Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 03:09:57
Strán: [1] 2 3 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 62549 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« kedy: 30. September , 2010, 20:18:31 »

priznavam, neviem ci sa da hovorit o "gibson" zvuku, priklanam sa tiez, ze nie.

taketo nuansy ja neriesim, zvuk je v prstoch a nemam problem uspokojit svoje zvukove poziadavky akoukolvek slusnou gitarou, na skuskach hravam k plnej spokojnosti a radosti na pololubovke za 160€.

ak sa to a postavit tak, ze co by som si vybral, tak osobne som si po dlhych predlhych rokoch hrania na japonske LP vybral Gibson, lebo som si povedal, ze ked uz mam ten model tak rad, preco si ho nekupit v originale po tych rokoch. nebol v tom ziadny kalkul, ze bude hrat na mile lepsie, ako dovtedajsie gitary. aj ked zhodou okolnosti som si kupil zrovna taky, co lepsie hra, ale negeneralizoval by som to na vsetky Gibsony...

ak ma stat Tokai a Gibson cca rovnake peniaze, tak potom je ta uvaha na mieste - je asi lepsie mat gitaru, ktorej sa lahsie zbavim, clovek nikdy nevie, co sa stane... zase by som to nedaval do tej roviny, ze co mi ktora prinesie zvukovo, kedze mi je to osobne tak trochu jedno... ak by mi to malo byt jedno financne, tak by som si gitary kupoval podla momentalnej nalady...

ty take nuansy neriesis, lebo podla teba je zvuk v prstoch, podla mna zas to, ci nejaka gitara hra basovejsie a vyskovejsie, alebo naopak stredovejsie, nie je prstoch, je to bud v gitare, alebo v nastaveni zosilovaca..ak ty dokazes pridat gitare viac basov alebo vysok prstami, tak to si potom iny pan.. Popiskujem si

vidis, kupil by si si gibson, kvoli tomu, ze JE TO GIBSON a je to tak trochu tvoj sen asi,ale ja som mal na mysli cisto iba zvuk, ziadne nesplnene sny z detstva a fetisizmus na nejaku znacku, pripadne uvazovanie o tom, ze ked tu gitaru budem raz predavat, aby som ju predal nie so stratou, ale naopak, mozno aj so ziskom..
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 30. September , 2010, 21:12:23 »

ty take nuansy neriesis, lebo podla teba je zvuk v prstoch, podla mna zas to, ci nejaka gitara hra basovejsie a vyskovejsie, alebo naopak stredovejsie, nie je prstoch, je to bud v gitare, alebo v nastaveni zosilovaca..ak ty dokazes pridat gitare viac basov alebo vysok prstami, tak to si potom iny pan.. Popiskujem si
...
Ty si este stale decko, ked dokazes napisat taku sprostost.  Bavím sa skvele
Dam ti jeden stratocaster a kazdemu bude hrat v rukach inak na rovnakom nastaveni. - skor sa to tak mysli, nez basy, vysky..atd... a neviem co...

Jtakac uz dospej prosim ta.  Zdravíčko
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #2 kedy: 30. September , 2010, 21:21:02 »

Ty si este stale decko, ked dokazes napisat taku sprostost.  Bavím sa skvele
Dam ti jeden stratocaster a kazdemu bude hrat v rukach inak na rovnakom nastaveni. - skor sa to tak mysli, nez basy, vysky..atd... a neviem co...

