Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 02:46:55
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vystup zo slucky do ineho aparatu  (Prečítané 1271 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« kedy: 04. September , 2010, 13:56:55 »

Nie som velmi elektrotechnicky zdatny, takze dve otazky.

1) Niekto mi vravel, ze ked sa odpoji kabel k reproduktoru, moze sa odpalit cely zosik. Je to pravda? Cim je to sposobene?

2) Mozem vyviest vystup seriovej efektovej slucky do dalsieho aparatu? Cize z mojho pouzijem len pre-amp, prezeniem to cez efekty a potom to poslem do ineho koncaku? Nevadi, ze moj aparat nebude fyzicky "hrat"? Nehrozi nieco take, ako som spominal v otazke cislo 1?

vdaka
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 04. September , 2010, 14:02:41 »

1. ano je to tak, lebo.
2. mozes. ak mas seriovu slucku, tak ak Ti to po strceni jacku do sendu bude stale hrat, tak skus potom este pichnut prazdny jack do returnu. malo by to rozopnut signalovu cestu a aparat Ti potom nebude vobec hrat. v tom pripade nehrozi ani ziadne odpalenie nicoho. ak Ti aparat bude hrat napriek tomu stale, tak tiez mu nic nehrozi. master volume by ho mal vediet stiahnut a signal by mal sendom stale ist von.
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #2 kedy: 04. September , 2010, 14:16:09 »

K otazka c. 2:
Co sa tyka poskodenia aparatu, je *nevyhnutne*, aby tam bol strceny ten prazdny jack? Myslim, v returne do slucky.
Tym, ze je seriova, tak, ked tam nie je nic, tak to samozrejme, nehra. To problem nie je. Moja jedina otazka je ohladom "odpalenia", resp. "poskodenia" aparatu.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 04. September , 2010, 14:41:59 »

no ked nechces aby Ti aparat zaroven hral, tak bud ho stiahnes mastrom alebo mu rozpojis cestu jackom v sende alebo jackom v returne. zalezi od konkretneho aparatu, ako to bude fungovat. mne na Acousticu sa aparat prestal hrat jedine s jackom v returne, mastre su tam este pred sendom... takze si to musis vyskusat sam. poskodenie hrozi jedine ked hras do realne zapnuteho koncaku, na ktorom neni reprak.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 04. September , 2010, 17:13:11 »

ja odpoviem na jednotku. je to tym, ze ked tam neni pripojena bedna, tak vystupny transformator ide naprazdno... na sekundarnej strane nic nieje. to sposobuje samoindukciu napatia na primarnej strane, kde su lampy a tom moze mat za nasledok ich destrukciu, pretoze tam vznikaju velke napatove spicky a razy
Zaznamenané

myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #5 kedy: 05. September , 2010, 13:37:14 »

mne na Acousticu sa aparat prestal hrat jedine s jackom v returne, mastre su tam este pred sendom...

A to Ti nemoze odpalit efekty, kedze do slucky slahas uz kompletne zosilneny signal?
Ja mam na svojej slucke dokonca prepinac, co mi moze o x dB znizit signal, co supujem do efektov a myslim, ze je este pred mastrom (ale to musim teda ocekovat este).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 05. September , 2010, 14:15:52 »

A to Ti nemoze odpalit efekty, kedze do slucky slahas uz kompletne zosilneny signal?
Ja mam na svojej slucke dokonca prepinac, co mi moze o x dB znizit signal, co supujem do efektov a myslim, ze je este pred mastrom (ale to musim teda ocekovat este).

mal som tam problem davat sucasne efekty do slucky, potom mi tam Brdo robil nejake upravy...
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #7 kedy: 05. September , 2010, 18:24:16 »

no já mám Engl RB zapnuli Power už je předzesilovač činný a hrající takže když bych vyvedl smyčku do jiného aparátu nebude problém naprosto žádný a vše bude makat normálně Stand By zapínat nemusím
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.065 sekund, 24 otázok.