Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 16:35:12
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68335 krát)
0 užívateľov a 30 Hostí prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #75 kedy: 01. Október , 2010, 10:57:54 »

zaujmave je na tom to, ze ti, co hovoria, ze zvuk je v prstoch potom daju inzerat s tym, ze hladam taketo kombo a chcem aby malo pevne basy, cvengave vysky a pod..  :)

kto konkretne z tych, co tu tvrdime o zvuku v prstoch dal taky inzerat ?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #76 kedy: 01. Október , 2010, 11:00:38 »

a co robis, ked neslovickaris ? vsak toto si teraz co zase dal ? a kde mam ten zvuk ? jaaaj - v zapesti ? no to si ma teda uplne dostal  ?§!.

zvuk mas v gitare a v ampe a ton mas v prstoch, uz si to skus zapamatat, je to jedna z najvacsich zivotnych pravd v tejto galaxii  Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #77 kedy: 01. Október , 2010, 11:02:06 »

uz to vlado povedal  :)

a co robis, ked neslovickaris ? vsak toto si teraz co zase dal ? a kde mam ten zvuk ? jaaaj - v zapesti ? no to si ma teda uplne dostal  ?§!.

on myslel, ze aj ty, aj on, aj ja pri hre mame vzdy iny zvuk potom, pretoze: je jasne ze nebrnkes rovnako kazdy ton. podla predoslej teorie, ked sa nebrnke rovnako ton ( dynamicky a pod ) tak ma iny zvuk. to by ale znamenalo, ze celou Tvojou hrou sa nesie iny zvuk... a podla mna ked niekto hra, tak zvuk ma rovnaky, ale ton je samozrejme iny a to je rozdiel... zvuk a ton podla mna nejde tu moc dokopy, pretoze vlado naraza na charakter toho zvuku, skreslenie a frekvencne pasmo... proste neni mozne, aby clovek brnknutim ovplyvnil nejako pocutelne napr basove spektrum... proste ano, moze tam nastat nejaky zisk na to spektre hrou, ale zosilovac si to upravuje a jeho EQ je isto silnejsi...
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #78 kedy: 01. Október , 2010, 11:02:32 »

presne tak, Branko povie, ze zvuk je prstoch a pritom da inzerat, ze chces amp, co ma zvuk ako Bulb, to je na tom to najsmiesnejsie  Bavím sa skvele


Nikde som nepisal inzerat, ze chcem zvuk jak ma Bulb, akurat to, ze sa mi paci. A opat si ma potom nepochopil, kedze uz vies, ze zvuk a ton su dve rozlicne veci - uz ked, tak spravne si to mal napisat, ze chcem mat zvuk ako on, ale ton asi tazko.
Lebo tak to podla tvojich pravd vyznieva, ci ?
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 11:02:56 od Branko » Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #79 kedy: 01. Október , 2010, 11:03:17 »

kto konkretne z tych, co tu tvrdime o zvuku v prstoch dal taky inzerat ?

uz zas nerob zo seba debila, bud sa pozri o dve strany dozadu, alebo si spomen, ako tu kazdy druhy den radite ludom, ze co si ma kupit, aby znel jak metallica a podobne..keby bol zvuk v prstoch, tam by si mu nepovedal, ze si ma kupit mesaboogie a gitaru s emg snimacmi...teraz netvrdim, ze ty osobne si to niekomu takto pred dvoma dnami radil, bol to iba priklad, lebo ty si schopny este aj toto mi vyhodit na oci, ze slovickarim, alebo co
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 01. Október , 2010, 11:05:10 »

rastis
a ja sa znova pytam, ze naco to je dobre.

na to, aby sa ujasnili pojmy. "Zvuk nastroja" a "ton hraca". To su uplne dve odlisne veci.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #81 kedy: 01. Október , 2010, 11:06:07 »

Nikde som nepisal inzerat, ze chcem zvuk jak ma Bulb, akurat to, ze sa mi paci. A opat si ma potom nepochopil, kedze uz vies, ze zvuk a ton su dve rozlicne veci - uz ked, tak spravne si to mal napisat, ze chcem mat zvuk ako on, ale ton asi tazko.
Lebo tak to podla tvojich pravd vyznieva, ci ?

