Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 14:55:14
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: "sikovna hlava/kombo"  (Prečítané 30192 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
lumpisko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 462



« Odpoveď #90 kedy: 02. Jún , 2017, 09:43:37 »

Mam chut na zmenu ampu, resp. komba. Viete nieco odporucit, co bude mat Marshallacky charakter? Blackstar Artisan ste skusali niekto?

Nieco s dvoma EL84 a 12tkovym reprom.

Dik  Na zdravie!
napr.https://www.session.de/KONG-TubeFifteen.html
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #91 kedy: 02. Jún , 2017, 09:53:32 »

ROBO do pici co sa s tebou stalo propagovat tuto kempera?!?!?  Bavím sa skvele ty co si bol vzdy na stariny oplzle
ja stale mam stariny, ale na domace nahravanie a ako backup je to fantazia. dostal som na 98% rovnaky zvuk z kempera ako z plexi.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #92 kedy: 02. Jún , 2017, 14:12:45 »

TO SEM NESMIES PISAT!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 02. Jún , 2017, 14:44:37 »

o 2 roky to zase definitivne odvola
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #94 kedy: 02. Jún , 2017, 19:37:15 »

ja som sa hral 3 dni so zvukom s Line 6 HD PRO (navoleny Tubescreamer s JCM800 a Sennheiser MD 409) a vela krat mi pride ten zvuk pre mna oblubenejsi a vyladenejsi k audio nahravkam ako s JVM 205.Nie ze by JVM 205 hrala zle,ale kolko by clovek stravil casu a utratil penazi aby si na realnom ampe dosiahol "zvuk svojich snov".Uz len zohnat ten mikrofon by bola sranda...

Kludne by mi stacil aj Helix,clovek to ma bez sumu a ma v tom mega krabiciek.

btw...ze by bol Blackstar na cleane az taky kvalitny? Marshall by mal byt na tom o dost lepsie.



Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #95 kedy: 02. Jún , 2017, 21:35:37 »

Oranžový a červený overdrive mód na JVM205 znie nechutne chemicky. Tohi gainu je tam toľko, že je to v praxi hádam nevyužiteľné. Sám používam túto hlavu, ale týždeň po jej kúpe som ju vzal na modifikáciu k pánovi Horkému (HOT Amps) a odvtedy hrá tá hlava o triedu lepšie a hneď sú všetky módy oveľa použiteľnejšiie.
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #96 kedy: 03. Jún , 2017, 04:25:32 »

Citácia
ale týždeň po jej kúpe
Pamatam si to iste.Po kupe som cakal absolutnu pecku,ale dopadlo to tak,ze som asi 10 hodin v kuse behal s potenciometrami ako tu hlavu vobec nastavit aby znela tak ako chcem.Chcel som ju dokonca vratit a tvrdil,ze Ashdown hra omnoho lepsie.

Neslo mi vsak do hlavy,preco to hra svetovym hudobnikom dobre a mne "zle".Myslim,ze asi po dvoch tyzdnoch neustaleho hrania sa zosilovac ukludnil (podla mna aj elektronky su surove a treba ich vyhrat (zahoriet),podobne ako nove repro atd...).Po kupe bol dost jedovaty.

No a dalsia vec je ta a myslim,ze to pisal Rastis,ze s Marshallom sa treba urcitu dobu "srat" a prist na to,ako z neho dostat "zvuk svojich snov".Nie je to len o ampe,je to aj o bedni,reprakoch,strunach,snimacoch a dreve...(ale to uz asi vacsina vie.Ja som bol chlapec z panelaku s multiefektom,takze som o tom vedel skoro prd)

Kazdopadne nemam nic proti modifikacii i ked na svojom ampe by som to asi neurobil.Hod nejaku zvukovu ukazku,rad si vypocujem.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #97 kedy: 03. Jún , 2017, 06:49:10 »

Ja som to nekupoval nové, takže nejaké "zahorenie" elektróniek ke v tomto prípade bezpredmetné. Zvukovú nahrávku nemám, ale na youtube nájdeš nejaké modifikácie od Slávka Šamala, ktoré sú dosť podobné. Plánoval som hlavu najskôr poslať jemu, ale nakoniec som išiel osobne za Horkým a ten mi hlavu upravil.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #98 kedy: 03. Jún , 2017, 09:28:18 »

"zvuk svojich snov" neni ani v ampe, ani v snimacoch, ani v bedni, ani v dreve, ale v paprcach. preto su svetovi muzikanti svetovi, ze to vedia a preto to mnohym inym na rovnakej vybave tak nikdy hrat nebude. je to sice strasne otrepane, ale uz dlho to tu nebolo spominane; opakovanie -> matka mudrosti  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #99 kedy: 03. Jún , 2017, 09:40:09 »

"zvuk svojich snov" neni ani v ampe, ani v snimacoch, ani v bedni, ani v dreve, ale v paprcach.

Nie zas tak uplne. Zas ked chces presne napodobnit nejaky zvuk stariny, tak je idealne ho napodobnit niecim rovnakym. Pokial budes chciet napodobnit nejaky 100w Marshall zo 68 a budes ho napodobnovat JCM900SLX, tak Ti ani najsamlepsie paprce nepomozu.  Ja som čert..
« Posledná zmena: 03. Jún , 2017, 09:40:29 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #100 kedy: 03. Jún , 2017, 09:44:33 »

ak budem svetovy muzikant, mojou ambiciou bude roztancovat solom dav a vtedy mi bude uprdele napodobnovat zvuk 68 marshallu. oooovsem ak budem pivnicny teoretik, tak mas samozrejme pravdu ty  Ja som čert..
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #101 kedy: 03. Jún , 2017, 15:48:45 »

Ja som to nekupoval nové, takže nejaké "zahorenie" elektróniek ke v tomto prípade bezpredmetné. Zvukovú nahrávku nemám, ale na youtube nájdeš nejaké modifikácie od Slávka Šamala, ktoré sú dosť podobné. Plánoval som hlavu najskôr poslať jemu, ale nakoniec som išiel osobne za Horkým a ten mi hlavu upravil.

Dik za ukazku,chapem,kazdy nech si spravi tak ako chce,je to jeho vec,jeho peniaze.

Pre mna je to az moc tlsté,ja milujem podobny lead ako je v sóle ERA-Impera.Skusal som menit i struny okolo 10e a na tento lead mi sedi najviac Jacksonka s Harley Bentonkami Nickel za 1,5e s SD Blackout.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #102 kedy: 06. Jún , 2017, 20:45:00 »

skus este pred tym,ako spravis upravu ampu vymenit struny.Napr. teraz som nahodil na mahagonovu ESP struny Gibson Brite Wires a podla mna je to na rock s Marshalom hotova delovka.Gibson je Gibson,musim uznat.Za mna najlepsie struny na rock pre Marshall.


...ten Marshall je skoda upravovat,chyba v nom nebude  Žmurk

« Posledná zmena: 06. Jún , 2017, 20:45:51 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #103 kedy: 06. Jún , 2017, 22:24:43 »

Napr. teraz som nahodil na mahagonovu ESP struny Gibson Brite Wires a podla mna je to na rock s Marshalom hotova delovka.Gibson je Gibson,musim uznat.Za mna najlepsie struny na rock pre Marshall.

Neviem ci to je dodnes, ale struny pre Gibson dlhodobo vyrabal/vyraba Daddario. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.