Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 20:22:51
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68388 krát)
0 užívateľov a 6 Hostí prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #30 kedy: 30. September , 2010, 22:04:50 »

ked tych 15 nahravok oblejes piatimi drzkovymi polievkami tak to sto pro rozoznam  Som frajer
Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Stay like nagy !
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #31 kedy: 30. September , 2010, 22:06:00 »

dalsi vyborny argument si dal do tejto debaty  Zdravíčko
Jaky chces argument ? Tebe je argument asi to, co sa tebe paci ? ci ako ? sak uz citaj co pises.... kks...  ?§!.
Zaznamenané

vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #32 kedy: 30. September , 2010, 22:06:51 »

vsak ale o com sa hadame teraz ze na rovnakej gitare s tym istym aparatom ked bude hrat jeden a potom druhy gitarista tak to bude zniet obom rovnako?

to tvrdis ci co teda?
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #33 kedy: 30. September , 2010, 22:09:45 »

vsak ale o com sa hadame teraz ze na rovnakej gitare s tym istym aparatom ked bude hrat jeden a potom druhy gitarista tak to bude zniet obom rovnako?

to tvrdis ci co teda?

nie, to netvrdim a nikdy som to ani netvrdil, precitaj si tuto debatu este raz, mne sa to uz nechce pisat
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #34 kedy: 30. September , 2010, 22:11:07 »

Jaky chces argument ? Tebe je argument asi to, co sa tebe paci ? ci ako ? sak uz citaj co pises.... kks...  ?§!.

mna sa nepytaj, aky chcem argument, ak nemas ziadne argumeny, tak potom naco sem prispievas, chod si radsej natocit nejaky novy zvuk na axe, ci ja ti mam napisat, aky argument mi mas napisat?  ?§!.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #35 kedy: 30. September , 2010, 22:14:05 »

mna sa nepytaj, aky chcem argument, ak nemas ziadne argumeny, tak potom naco sem prispievas, chod si radsej natocit nejaky novy zvuk na axe, ci ja ti mam napisat, aky argument mi mas napisat?  ?§!.
Zostal si nepochopeny... Smútim  Taku peknu pesnicku ma pan Petr Kolar -
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #36 kedy: 30. September , 2010, 22:16:25 »

Zostal si nepochopeny... Smútim  Taku peknu pesnicku ma pan Petr Kolar -

to ze si ma ty nepochopil ma strasne trapi, uz si radsej asi nikdy v zivote nepozriem eurovision slovak megacontest, aby som ta tam nahodou nezahliadol, lebo potom by mi to vzdy pripomenulo, ze som zostal nepochopeny Smútim Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #37 kedy: 30. September , 2010, 22:19:02 »

to ze si ma ty nepochopil ma strasne trapi, uz si radsej asi nikdy v zivote nepozriem eurovision slovak megacontest, aby som ta tam nahodou nezahliadol, lebo potom by mi to vzdy pripomenulo, ze som zostal nepochopeny Smútim Bavím sa skvele
Ked budes mat prilezitost sa niekde ukazat a zabavit, tak si spomeniem na teba, aky si zadubeny, ze si ostal radsej sediet doma na riti a basnit na fore o kokotinach a tvojich pravdach.  Bavím sa skvele Bravooo Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #38 kedy: 30. September , 2010, 22:19:25 »

to ze si ma ty nepochopil ma strasne trapi, uz si radsej asi nikdy v zivote nepozriem eurovision slovak megacontest, aby som ta tam nahodou nezahliadol, lebo potom by mi to vzdy pripomenulo, ze som zostal nepochopeny Smútim Bavím sa skvele

pocuj na com ficis? ja beriem fest silne lieky ale takuto kapustu zo mna este nenarobili... Bavím sa skvele
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #39 kedy: 30. September , 2010, 22:25:18 »

o tom to bolo cele, ze vsak ked kopia stoji tolko co original tak si nekupis kopiu, nie preto, ze by hrala horsie, mozno ani nie preto, ze tam neni ten gibson na nej napisany, ale preto, ze ked potom tu gitaru budes predavat tak za gibson daco aj dostanes spat z tej sumy co si do nej investoval, zatial co za kopiu dostanes bud 1/3 alebo ked chces viac, tak ti otrepu cicinu o celo akurat tak.. to uz len ty si do toho primontoval teorie o neexistujucich dobrych a zlych gitarach a teorie pravdepodobnosti identifikovania drzkovych polievok
« Posledná zmena: 30. September , 2010, 22:26:21 od Krtko » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #40 kedy: 30. September , 2010, 22:29:05 »

o tom to bolo cele, ze vsak ked kopia stoji tolko co original tak si nekupis kopiu, nie preto, ze by hrala horsie, mozno ani nie preto, ze tam neni ten gibson na nej napisany, ale preto, ze ked potom tu gitaru budes predavat tak za gibson daco aj dostanes spat z tej sumy co si do nej investoval, zatial co za kopiu dostanes bud 1/3 alebo ked chces viac, tak ti otrepu cicinu o celo akurat tak.. to uz len ty si do toho primontoval teorie o neexistujucich dobrych a zlych gitarach a teorie pravdepodobnosti identifikovania drzkovych polievok

praveze to o tomto nebolo, potom je fakt tazko sa s niekym bavit, ked ani nevie, o com to bolo
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #41 kedy: 01. Október , 2010, 09:31:32 »

tak mi to nedalo a vyextrahoval som z toho povodneho novu temu :)