tak sorry, ak si nedaval ty taky inzerat, mario bross to pisal o dve strany dalej, tak som myslel, ze si taky inzerat daval.

ja UZ viem, ze to su dve rozlicne veci? tvrdim to na tomto fore uz asi 3 roky, ale nevadi  Popiskujem si Bavím sa skvele

a presne ako si napisal na zaver, ked si kupis taky isty gear ako bulb, budes mat taky isty zvuk, akurat ton nebudes mat taky isty, preto to bude znie viac alebo menej odlisne, ale keby si sa velmi snazil ho kopirovat a cvicil na tom poriadne, mal by clovek urcite problem to rozoznat, ako je to obcas na youtube u tych vselijakych klonov.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #82 kedy: 01. Október , 2010, 11:08:46 »

tak sorry, ak si nedaval ty taky inzerat, mario bross to pisal o dve strany dalej, tak som myslel, ze si taky inzerat daval.

ja UZ viem, ze to su dve rozlicne veci? tvrdim to na tomto fore uz asi 3 roky, ale nevadi  Popiskujem si Bavím sa skvele

a presne ako si napisal na zaver, ked si kupis taky isty gear ako bulb, budes mat taky isty zvuk, akurat ton nebudes mat taky isty, preto to bude znie viac alebo menej odlisne, ale keby si sa velmi snazil ho kopirovat a cvicil na tom poriadne, mal by clovek urcite problem to rozoznat, ako je to obcas na youtube u tych vselijakych klonov.
No sak pochopitelne, ale naco je dobre niekoho vobec klonovat, kopirovat ? O tom je ta krasa v muzike, ze vsetko je ine aj napriek rovnakym ampom, gitaram, atd...
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #83 kedy: 01. Október , 2010, 11:11:35 »

Ludske vnimanie je neskutocne komplexne. Rozne tie porovnavaci Protools a neprotools na nejakych testoch mozu byt pravdive, ze sa podari namerat ten isty vysledok. Ale ucho nie je meraci pristroj, tam sa to v mozgu vsetko domiesa dokopy a to, co sa moze zdat ako maly rozdiel na meracom pristroji moze mat obrovsky dopad v inej situacii.

Rovnako ten zvuk gitary, nejaka farba tonu je len spicka ladovca toho, co vsetko ovplyvnuje to subjektivne vnimanie. Cize rovnako nejake testy, ze 6 roznych klaviristov zahrat ten isty ton 15 krat a potom ich jtakac pomiestas a ze ci uhadneme ktory je ktory, to je uplne mimo.

Je to vidim tak, ze pokial splna gitara/zosilnovac nejake zakladne kriteria kvality, tak je to skoro jedno, lebo potom uz na tom clovek moze v pohode hrat a uz sa daju kuzla Žmurk

A ma vobec zmysel riesit zvuk? Mali by sa riesit skor konkretne riffy sola. Potrebuje hrat riffy ako Metalika, ok, tak si kup tie kramy, ale sa aj nauc tak hrat a potom to bude ono. Musis to mat v prstoch, aby si dostal ten spravny zvuk, ktorym vlastne myslime ten subjektivny vnem realnych fyzikalnych javov medzi prstami, strunou, lampami, reprakom, vzdochom, ktory sa dostava az tam do ludksej "duse" a tam ta hudba zacina fungovat a prinasa radost, hnev, zial atd Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 11:12:07 od Martinlm » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #84 kedy: 01. Október , 2010, 11:13:22 »

Ludske vnimanie je neskutocne komplexne. Rozne tie porovnavaci Protools a neprotools na nejakych testoch mozu byt pravdive, ze sa podari namerat ten isty vysledok. Ale ucho nie je meraci pristroj, tam sa to v mozgu vsetko domiesa dokopy a to, co sa moze zdat ako maly rozdiel na meracom pristroji moze mat obrovsky dopad v inej situacii.