Jtakac uz dospej prosim ta.  Zdravíčko

ja viem, ze kazdemu bude hrat inak, to preto, ze KAZDY HRA INAK, zvuk bude ten isty, ci chces povedat, ze ked ty zajebes E5 na stratocasteri a potom zoberie do ruk gitaru kaolko a na tom istom nastaveni zajebe E5, tak ty budes mat to kilo basovejesie? alebo on? daj si ban na dalsi mesiac a modli sa k astarovi spolu s ivom bendom vesmirny ruzenec  Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 30. September , 2010, 21:21:19 »

...
vidis, kupil by si si gibson, kvoli tomu, ze JE TO GIBSON a je to tak trochu tvoj sen asi,ale ja som mal na mysli cisto iba zvuk, ziadne nesplnene sny z detstva a fetisizmus na nejaku znacku, pripadne uvazovanie o tom, ze ked tu gitaru budem raz predavat, aby som ju predal nie so stratou, ale naopak, mozno aj so ziskom..

no a ? vsak rovnako ako na nej hram aj na uplne lacne alebo robene gitary a vsetky mi zneju dobre si myslim... neviem vlastne, ze o com sa tu teraz dohadujeme :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 30. September , 2010, 21:22:35 »

ja viem, ze kazdemu bude hrat inak, to preto, ze KAZDY HRA INAK, zvuk bude ten isty, ci chces povedat, ze ked ty zajebes E5 na stratocasteri a potom zoberie do ruk gitaru kaolko a na tom istom nastaveni zajebe E5, tak ty budes mat to kilo basovejesie? alebo on? daj si ban na dalsi mesiac a modli sa k astarovi spolu s ivom bendom vesmirny ruzenec  Popiskujem si

ty si asi fakt este s vela gitaristami nehral.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 30. September , 2010, 21:25:16 »

ty si asi fakt este s vela gitaristami nehral.
+1
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 30. September , 2010, 21:25:55 »

ja viem, ze kazdemu bude hrat inak, to preto, ze KAZDY HRA INAK, zvuk bude ten isty, ci chces povedat, ze ked ty zajebes E5 na stratocasteri a potom zoberie do ruk gitaru kaolko a na tom istom nastaveni zajebe E5, tak ty budes mat to kilo basovejesie? alebo on? daj si ban na dalsi mesiac a modli sa k astarovi spolu s ivom bendom vesmirny ruzenec  Popiskujem si
Uplne zle. :) Daj si radsej skusku s chlapcami a pohrajte, lebo tie "orchestralky" ta zblbnu docista...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #7 kedy: 30. September , 2010, 21:27:17 »

ty si asi fakt este s vela gitaristami nehral.

ty teda tvrdis, ze ked brnknes akord, potom zoberie do ruky tu istu gitaru druhy gitarista, brnkne ten isty akord na tom istom nastaveni, bude ten zvuk frekvencne iny, hej?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #8 kedy: 30. September , 2010, 21:29:12 »

Uplne zle. :) Daj si radsej skusku s chlapcami a pohrajte, lebo tie "orchestralky" ta zblbnu docista...  Bavím sa skvele

uplne zle je to, ze si nedal ziadny argument, cize tvoj prispevok bol uplne zbytocny
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #9 kedy: 30. September , 2010, 21:30:08 »

ty teda tvrdis, ze ked brnknes akord, potom zoberie do ruky tu istu gitaru druhy gitarista, brnkne ten isty akord na tom istom nastaveni, bude ten zvuk frekvencne iny, hej?
Sak tu nejde o akord... Ale kazdy ma svoj "rukopis" na gitare.. Bezne gulickove pero - ked ho zoberies ty a zacnes pisat, bude to ine, jak ked zacnem ja. Zmeni sa farba pera Huh! nejaka "frekvencia" tuhy ? Sak uz nebud jak maly.
A presne o tom su aj gitary - kazdemu ina sedi do ruky a kazdemu sa ina paci, pretoze to jeho "pismo" je prirodzene.
« Posledná zmena: 30. September , 2010, 21:31:02 od Branko » Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #10 kedy: 30. September , 2010, 21:33:58 »

ty teda tvrdis, ze ked brnknes akord, potom zoberie do ruky tu istu gitaru druhy gitarista, brnkne ten isty akord na tom istom nastaveni, bude ten zvuk frekvencne iny, hej?

