Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 20:58:36
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: cvicenie na roznych gitarach (hmatnikoch)  (Prečítané 5926 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 13. August , 2010, 10:27:06 »

ked uz niekto raz vie hrat, tak nasucho cvicenie je podla mna celkom prospesne, lebo je to podla mna poctivejsie hrane a nic sa neda schovavat alebo maskovat.

ked niekto nevie vobec tlmit struny, tak je vhodne ich cvicit samozrejme na aparate, takisto celkova praca so zvukom sa ma cvicit na aparate... ale tymto ked si raz v zaciatku niekto prejde, tak to uz potom k cviceniu inych veci nemusi nutne na tom aparate hrat...
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 13. August , 2010, 10:45:44 »

ja ked som cvicil nejake veci na elektrike, tak som ich nacvicil aj na akustike, a ked som to vedel zahrat na akustike, tak uz mi bolo uplne jedno , aku mam elektriku :)
co sa tyka cvicenia, tak to by mal clovek vedet na kazdej gitare zahrat. To ze je gitara ina je podla mna len pre nejaku osobnu inspiraciu, alebo konkretny zaner.
Ked si chcem zahrat bluesiky, tak siahnem pekne po stratocastri, ale to neznamena, ze to iste nemusim vedet zahrat aj na lespaule:)
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 13. August , 2010, 10:56:56 »

Ked si chcem zahrat bluesiky, tak siahnem pekne po stratocastri, ale to neznamena, ze to iste nemusim vedet zahrat aj na lespaule:)
akurat na blues nepotrebujes cvicit, ale vela hrat a v tom je obrovsky rozdiel. prave preto som napisal cvicenie. jasne, ze ked si chcem len tak zabrnkat, tak mi je fuk, co drzim v hnatoch. ale ked cvicim, tak sa snazim posuvat svoje technicke limity a tam uz to jedno nie je.

moja otazka bola, ci sa to casom spravi a zatial mi vychadza, ze nie a treba si nieco zvolit. pripadne mat na konkretne veci konkretny nastroj.

ale to potom tak vyzera, ze niekto, kto hra santanu napise, ze mam cvicit nasucho... 
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
yeah
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 13. August , 2010, 11:17:40 »

tiez si myslim, ze najprv treba spoznat co robi aparat so zvukom (reaguje na ruky) a jak sa hovori ono sa to potom nakoduje do hlavy co jak znie a na kvazi cvicenia je to 1:1 sucho a s aparatom.
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #19 kedy: 13. August , 2010, 12:01:04 »

moja otazka bola, ci sa to casom spravi a zatial mi vychadza, ze nie a treba si nieco zvolit. pripadne mat na konkretne veci konkretny nastroj.

....časom si zvykneš, ale to trvá....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 13. August , 2010, 12:06:00 »

..
moja otazka bola, ci sa to casom spravi a zatial mi vychadza, ze nie a treba si nieco zvolit....

neviem, nakolko mas trebars Gary Mooreho za technicku autoritu, ale povedal by som, ze rovnako kvalitne zahra aj na klasickom Strakaci, aj na klasickom LP a to su teda dost rozdielne gitary...
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 13. August , 2010, 12:20:03 »

K predmetu temy podla mna len tolko, ze zalezi vsetko od casu straveneho pri cviceni na tych gitarach, alebo skratka hrani. Ked budes rovnako dlhy a dostatocny cas venovat hraniu na roznych typoch gitar tak mozno budes mat sice nejakeho svojho "favorita" ale urcite sa ti nestane, ze sa zrazu stratis. Ono to je super, ked gitaristovi fakt zalezi co na akej gitare zahra a podla toho siaha po nastroji ale na druhej strane musis byt vo "svungu". Tazko to generalizovat, ale najviac sa asi pocita cas straveny pri konk. gitare. Je to nieco ako ked na koncerte zahram nejake 2-3 akusticke veci a potom ked beriem do ruky elektricku gitaru tak sa mi stracaju struny pod prstami - je to preto lebo taketo situacie nemam nacvicene a vseobecne na akustickej gitare cvicim velmi malo (moja skoda)
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #22 kedy: 13. August , 2010, 13:12:16 »

mne tiez kedysi prechod z jedneho nastroja na druhy robil problemy, ale to po asi roku intenzivneho cvicenia preslo... takisto je vhodne cvicit na akustike alebo aspon na cleane, aby proste ten nastroj bol co najprisnejsi... ked zahras zlozitu vec na akustike stokrat lahsie ju potom zahras na elektrike na bustri... tot moj nazor... samozrejme zvery ala Gary Moore uz maju za sebou asi dlhe roky cvicenia takze uz asi nemaju vobec problem nech chytia do ruky cokolvek Zdravíčko
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #23 kedy: 13. August , 2010, 14:00:41 »

podla mna je to ako uz odznelo cele len o nejakej tej praxi - ked posuvas hranice toho co vies, tak by som to cvicil na nejakom nastroji kde ti to je pohodlne a ked v tej technike nadobudnes istotu a prehlad, tak uz nebudes mat postupne problem to zahrat hocikde.
Zaznamenané

o-yep sro
stevino179
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 04. November , 2010, 22:05:11 »

 pre mna je klučove ako dlho dokážem krk držat bez toho aby sa mi unavila ruka hlavne klb palca , najlepšie hmatniky su tie pri ktorích možem krk držat celou čo najväčšou plochou palca nielen jeho koncom
a čo sa týka cvičenia myslím si že vela kreativity sa už postracalo pri drilovaní človek by si mal zahrat ked ma chut  a na čo ma chut , aj ked na druhej strane za najlepšie cvičenia pokladam hrat pomaly ton po tone hore a dole a hore adole ahore adole...........
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.118 sekund, 22 otázok.