Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 14:19:25
Strán: 1 ... 22 23 [24] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Line 6 Pod HD  (Prečítané 92961 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #345 kedy: 15. Marec , 2016, 18:18:08 »

nebol by pre takýto účel lepší priamo pedál typu morpheus droptune alebo digitech drop? Kupovať kôli tomu modeler je také, divné no.
No chcel som zabit viac much jednou ranou,proste mat jednu krabicu na vsetko.Podladenie,kvakadlo,looper,noise gate (return send) a pokial sa pokazi lampovy zosik tak nejaku "zalohu" na com pohrat.Myslel som,ze to bude pre line 6ku hracka,ale pravdu povediac necakal som ze tam bude tak malo funkcii (kedze novy musel stat cez 400e)

Nad tym Digitechom Drop som rozmyslal,ale jeho cena sa mi zda privysoka.Na druhej strane hadam poskytne lepsi zvuk podladenia.Mozno ho kupim,kedze nebudem mat inu moznost.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #346 kedy: 16. Marec , 2016, 00:35:12 »

tak mi dnes dorazila ku pocitacu aj RP360ka od Digitechu.Odskusal som ju a pravdu povediac mi robi omnoho vacsiu radost ako Line 6 X3 Live.Ma bezproblemovy loop,skvely pitch ktory je pekne nastavitelny po poltone.Dokonca mi vobec nevadili ani tovarenske prednastavene zvuky.Na doma a ku pc - jednoduchy,prehladny,funkcny.

Line 6 mi pripada uskriekana,upistana,tovarenske prednastavenia su v roznych hlasitostiach.Pri zapnutych filtroch rozmyslam ci som hral na gitare alebo pocuval zvuky z Mario Bros.Neviem ci je veta The most advanced pedalboard ever na mieste.Kazdopadne ma vela tlacitok,ale zvukovo  Neviem .Mozno skor na vocaly,nahravanie roznych reverbov do pc ci proste Live hranie s rychlym prepinanim predvolieb.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #347 kedy: 18. Marec , 2016, 08:20:49 »

nie je nejaky software na Line 6 X3 live? mam GATE na zaciatku a chcel by som ho dat na koniec za LOOP
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #348 kedy: 18. Marec , 2016, 22:24:55 »

tak sa mi zazrakom podaril najst software GearBox 3.7.2

link,keby niekto hladal

You can use the links below to download GearBox 3.72:

Windows GearBox 3.72:

http://line6.com/software/readeula.html?rid=3121

MAC GearBox 3.72:

http://line6.com/software/readeula.html?rid=3120

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #349 kedy: 14. November , 2016, 17:38:48 »

tak po tom vsetkom co som na Line 6 X3 live nahadzal spinu mi to nedalo a multiefekt som este raz odskusal.Predtym som multiefekt zapajal cez zosilovac yamaha do klasickych 3 pasmovych reprakov yamaha a to bola blbost.

Teraz som odskusal zapojenie gitara>line6X3live>yamaha596>a harley benton s 2x12 celestion V30 a zvuk je bombovy.Dost verny elektronkovemu zosiku az na to,ze elektronkovy zosik ma vacsiu udernost,ktoru clovek pociti na plucach a v usiach.

Odskusal som len 1A - Plexi pri AC/DC a 1D - Tread plate a rozhodne peckovy zvuk.Pokial multiefekt,tak tento je dost dobry a nie je o com.Casom spravim aj ukazku.

...este som odskusal JCM800 a za mna naj zvuk s Marshall green cabinetom
« Posledná zmena: 14. November , 2016, 18:08:57 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #350 kedy: 15. November , 2016, 07:57:04 »

Icotech - som rad, ze si dal X3 sancu - je to SKVELY procesor, pouzivam ho roky (aj ked len na studiovu pracu, nie live), som vsak s nim plne spokojny  Na zdravie!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #351 kedy: 15. November , 2016, 08:37:08 »

kamos  ma X3 fazulu, tiez len doma na hranie ked sa mu nechce zapinat lampovy zosik a bol som milo prekvapeny, ze sa mu z toho podarilo dostat vcelku pouzitelny zvuk
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #352 kedy: 28. November , 2016, 05:56:20 »

ja som ho zapojil stereo cez receiver do bedne 2x12.Stereo vyznie fakt dobre a zaujimavo,ale receiver na bedni vyzera dost neesteticky,pretoze nepasuje rozmerovo k bedni.Nehodi sa na bednu to je jasne.