ale aj ano bude to hrat inak, kazdy ma iny uhoz ked sme nahravali a videli waveform toho co sa nahralo bolo vidno ze to je ine u kazdeho hraca niekto do toho jebe poriadne niekto menej potom to aj inak znie .... a to je len jeden element, samozrejme ze ovplyvni zvuk aj gitara ale tak isto aj gitarista

a us si kup konecne poriadnu gitaru nech neriesis taketo komplexoidne kokotiny Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #11 kedy: 30. September , 2010, 21:36:58 »

Sak tu nejde o akord... Ale kazdy ma svoj "rukopis" na gitare.. Bezne gulickove pero - ked ho zoberies ty a zacnes pisat, bude to ine, jak ked zacnem ja. Zmeni sa farba pera Huh! nejaka "frekvencia" tuhy ? Sak uz nebud jak maly.
A presne o tom su aj gitary - kazdemu ina sedi do ruky a kazdemu sa ina paci, pretoze to jeho "pismo" je prirodzene.

tak tento tvoj prispevok len potvrdil to, ze fakt tu nema zmysel sa o niecom vazne bavit, lebo to tom rukopise je samozrejme, ze pravda, ale zvuk a rukopis (alebo ak ches ton) je uplne nieco ine, uz som to tu vysvetloval fakt tisickrat a koncim s touto debatou, nech si kazdy utvori nazor sam, ked si precita tie prispevky vyssie
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #12 kedy: 30. September , 2010, 21:40:41 »

ale aj ano bude to hrat inak, kazdy ma iny uhoz ked sme nahravali a videli waveform toho co sa nahralo bolo vidno ze to je ine u kazdeho hraca niekto do toho jebe poriadne niekto menej potom to aj inak znie .... a to je len jeden element, samozrejme ze ovplyvni zvuk aj gitara ale tak isto aj gitarista

a us si kup konecne poriadnu gitaru nech neriesis taketo komplexoidne kokotiny Bavím sa skvele

mamaaaa, sak samozrejme, ze keby sa to testovalo, tak by museli udriet do tych strun priblizne rovnako a viackrat, nie kazdy raz..a skus nahrat nieco tak, ze waveform bude niekde uplne rovnaky a zjem svoje trenky, pretoze to nie je mozne a waveform nehovori nic o tom, ci je zvuk stredovy alebo vyskovy alebo aky

ja mam poriadnu gitaru a komplexy z tohto urcite nemam  Zdravíčko
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 30. September , 2010, 21:41:56 »

ty teda tvrdis, ze ked brnknes akord, potom zoberie do ruky tu istu gitaru druhy gitarista, brnkne ten isty akord na tom istom nastaveni, bude ten zvuk frekvencne iny, hej?

uveris mi, ked Ti poviem, ze dvaja gitaristi po sebe na tej istej gitare mozu a casto aj maju inu farbu zvuku ? mozno sa to tyka len tych zacinajucich amaterskych kapiel co s nimi obcas nahravam, ale fakt Ti tvrdim, ze je to bezny jav - jeden gitarista nevie cosi dobre zahrat, chyti to druhy gitarista a ten rozdiel tam je casto pocutelny.
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #14 kedy: 30. September , 2010, 21:44:07 »

mamaaaa, sak samozrejme, ze keby sa to testovalo, tak by museli udriet do tych strun priblizne rovnako a viackrat, nie kazdy raz..a skus nahrat nieco tak, ze waveform bude niekde uplne rovnaky a zjem svoje trenky, pretoze to nie je mozne a waveform nehovori nic o tom, ci je zvuk stredovy alebo vyskovy alebo aky

ja mam poriadnu gitaru a komplexy z tohto urcite nemam  Zdravíčko

vsak ale to nieje o testovani ze kadzdy jebe rovnako do toho, to je presne otom ze kazdy udrie inak, brnkatko ma iny uhol, strunu triafa v roznej vzdialenosti od kobylky atd to vsetky ti ovplyvni aj zvuk rovnako ako nastavenie na aparate
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
Strán: [1] 2 3 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.