Rovnako ten zvuk gitary, nejaka farba tonu je len spicka ladovca toho, co vsetko ovplyvnuje to subjektivne vnimanie. Cize rovnako nejake testy, ze 6 roznych klaviristov zahrat ten isty ton 15 krat a potom ich jtakac pomiestas a ze ci uhadneme ktory je ktory, to je uplne mimo.

Je to vidim tak, ze pokial splna gitara/zosilnovac nejake zakladne kriteria kvality, tak je to skoro jedno, lebo potom uz na tom clovek moze v pohode hrat a uz sa daju kuzla Žmurk

A ma vobec zmysel riesit zvuk? Mali by sa riesit skor konkretne riffy sola. Potrebuje hrat riffy ako Metalika, ok, tak si kup tie kramy, ale sa aj nauc tak hrat a potom to bude ono. Musis to mat v prstoch, aby si dostal ten spravny zvuk, ktorym vlastne myslime ten subjektivny vnem realnych fyzikalnych javov medzi prstami, strunou, lampami, reprakom, vzdochom, ktory sa dostava az tam do ludksej "duse" a tam ta hudba zacina fungovat a prinasa radost, hnev, zial atd Bavím sa skvele
Parada.  Zdravíčko
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #85 kedy: 01. Október , 2010, 11:15:09 »

No sak pochopitelne, ale naco je dobre niekoho vobec klonovat, kopirovat ? O tom je ta krasa v muzike, ze vsetko je ine aj napriek rovnakym ampom, gitaram, atd...

ak sa to pytas mna, tak neviem naco je dobre  niekoho klonovat a nikdy som nepovedal,, ze to je dobre, ja mam rad origalitu, nie napodobnovanie
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #86 kedy: 01. Október , 2010, 11:17:56 »

Ludske vnimanie je neskutocne komplexne. Rozne tie porovnavaci Protools a neprotools na nejakych testoch mozu byt pravdive, ze sa podari namerat ten isty vysledok. Ale ucho nie je meraci pristroj, tam sa to v mozgu vsetko domiesa dokopy a to, co sa moze zdat ako maly rozdiel na meracom pristroji moze mat obrovsky dopad v inej situacii.


samozrejme, ze ludske vnimanie je ine, ako meranie nejakymi pristrojmi, preto najlepsi sposob ako zistit takuto vec je urobit test, kde vnimas zvuk uchom, ja lepsi sposob nepoznam, ty ano?

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #87 kedy: 01. Október , 2010, 11:19:26 »


Rovnako ten zvuk gitary, nejaka farba tonu je len spicka ladovca toho, co vsetko ovplyvnuje to subjektivne vnimanie. Cize rovnako nejake testy, ze 6 roznych klaviristov zahrat ten isty ton 15 krat a potom ich jtakac pomiestas a ze ci uhadneme ktory je ktory, to je uplne mimo.

ten test je podla mna uplne v poriadku, pokial ideme hodnotit cisto iba ZVUK a nie TON hraca.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #88 kedy: 01. Október , 2010, 11:23:22 »

Zahraj mi celu skladbu na roznych nastrojoch a podme sa bavit, ktora mala lepsi zvuk. Alebo nech ju zahra 5 tych roznych gitaristov na tom istom a podme sa potom bavit o tom zvuku, ok? Žmurk

Ja na "cisto zvuk" neverim. Nepaci sa mi ziadna zvukova ukazka, pokial sa mi nepaci riff, co sa hra a ako ho hra ten gitarista.
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #89 kedy: 01. Október , 2010, 11:31:21 »

Zahraj mi celu skladbu na roznych nastrojoch a podme sa bavit, ktora mala lepsi zvuk. Alebo nech ju zahra 5 tych roznych gitaristov na tom istom a podme sa potom bavit o tom zvuku, ok? Žmurk


este raz a posledny krat..pojem ZVUK je hocico, co pocujes, aj jeden ton je ZVUK..to co ty pises, to je nieco ine a chapem tomu, ale ja som pisal o inom.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.