Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 08:51:20
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Intro do bedni?  (Prečítané 4621 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« kedy: 27. August , 2010, 21:34:55 »

nazdar lidi,

momentalne obehavam, cize logicky budem za nejaku dobu potrebovat aj bednu, mno ale o tych neviem skoro nic, toz by sa mi hodilo keby ste mi poradili ze co mam sledovat, kolko mozem cakat ze do toho budem muset vrazit a tak, hlava bude but peavey 6505 alebo marshall avt150, do bedne by som vrazil asi tak 400 eur, preferovane by to malo byt nove, toz co za zvuk a kvalitu asi mozem cakat?

ja vobec neviem cim sa lisia dobre bedne od zlych, asi ze su tam lepsie jednotlive suciastky, ale to mi moc nepovie, jaky je rozdiel mezi dobrym a nahovno reprakom? neviem,

podla znameho kustomy za 200 eur ze zneju uz celkom solidne, narychlo som nasiel trebars KG 412, je to dobre na nieco? okrem toho ludia spomynaju Engly, Marshally, a Orange, ale su dost drahe...
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #1 kedy: 27. August , 2010, 23:15:18 »

no tak hlavne nech je hlava 6505 a za 400 zozen pouzity marshall box 1960, na kustomy sa vyjeb
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 27. August , 2010, 23:37:17 »

ked uz 1960, tak AV k tej 6505
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 28. August , 2010, 09:35:26 »

ked tu bednu nebudes casto vozit, respektive ak hej a mate velke auto a bavi ta nosit kokotiny, tak za 400€ ojazdenu Marshall 1960 - ked chces frajerit, tak lomenu a ked nechces aby Ti zjapala do hlavy alebo okoliu, tak rovnu.

ked chces bednu casto vlacit a nemate zrovna miesta nazvys, tak 2x12" nejaku, za 400€ asi kupis Orange, tie su vraj fasa. alebo za 200-300€ Marshall 1922 alebo 1936, tie su v poho a zostane Ti viac na Peavey 6505. Marshall Valvestate nekupuj.

PS. nazov temy ma aj nejaky zmysel, ci len nejake slovne spojenie, co Ta napadlo ?
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 28. August , 2010, 09:47:20 »

PS. nazov temy ma aj nejaky zmysel, ci len nejake slovne spojenie, co Ta napadlo ?

mno mienil som to ako tutorial, lebo momentalne ma konkretne bedne az tak nezaujimaju, to ma bude zaujimat az ju budem kupovat,
skor chcem vediet co mam sledovat, na co davat pozor a tak dalej
inac mi radili ze lomene su lepsie, bo mi to nehra k noham ale ze sa pocujem priamo z bedne a nemusim sa davat do monitoru
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 28. August , 2010, 09:53:44 »

no to je krásne riešenie dojsť na podium s 412 a pýtať sa do odposluchu  ?§!.

Podľa mňa je to úplne štandardné, keď lietaš po pódiu, máš aspoň 2 samostatné monitory a vzdialenosť medzi bedňou a nimi je povedzme 6 metrov.
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #6 kedy: 28. August , 2010, 09:58:09 »

Veru, do odposluchov treba, ak clovek beha po podiu, jedine ze zahras naspamat na druhej strane ... alebo nasmerovat bednu z boku podia na cele podium.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #7 kedy: 28. August , 2010, 10:03:01 »

ja mam tiez 4x12 a pytam sa... vacsinou ked sa to aj zvuci, tak nemas to vyhulene naplno ale hlasitost tak na stvrtke a to by sa na podiu stratilo
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 28. August , 2010, 10:05:35 »

mno mienil som to ako tutorial, lebo momentalne ma konkretne bedne az tak nezaujimaju, to ma bude zaujimat az ju budem kupovat,
skor chcem vediet co mam sledovat, na co davat pozor a tak dalej
inac mi radili ze lomene su lepsie, bo mi to nehra k noham ale ze sa pocujem priamo z bedne a nemusim sa davat do monitoru

ja napriklad nemam rad ten zvuk z osi reprakov, vzdy od toho ustupujem bokom. takze rovna bedna mi v tomto pride vyhovujucejsia. to, ako sa pocujes na podiu je ovplyvnene X-dalsimi faktormi, ako ci mas lomenu bednu.

