Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. September , 2024, 00:20:07
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67612 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #450 kedy: 01. Marec , 2011, 22:55:28 »

vlado a co keby si dal aj ty? najviac si sa tu ohanal, ze ho mas zmaknuteho v malicku...ci len podjebujes a nemas gule napisat?

2,3,4 mi najviac evokuje satrosa, 1 a 6 su nejako chujovo zahrate, 5,7 si nie som isty, ale ako som uz spomenul sathca mam napocuvaneho velmi biedne
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #451 kedy: 01. Marec , 2011, 22:58:05 »

vlado a co keby si dal aj ty? najviac si sa tu ohanal, ze ho mas zmaknuteho v malicku...ci len podjebujes a nemas gule napisat?

2,3,4 mi najviac evokuje satrosa, 1 a 6 su nejako chujovo zahrate, 5,7 si nie som isty, ale ako som uz spomenul sathca mam napocuvaneho velmi biedne

kto ako JEDINY priznal, ze ma problem rozoznat satrianiho niekedy? zeby ja  Huh!  Popiskujem si
zasadny rozdiel, medzi nami je, ze ja ked nieco neviem, tak si to aj priznam  Žmurk

kludne mozem dat svoje typy, ale az rano, teraz to uz pustat nejdem, lebo tu spia ludia a nechcem to pocuvat na sluchadla za 6e, ja si to vypocujem na tom najlepsom, co mam doma
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #452 kedy: 01. Marec , 2011, 23:04:17 »

kto ako JEDINY priznal, ze ma problem rozoznat satrianiho niekedy? zeby ja  Huh!  Popiskujem si
zasadny rozdiel, medzi nami je, ze ja ked nieco neviem, tak si to aj priznam  Žmurk

kludne mozem dat svoje typy, ale az rano, teraz to uz pustat nejdem, lebo tu spia ludia a nechcem to pocuvat na sluchadla za 6e, ja si to vypocujem na tom najlepsom, co mam doma
toto je podvod branko bol obvinený z toho že je zbabelý a to ani nepovedal toto.  Bavím sa skvele
A čo keď to na monitoroch budem počuť inak a budem chceť zmeniť názor?  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 23:08:26 od reeller_sk » Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #453 kedy: 01. Marec , 2011, 23:08:26 »

toto je podvod branko bol oklamaný z toho že je zbabelý a to ani nepovedal toto.  Bavím sa skvele
A čo keď to na monitoroch budem počuť inak a budem chceť zmeniť názor?  Bavím sa skvele

pred tym ako si sem napisal tipy, mal si si to poriadne vypocut, sak si sa bil do prs, ze to rozoznas jak nic  Ja som čert.. Bavím sa skvele

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #454 kedy: 01. Marec , 2011, 23:09:49 »

pred tym ako si sem napisal tipy, mal si si to poriadne vypocut, sak si sa bil do prs, ze to rozoznas jak nic  Ja som čert.. Bavím sa skvele


Smútim isto nie? Bavím sa skvele
ale ne srandujem neni tam čo opravovať.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #455 kedy: 01. Marec , 2011, 23:11:27 »

Nemam nejak chut to tu cele citat ani co sa tu dialo ale dam aspon svoju trochu do mlejna.
Zvuk je v gitare, aparate a celom tom retazci od gitary po reprák.
Tón je v prstoch. Ale zvuk a tón nieje to isté  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #456 kedy: 01. Marec , 2011, 23:17:31 »

kto ako JEDINY priznal, ze ma problem rozoznat satrianiho niekedy? zeby ja  Huh!  Popiskujem si
zasadny rozdiel, medzi nami je, ze ja ked nieco neviem, tak si to aj priznam  Žmurk
p*čovina, zase prekrucas, kto tu kedy tvrdil, ze spozna satcha na 100% z kazdej ukazky? tento test je len nahananie ciernobielych extremov, co sa tebe celkom paci.

ked si priznam, ze nerozoznam niekoho hru z nahravky o com to svedci? tvoj sedliacky rozum to bude zase hnat do extremov, ze vsetci su kkti co mudruju za monitorom o zvuku v prstoch. pre mna to skor bude svedcit o tom, ze nemam daneho hraca muzikanta nastudovaneho natolko aby som ho automaticky hned spoznal, ked zacne hrat alebo ho odlisil od jeho klonov.

btw tento test s povodnou debatou nema nic spolocne. ked mas zvuk v prstoch neznamena to nic ine, len to, ze ti to bude dobre zniet aj na preglejkovej gitare s lacnym multakom
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #457 kedy: 01. Marec , 2011, 23:34:46 »

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Chlapci, ja som u frajerky, mam sa vyborne a presne preto, ze mam v <> take analyzy jak vymysla jtakac a takych ludi jak je jtakac.  ha ha ha ha ha ha

ani som si to nepopocuval a kludne jtakac napis, ze presne preto, lebo by som neuhadol.  Bavím sa skvele Uz som ta prekukol jak mušku na vzduchovke.  Na zdravie!

a absolutne s tebou a tvojimi nepochopenymi teoriami nesuhlasim. lebo ak raz nevies pochopit danu frazu a stale sa v nej vrtas, tak potom neviem... ako som uz pisal - ak ti frajerka povie, ze ta lubi, tak pytaj sa jej cely zivot, co pod tym mysli..  Zdravíčko
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 23:44:58 od Branko » Zaznamenané

musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #458 kedy: 02. Marec , 2011, 00:22:11 »

vytiahol prsty z vaginy a naklepal odpoved do temy zvuk je v prstoch
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #459 kedy: 02. Marec , 2011, 01:48:40 »

toto je krasny tele neck zvuk a prsty na nom hovno zohravaju

problem, ze ste prepnuti do tych satrianovskych picovin a furt pisete o niecom uplne inom aj ked pouzivate rovnake pojmy ton, zvuk atd..
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #460 kedy: 02. Marec , 2011, 06:12:31 »

hmmmmm, pozeram, ze od vcera sa tu tych kritikov naklonovalo  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele


Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #461 kedy: 02. Marec , 2011, 08:40:21 »

chlapi...sak jtakacovi podla mna vadi len to, ze prsty tu niektori absolutizuju a v tomto ma uplnu pravdu - teda, ze na zvuku sa podielaju dve veliciny. Ci uz tu, ktoru vytvara subjekt gitaristu nazveme ton, alebo nejako inak, to je uplne jedno. Druha velicina je aparat, resp. subor technickych zariadeni, ak chceme.
Za vsetko hovoria napr. tieto fakty: Stev Vai je znamy tym, ze nahrava naraz (cez rozbocovac signalu) na viacerych aparatoch. Vysledny zvuk je mixom roznych zvukov roznych aparatov - cize napr. je tam 50% Marshallu, 10% Bognera, 5% Mesa, atd...
Podobne to riesi spusta gitaristov, napr. C. Santana. Ak by mali 100% zvuku v paprciach, tak to rpedsa nebudu takto riesit, lebo naco, nie? Tak sa uz uvedomte. Jedna vec je gitaristov prinos - uplne individualny - presne, ako totu pisal niekto : poloha pravej ruky, sila uderu, sklon a material brnkatka a podobne. Druha stranka su ampy, krabice. Vysledkom dvoch spoluposobiacich faktorov je vysledny zvuk, alebo si to mozme nazvat pre mna a za mna aj inak!
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #462 kedy: 02. Marec , 2011, 08:44:47 »

Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Chlapci, ja som u frajerky, mam sa vyborne a presne preto, ze mam v <> take analyzy jak vymysla jtakac a takych ludi jak je jtakac.  ha ha ha ha ha ha

ani som si to nepopocuval a kludne jtakac napis, ze presne preto, lebo by som neuhadol.  Bavím sa skvele Uz som ta prekukol jak mušku na vzduchovke.  Na zdravie!

a absolutne s tebou a tvojimi nepochopenymi teoriami nesuhlasim. lebo ak raz nevies pochopit danu frazu a stale sa v nej vrtas, tak potom neviem... ako som uz pisal - ak ti frajerka povie, ze ta lubi, tak pytaj sa jej cely zivot, co pod tym mysli..  Zdravíčko

a presne takto to chodi na tomto fore....niekto tvrdi, ze spozna nejakeho gitaristu a z toho youtube videa to je vraj poznat uz po par sekundach, ze je to satriani. Ked sem da niekto test, kde je moznost dokazat, ze ten clovek fakt netrepe picoviny do vetra, ale fakt to dokaze, tak napise, ze TO MA V PICI  Zdravíčko


na tomto fore su sice nejake Pravidla fora, ale tuna plati iba jedno pravidlo:

Pokial si nikdy nehral na drahej gitare, nevies, o com je zivot. A iba ten kto hral niekedy na drahej gitare, ma vzdy pravdu, aj ked pise uplne picoviny. A ten, kto uz hral na drahej gitare a mal niekedy aj kapelu, ten tu je uz THE KING. Takyto ludia tu maju uplne vzdy pravdu, ci sa jedna o gitary, auta, parky..cokolvek

Toto pravidlo ma nastastie aj par vynimiek  Popiskujem si

A teraz ubehne par tyzdnov, na toto sa zabudne a zas ked tu bude nejaka polemika, zas budem ja ten koko*t a ti ostatni budu mat pravdu, lebo oni hrali na drahych gitarach a  hraju v kapelach a ja nie  Na zdravie!

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #463 kedy: 02. Marec , 2011, 08:48:01 »

Ozajstnému gitaristovi hrá všetko plus mínus rovnako.Raz som to tu už spomínal,asi v inej téme.Skúšal sa aparát Mesa Boogie Studio preamp+mesa koncák,potom aparátik Beck/mnohí vedia o čo ide/.Sú to dva diametrálne odlišné ampy,Beck je dokonca lacnučký tranzistor,no a keď na tom zahral ozajstný gitarista,tak to bolo defakto to isté...Akurát sa mu na niečo hralo ľahšie...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #464 kedy: 02. Marec , 2011, 08:53:31 »

Ozajstnému gitaristovi hrá všetko plus mínus rovnako.Raz som to tu už spomínal,asi v inej téme.Skúšal sa aparát Mesa Boogie Studio preamp+mesa koncák,potom aparátik Beck/mnohí vedia o čo ide/.Sú to dva diametrálne odlišné ampy,Beck je dokonca lacnučký tranzistor,no a keď na tom zahral ozajstný gitarista,tak to bolo defakto to isté...Akurát sa mu na niečo hralo ľahšie...

jasne, ale naco to ti chlapi potom robia, ak to hra plus minus rovnako. To sa chudaci natahaju kablov, mikrofonov, hraju sa s vyslednym mixom cele dni , a pritom je to take jednoduche, staci hrat na hocicom a jemne si to doupravit ekvalizerom... Pravda bude tak trochu zlozitejsia, podla mna. Ja nikomu neberiem jeho nazor, a aj zovseobecnenia treba pouzivat. Ale zovseobecnenia su vzdy len zovseobecnenia a netreba z nich robit unioverzalne pravdy.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 29 30 [31] 32 33 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.051 sekund, 22 otázok.