Co pouzivate? nejaky stereozosilovac,pripadne PA zosilovac?
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #353 kedy: 03. Máj , 2018, 23:12:50 »

toto ma dost zaujalo...zeby nieco v style ako nakopnut starucky line 6 :)
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #354 kedy: 05. Máj , 2018, 07:32:29 »

"POD je mrtvý, nech žije POD!"
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #355 kedy: 22. Máj , 2018, 23:53:38 »

Poriešil som Mooer radar zo zvedavosti,či sa dá Line 6 X3 live posunúť zvukovo vyššie.

Porovnával som CAB+MIC :
na Line 6 X3 live s navoleným tubescreamerom-JCM800-cab 1960 s mic MD421
vs
na Line 6 X3 live s navoleným tubescreamerom-JCM800-cez FXLOOP MOOER RADAR power off - cab  1960 s mic MD421

Rozdiel je priepastný.Line 6 X3 live na prvy dojem  na tom nie je az tak zle,ale postupne si clovek zacne uvedomovať,že je zvuk zliaty,metalovo znejúci smerom k ťažkopadnosti.
Mooer naopak zvuk viac prevzdušní,znie viac na detail a na stredy a zviditeľný ten správny suchý drive.

Ak by som Line 6 X3 live mal zhodnotiť ako multiefekt celosvetovo napr. na 4/10 tak Mooer ho potlačil na 5,5/10
Rozhodne treba odskúšať a pokiaľ človek nechce minúť aspoň 700e za multiefekt,tak sa dá Line 6 X3 live oprášiť.Dosť ma prekvapil zvuk predtým radšej obcházaného KillerZ distortion.S Mooerom je to podľa ma za tie prachy "iný level"

--------------------

Podobne som Mooer Radar odskúšal aj s Line 6 POD HD PRO X ale Line 6 POD HD PRO X si už vedie omnoho lepšie a ak by som ho mal ako multiefekt zhodnotiť celosvetovo na 5/10 tak Mooer Radar ho posunie na 5,3/10

Koli Line 6 POD HD PRO X by som Radar Mooer moc nekupoval.Samozrejme Mooer Radar ma X mikrofonov s ktorými sa da experimentovať polohou na bedni aj vzdialenosťou od bedne.Tu by to zmysel rozhodne malo,ale myslim ze len koli nahravaniu do pc.Neviem vsak ci by mal niekto zaujem cez Line 6 POD HD PRO X profesionalne nahravat do pc,ze.

foto z mobilu https://s25.postimg.cc/pne1zat1r/IMG_20180522_230528_2.jpg

---------------------

Ešte k Mooer Radar - skvelá krabička.Stačí zapojiť s obľúbeným drive pedálom a hotový zvuk je na svete.Sluchatkovy vystup je na úrovni,neni čo vytknúť.
Ako minimínusy by som len dodal,ze výrobca už mohol dohodiť aspon jeden reverb na sluchatka.To by bola konečná.
Ďalšou "škodou" je,ze USB neslúži ako zvukovka,ale výrobca krabičku do tejto kategorie efektov asi zaradit nechcel.

Inak neni čo vytknúť.Musím pochváliť aj funkciu POWER - simuláciu elektronkoveho amp simulátora,ktorý je na veľmi dobrej úrovni.
Pre dôveryhodnosť tohto testu som Mooer Radar zapojil do FXLOOP aj na Marshall JVM205H a musím povedať,že vypočut si tento Marshalik na sluchatka je pre mňa skutočný zážitok.
« Posledná zmena: 23. Máj , 2018, 00:24:09 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Leo
nováčik
*
Príspevkov: 6



WWW
« Odpoveď #356 kedy: 18. Jún , 2018, 18:10:34 »

Mooer radar to na uroven Axe neda a ked tak sa priblizi jedine s custom IR odozvami co si do toho nahrate. Tovarenske mi neprisli zle, ale ani az take vymakane cca o 8% lepsie nez PODy.

V tovarenskych sa da hybat mikrofonom a roznymi parametrami. IR co si nahrate do toho su uz "napevno".

Viem si predstavit ako s tym zabijem dva mesiace skusania roznych IR odoziev co najdem kade tade po nete.
« Posledná zmena: 03. Január , 2019, 03:13:07 od Leo » Zaznamenané

ESP LTD SC207 + AXE FX 2
Strán: 1 ... 22 23 [24] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.