Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
21. September , 2024, 05:47:33
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako na spev?  (Prečítané 21819 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 18. Júl , 2010, 20:13:19 »

cau

neviete niekto o nejakych tutorialoch na spev? zacinam spievat trochu, a chcelo by to nejaky material podla ktoreho by som sa mohol zlepsovat...
zatial skusam intonovat s gitarou, problem ale je ze ton nezaspievam hned ale musim sa nan vysplhat, proste este nemam vzite polohy hlasiviek, myslim ale ze odkedy to robim som sa trochu zlepsil,
uz ale po chvily spievania si zacinam trochu citit hlasivky, jak keby boly suche, alebo neviem jak to mam popisat, proste tam asi nieco robim zle, a neviem co to je. podla segri ktora chodi asi rok na sopev mam "spievat cez nos", ale blyzsie mi neporadi, lebo to nejak nedokaze vysvetlit, jej trvalo pol roka kym sa to s ucitelkou nejak naucila, a hambi sa mi to ukazat,

koncept spievania cez nos asi rozumiem, ked hmmkam ton som skoro schopny to robit sposobom aby mi vybroval toten nos, ale nie som schopny to previest z vyspievanym tonom, preto by to chcelo nejaky tutorial alebo nieco co by mi pomohlo ten moj hlas lepsie ovladnut...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 18. Júl , 2010, 20:17:29 »

Zavri sa do skusobne a kric na plne hrdlo. A nahravaj sa, potom posli ukazku Rastisovi, proghiphoperovi a este musicmanovi.
Zaznamenané

udry
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 18. Júl , 2010, 20:18:43 »

Jááááj,šak ked sa segra hanbí,tak skoč za tou jej učitelkou,nech ti poradí.  Na zdravie! Nie sa učit spievat z nákych "tutorialov".
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 18. Júl , 2010, 20:21:33 »

Zavri sa do skusobne a kric na plne hrdlo. A nahravaj sa, potom posli ukazku Rastisovi, proghiphoperovi a este musicmanovi.

ja nechcem hodnotenie ci je to falosne alebo nie,
ked ton pocujem, som chopny ho zaspievat, len sa potrebujem naucit spievat pesnicky, a na to asi musim ovladnut ten hlas, a naucit sa polohy aby som tony nehladal, len neviem ako na to
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 18. Júl , 2010, 20:22:51 »

Jááááj,šak ked sa segra hanbí,tak skoč za tou jej učitelkou,nech ti poradí.  Na zdravie! Nie sa učit spievat z nákych "tutorialov".

ona chodi do zusky cez skolsky rok, a to som na vyske takze to nestiham,
+ ona spieva vraj celkom "opernym" sposobom, a to neni to co chcem
( ja skor spev jak ma tipek s Opeth [ viz  pesnicka harvest])
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #5 kedy: 18. Júl , 2010, 20:50:13 »

Zozen si Brett Manning's Singing Success a Melissa Cross zen of sreaming I a II. Podla mna spev bud mas alebo nemas cvicit ma zmysel len ak ho mas :) ked ho nemas mozes sa pokusat, ale z hovna bic neupleties. V prvom zmienovanom su v tych uvodnych kapitolach dost dobre cvicenia. Je chybou ked chces zniet ako Åkerfeldt, kazdy ma unikatnu farbu.
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #6 kedy: 18. Júl , 2010, 20:50:52 »

ja skor spev jak ma tipek s Opeth [ viz  pesnicka harvest])

sorry to mi pripomina, ze chcem zniet ako kirk hammet, aku krabicky si mam kupit ?  Bavím sa skvele ono hlasivky sa daju aj dost poskodit zlym spievanim, tak radsej sa obrat na odbornika a skusaj...a vela bananov a vody  :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 18. Júl , 2010, 20:51:50 »

je to uplne ale uplne jendoduche.. - spev je dalsi nastroj.. a je len na tebe ako sa k tomu chces postavit.. cize bud si najdifakt ucitela a preklen sa skrz zaklady s jeho pomocou - t.j. nauc sa spravne dychat, intonovat, otvarat usta alebo si hladaj tutorialy (ktore ta ale nenapomenu v momente ked budes robit nieco zle) ktorych je urcite kopec ale o to dlhsie to bude trvat..
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 18. Júl , 2010, 20:53:56 »

pocuj co ti to ta segra vlastne teda ukazuje ked sa hanbi? lebo sak ked chce spievat tak po roku uz ste ju museli pocut aj doma cvicit nie?
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 18. Júl , 2010, 20:55:56 »

fasa, zase kazdy slovickary,

nevravym ze chcem zniet jako ten opeth tipek ( neviem meno, a nechce sa mi googlit) chcel som skor poukazat ze nemam zaujem o toten operny pristup.
zen of screaming som mal, skusal som sa z nich naucit growl, ale su k hovnu z hodiny mas 45 min jak ju kazdy chvaly, a potom ti tam nieco popise, a dotiahne niekoho kto uz growl vedel predtym sam od seba nech to demonstruje,
to druhe si zozeniem, a pozrem, diky za tip

Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 18. Júl , 2010, 20:57:11 »

pocuj co ti to ta segra vlastne teda ukazuje ked sa hanbi? lebo sak ked chce spievat tak po roku uz ste ju museli pocut aj doma cvicit nie?

cojaviem, ja som doma na vykend raz za 2 tyzdne, vraj cvici len na hodinach s ucitelkou, a nic mi neukazovala, len mi to popisovala, ked pocula mna jak som skusal intonovat
« Posledná zmena: 18. Júl , 2010, 20:57:47 od tommy321 » Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 18. Júl , 2010, 21:02:29 »

fasa, zase kazdy slovickary,

nevravym ze chcem zniet jako ten opeth tipek ( neviem meno, a nechce sa mi googlit) chcel som skor poukazat ze nemam zaujem o toten operny pristup.
zen of screaming som mal, skusal som sa z nich naucit growl, ale su k hovnu z hodiny mas 45 min jak ju kazdy chvaly, a potom ti tam nieco popise, a dotiahne niekoho kto uz growl vedel predtym sam od seba nech to demonstruje,
to druhe si zozeniem, a pozrem, diky za tip




nevravym?    Fuuha zíram Fuuha zíram toten pristup  Fuuha zíram  Fuuha zíram 
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 18. Júl , 2010, 21:05:14 »

prosim vas nezmazte urcite tuto temu ok? chcem si porobit screenshoty dik  Zdravíčko
Zaznamenané

tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 18. Júl , 2010, 21:07:10 »


nevravym?    Fuuha zíram Fuuha zíram toten pristup  Fuuha zíram  Fuuha zíram 

gramatika ti vadi cico?
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
Zeck
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1675


« Odpoveď #14 kedy: 18. Júl , 2010, 21:11:22 »

gramatika ti vadi cico?

gramatika urcite Žmurk


nevravym?    Fuuha zíram Fuuha zíram toten pristup  Fuuha zíram  Fuuha zíram 
Zaznamenané

"We're going to create something that they can't steal  because they can't play it." :-)   - Thelonious Monk
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 22 otázok.