eter - presne tak, treba Tvojou gitarou vyziapat cele podium, urcite to tak chcu aj vsetci spoluhraci :)
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #9 kedy: 30. August , 2010, 23:15:38 »

rastis: uz ked nie kvoli sebe a pohybu na podiu, tak ked hras napr. spolocne solo s klavesakom, ktory je na druhej strane podia ...a ty mas nasmerovany aparat tak akurat pre seba ...tak by som chcel vidiet ako presne to zahrate ked sa nepocujete :)
btw: to ze sa smeruje aparat zboku na podium mozes vidiet aj na velkych festoch... ked ma gitarista jednu bednu
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #10 kedy: 30. August , 2010, 23:43:32 »

rastis: uz ked nie kvoli sebe a pohybu na podiu, tak ked hras napr. spolocne solo s klavesakom, ktory je na druhej strane podia ...a ty mas nasmerovany aparat tak akurat pre seba ...tak by som chcel vidiet ako presne to zahrate ked sa nepocujete :)
btw: to ze sa smeruje aparat zboku na podium mozes vidiet aj na velkych festoch... ked ma gitarista jednu bednu

potom to uz ale nieje solo  ?§!. Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 31. August , 2010, 06:18:25 »

rastis: uz ked nie kvoli sebe a pohybu na podiu, tak ked hras napr. spolocne solo s klavesakom, ktory je na druhej strane podia ...a ty mas nasmerovany aparat tak akurat pre seba ...tak by som chcel vidiet ako presne to zahrate ked sa nepocujete :)
btw: to ze sa smeruje aparat zboku na podium mozes vidiet aj na velkych festoch... ked ma gitarista jednu bednu

to je volovina.. pokial idete obaja podla bicich a cvicite na metronom a idete rovno tak ta klavesak nemusi vobec pocut :) to len ti nasi umelci co si myslia ze metronom je ta hlupost co ta len rusi a nema zmysel tak ti tak mozno idu
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 31. August , 2010, 10:27:46 »

... hlavne ak je klavesak na druhej strane podia, tak to je presne ta situacia, ked by mal mat tu gitaru v odposluchu a nepocuval ju z bedne cez cele podium... ako je jasne, ze tie podmienky byvaju vselijake, len mi to pride ako casty problem zacinajucich kapiel, ze nevedia presne zvazit, co a ako je vhodne aby poculi na podiu... ziadaju od zvukara medzi kazdou skladbou picoviny, hraju picoviny, lebo zjavne aj picoviny na podiu pocuju a potom este picuju na zvukara, ze je koko*t :)
Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 31. August , 2010, 10:32:24 »

    tak,tak Na zdravie!
Zaznamenané
eter
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 157


« Odpoveď #14 kedy: 31. August , 2010, 14:26:33 »

Ved ja som bol za odposluchy, bednu smerovanu cez podium som uviedol ako krajne riesenie, kebyze odposluchy nie su, neviem preco sa toho chytas  Som za vodou kámo Aj tak prax je vacsinou ina ....nieedy je clovek rad, ze aspon seba pocuje, nie to este ostatnych....
Zaznamenané
tommy321
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 330



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 01. Jún , 2011, 17:23:24 »

takze hlava uz je 6505 (zatial pol roka, maximalna spokojnost :D)
brigada vyzera ze bude, takze si zacinam obzerat boxy,
mam pocit ze som sa uz pytal ale nejak sa mi asi nedostalo odpovede lebo furt neviem, ... jak je to s vykonom?
hlava ma 120W tak kolko by mala mat bedna aby som ani jedno neodpalil? laicky by som si pomyslel ze asi viac, ale neviem. ani impedancie na stereo zapojenie nechapem, chodim sice na elektrotechniku, ale tak toto mi pride ako alchymia ked nevidim zapojenie pred sebou  Na zdravie!
Zaznamenané

(Gitary:Ibanez RGT42DX, California (Strat kopia),M.Parker Akustika),(Aparat: Peavey 6505, Randall RX412M, Randall RG15XM) ,(Nahravanie:Tascam US-122MKII, Rode M3, Cubase 5)
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #16 kedy: 01. Jún , 2011, 18:18:08 »

mal som 6505

odporucam ti k tomu box EVH s tym to hralo fakt super, pripadne orange PPC412, pripadne ani tou mesou recto nic nepokazis.. s marshallom s G12t75 to hra tiez fajn len to treba dost vykurit lebo tie repraky hraju dobre az ked su nahlas lebo inak je to tenucke co sa mi zdalo na ten omak prvotny
Zaznamenané

Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 22 otázok.