Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. Apríl , 2024, 12:13:46
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Line 6 Pod HD  (Prečítané 93081 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #180 kedy: 04. November , 2010, 14:26:58 »

A zatial prve dojmy? okrem toho ze je to teda lepsie? :D

ze ked som tam mal firmware 1,03 tak to hralo silne napicu. Absolutne bullshit presety. Looper bol uplne odveci. Naloopol som skresleny zvuk napriklad, ale ked som chcel dat dalsiu vrstvu ineho zvuku, tak sa prepol aj ten skresleny napr na cisty.
Firmware 1,10 zmenil vsetky chyby a vsetko funguje ako ma a upravil presety aj hd modeling. Stiahnute mam presety od Feardse a hra to super.
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #181 kedy: 04. November , 2010, 14:28:04 »

ze ked som tam mal firmware 1,03 tak to hralo silne napicu. Absolutne bullshit presety. Looper bol uplne odveci. Naloopol som skresleny zvuk napriklad, ale ked som chcel dat dalsiu vrstvu ineho zvuku, tak sa prepol aj ten skresleny napr na cisty.
Firmware 1,10 zmenil vsetky chyby a vsetko funguje ako ma a upravil presety aj hd modeling. Stiahnute mam presety od Feardse a hra to super.
A skusal si len direct in alebo aj cez nejaky return popripade poweramp?
Zaznamenané

Im a little princess
korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #182 kedy: 04. November , 2010, 14:38:40 »

A skusal si len direct in alebo aj cez nejaky return popripade poweramp?

v nedelu pojdem do returnu na englovi tak uvidime ako to hra Ja som čert..
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #183 kedy: 04. November , 2010, 14:41:19 »

v nedelu pojdem do returnu na englovi tak uvidime ako to hra Ja som čert..
A co hovoris zatial na klasicke efekty? Som cital ze je o dost vylepseny harmonizer a aj tie klasicke delaye ci reverby su prevedene z tych drahych velkych line6 pedalov.
Zaznamenané

Im a little princess
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #184 kedy: 04. November , 2010, 14:43:18 »

v nedelu pojdem do returnu na englovi tak uvidime ako to hra Ja som čert..
Bude to hrat ako engl, resp. ta farba koncaku tam bude na 100%. Žmurk
Zaznamenané

korn24
stály hosť
*****
Príspevkov: 953



« Odpoveď #185 kedy: 04. November , 2010, 14:46:00 »

A co hovoris zatial na klasicke efekty? Som cital ze je o dost vylepseny harmonizer a aj tie klasicke delaye ci reverby su prevedene z tych drahych velkych line6 pedalov.

na tie som zatial nemal cas. makal som cisto na skreslenom zvuku ale fakt to hra velmi schopne.
Zaznamenané

nechcelo sa mi ale uz som.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #186 kedy: 04. November , 2010, 14:46:51 »

ale no.. nebude to hrat jak engl.. bude to hrat jak koncak s 6L6tkami ak su tam 6L6.. to je cele..  zvuk u highgainovych aparatov predsa udava to akym sposobom maju poriesene preampy, tam vznika vsetko to 'typicky englovske' resp 'typicky marshallovske' a ine skreslenie a vajcing

farba bude samozrejme zelena
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #187 kedy: 04. November , 2010, 14:57:44 »

ale no.. nebude to hrat jak engl.. bude to hrat jak koncak s 6L6tkami ak su tam 6L6.. to je cele..  zvuk u highgainovych aparatov predsa udava to akym sposobom maju poriesene preampy, tam vznika vsetko to 'typicky englovske' resp 'typicky marshallovske' a ine skreslenie a vajcing

farba bude samozrejme zelena
Ale no...  Bavím sa skvele Karol... zas to musim napisat tak "chvalenkarsky" a pisal som to aj tebe... ze skusal som napr. TriAxis do roznych koncakov, returnov - a vzdy sa nakoniec zachoval ako dana hlava. To iste plati aj o Axe, ked som ho dal do slucky JSX, tak malo velmi PODOBNY charakter skreslenia ako JSX, dokonca sa na tom aj podobne hralo. V mese 50/50 alebo 2/90 to opat hralo inak - viac mesacky. A zatial najlepsie a najtvrdsie to hralo do Jankovej hlavy/koncaku, kde to malo zas charakter skreslenia tej hlavy.  Žmurk
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #188 kedy: 04. November , 2010, 15:03:20 »

Presne tak..pre výsledný zvuk je podstatný koncák..
Zaznamenané
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #189 kedy: 04. November , 2010, 15:05:11 »

A ak by sa napojila dajme tomu Vetta II na nejaky mesa koncak bolo by to zvukovo lepsie? alebo by to hralo rovnako len s lampami?
Zaznamenané

Im a little princess
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #190 kedy: 04. November , 2010, 15:07:18 »

Presne tak..pre výsledný zvuk je podstatný koncák..
Potom ma samozrejme napadli take hovadiny, ze JSX hra rovnako ako TriAxis a opacne, co je samozrejme uplna blbost - ale trvalo mi, kym som na to prisiel. :)
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #191 kedy: 04. November , 2010, 15:08:04 »

A ak by sa napojila dajme tomu Vetta II na nejaky mesa koncak bolo by to zvukovo lepsie? alebo by to hralo rovnako len s lampami?
Tazko povedat. Tam je zohratych viac faktorov... napr. aj box. V neposlednom rade aj gitara.

Ja mozem povedat zo svojich skusenosti, kde som zatial vsetko skusal na svoju gitaru a na jeden box. Viem, ze vzdy bol zvuk iny.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #192 kedy: 04. November , 2010, 15:09:28 »

 Fuuha zíram  ako moze mat najvacsi vyplyv na vysledny zvuk koncak? ked obidem vsetky preampove gain stages, kde sa vytvara primarne skreslenie, prejde cez fazovy invertor do koncaku a ten to uz len cele zosili? zosili to, co do neho pustis nie? cize podla toho co do neho pustis tak to bude hrat..  
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #193 kedy: 04. November , 2010, 15:10:35 »

...ten to uz len cele zosili? zosili to, co do neho pustis nie? cize podla toho co do neho pustis tak to bude hrat..  
Dost jednoducho si to predstavujes. :)
Zaznamenané

Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #194 kedy: 04. November , 2010, 15:11:57 »

Fuuha zíram  ako moze mat najvacsi vyplyv na vysledny zvuk koncak? ked obidem vsetky preampove gain stages, kde sa vytvara primarne skreslenie, prejde cez fazovy invertor do koncaku a ten to uz len cele zosili? zosili to, co do neho pustis nie? cize podla toho co do neho pustis tak to bude hrat..  
Mne to tiez dlhu dobu nesedelo ale uz som otom pocul vela... ja momenatlne nemam vela skusenosti s kombinaciami, ale nieco natom predsa len bude  Na zdravie!
Zaznamenané

Im a little princess
Strán: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 24 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.088 sekund, 23 otázok.