Vlado - mna by len zaujimalo, ze naco by bol dobry test, aby nejaky klaviristi nabrnkali 15 tonov a my sme to potom mali rozoznavat ? vsak hra (klavirna, gitarova... ... ) nie je o nabrnkavani rovnakych tonov... to mas ako prikald, ze kazdy maliar maluje inac, ma svoj rukopis, kto ho pozna, tak rozoza jeho obraz aj ked ho predtym nevidel. a teraz by sme isli nechat namalovat 5 tich maliarov po 3 rovne tahy stetcom a ze ci ide rozoznat, ktory bol koho. no na co by to malo byt dobre ??
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #42 kedy: 01. Október , 2010, 09:34:46 »

....

ale zas ked je nejaky gitarista uplne captavy, ze nevie ani poriadne tlmit struny pri hrani nejakych metalovych sekaciek trebars a potom to chyti do ruky lepsi gitarista, tak to moze byt iny zvuk, len ja teraz myslim normalnych gitaristov, nie captakov  Bavím sa skvele

ale to vobec nemusi byt o cpatkakovi vs. dobrom... vsak aj Vikur Ti napisal, ze kazdy do toho mlati inac, ma inac brnkatko, inde od kobyly to tlmi, klavirista ma tiez iny uhoz, inu rychlost na klapkach, inde na nej polozeny prst... vsak aj keby som to nemal z praxe vypozorovane, tak uz len takto keby som si to precital, tak je to uplne logicke...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #43 kedy: 01. Október , 2010, 09:52:20 »

tak mi to nedalo a vyextrahoval som z toho povodneho novu temu :)

Vlado - mna by len zaujimalo, ze naco by bol dobry test, aby nejaky klaviristi nabrnkali 15 tonov a my sme to potom mali rozoznavat ? vsak hra (klavirna, gitarova... ... ) nie je o nabrnkavani rovnakych tonov... to mas ako prikald, ze kazdy maliar maluje inac, ma svoj rukopis, kto ho pozna, tak rozoza jeho obraz aj ked ho predtym nevidel. a teraz by sme isli nechat namalovat 5 tich maliarov po 3 rovne tahy stetcom a ze ci ide rozoznat, ktory bol koho. no na co by to malo byt dobre ??

ten test by bol dobry na to, ze vy tvrdite, ze zvuk ma kazdy iny.nie je zvuk aj 5 rovnakych tonov zahranych po sebe? alebo aj jeden ton? podla mna ano..to co ty pises, to nie je zvuk, to je hranie, to, akym stylom ten hudobnik hra.

ja tvrdim to, ze RUKOPIS nie je ZVUK, je to o tom, ako ten clovek hra, v pripade gitaristu je to to, ake ma ten clovek vibrato, ako vytahuje struny, ako frazuje atd..je to styl jeho hry, ktory je u kazdeho gitaristu iny, aj ked urcite by som ti nasiel ukazky niektorych youtube gitaristov, ktori su klonmi Vaia, Satrianiho a podobne, tak keby si nevidel  obraz a nevedel by si, kto to hra, pocul by si iba audio, mal by si velmi velky problem rozoznat v niektorych pasazach, ci je to original Satriani, alebo nejaky youtube klon. Mne sa to uz stalo parkrat, ale to som asi jeidiny z tohto fora, to mi jasne :)

A co sa tyka toho klavira, tam si absolutne neviem predstavit, AKO moze mat iny zvuk to, ked niekto udrie na klavesu trebars kusok vyssie alebo nizsie, pretoze ked stlacis klavesu na klaviri, tak sa pohne kladivko, ktore udrie do struny a mi chces povedat, ze ked stlacis klavesu o 1cm vyssie ako ja, ze to kladivko udrie do struny inak? Toto by fakt mohol niekto vysvetlit, velmi ma to zaujima. Lebo co sa tyka klavira, tam je to podla mna cisto iba o dynamike hry, proste niekto hra dynamickejsie, tak sa ti zda zvuk ostrejsi, lebo udiera v niektorych tonoch silnejsie na klavesy...vies mi vysvetlit, ako moze mat klavirista farbou odlisny zvuk od ineho klaviristu, na tom istom klaviri? lebo ked to tak je, tak nejako sa to vysvetlit dat musi.
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 09:59:59 od jtakac » Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #44 kedy: 01. Október , 2010, 09:53:57 »

Preco takto z rana... Smútim
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.056 sekund, 23 otázok.