Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 16:29:45
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68302 krát)
0 užívateľov a 20 Hostí prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #90 kedy: 01. Október , 2010, 11:31:54 »

Nepaci sa mi ziadna zvukova ukazka, pokial sa mi nepaci riff, co sa hra a ako ho hra ten gitarista.

A ak gitarista nehra riff?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #91 kedy: 01. Október , 2010, 11:34:54 »

vlado
jebbat na to :) vsetko uz bolo vysvetlene, lepsie koli psychohygiene prehodit vyhybku   Zdravíčko
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #92 kedy: 01. Október , 2010, 11:39:58 »

vlado
jebbat na to :) vsetko uz bolo vysvetlene, lepsie koli psychohygiene prehodit vyhybku   Zdravíčko

no ved co bolo treba, som uz napisal, teraz si idem po dlhej dobe zabrnkat  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #93 kedy: 01. Október , 2010, 11:45:50 »

no ved co bolo treba, som uz napisal, teraz si idem po dlhej dobe zabrnkat  Bavím sa skvele

Tak tak, oddychni si.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #94 kedy: 01. Október , 2010, 11:55:12 »

rastis
a ja sa znova pytam, ze naco to je dobre.

na to, aby sa ujasnili pojmy. "Zvuk nastroja" a "ton hraca". To su uplne dve odlisne veci.

cize ked sa zmeni farba zvuku nastroja, neda sa hovorit, ze sa zmenil zvuk ako taky ? len zmena farby na toto tvrdenie nestaci ? co vsetko okrem farby sa este musi zmenit, aby sa dalo hovorit o zmene zvuku ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #95 kedy: 01. Október , 2010, 15:56:19 »

obcas ked si prilozim prst k uchu pocujem zvuk .. a niekedy aj farbu
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #96 kedy: 01. Október , 2010, 18:45:10 »

zas uz 30. tema len kvoli tomu, ze vlado nedaval v zakladnej skole na fyzike pozor, ked preberali zvuk a jeho atributy? ha ha ha (necital som celu diskusiu, ale uz podla prveho postu viem, ze to bude klasika tocenie sa dokola na 7 stran  ha ha ha )
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 18:45:42 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #97 kedy: 01. Október , 2010, 18:59:53 »

fyzika je praveze na vladovu stranu... skus sa opytat gitaroveho laika, ktory je ale napr. fyzik
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 19:00:39 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #98 kedy: 01. Október , 2010, 19:16:41 »

fyzika je praveze na vladovu stranu...
v com?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #99 kedy: 01. Október , 2010, 19:27:10 »

keby zvuk zavisel na udere do strun a pod, tak by sa celou Tvojou hrou niesol iny zvuk, ine spektrum a charakter pretoze kazdy Tvoj uder do strun je iny... rozlicny uder ale sposobuje rozny ton ( dynamika, vibrato... ) a ten rozny ton je teda pocut v celej hre nejakeho gitaristu  :) toto hlavne ak rozlisujes zvuk a ton...ak to mas zajedno, tak mas potom pravdu aj ty no  :)
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 19:28:13 od mario bross » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #100 kedy: 01. Október , 2010, 19:30:48 »

keby zvuk zavisel na udere do strun
cize chces povedat, ze od toho to nezavisi hej? co je vlastne samotny prvy podnet k vytoreniu nejakeho zvuku. od pondelka vyhlasuju nobelovky, asi by mali prehodnotit, komu daju cenu v kategorii fyzika Žmurk

ak to mas zajedno, tak mas potom pravdu aj ty no  :)
ja to zajedno nemam, zajedno to maju ucebnice, ktore zadefinovali zvuk ako mnozinu parametrov ako farba, intenzita, vyska tonu, jeho priebeh a podobne.. cize neviem, co sa vlastne snazis naznacit :)
« Posledná zmena: 01. Október , 2010, 19:33:52 od styrioci » Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #101 kedy: 01. Október , 2010, 19:36:51 »

hovoris o niecom inom - nehovorim, o vzniku zvuku ( dobre vznike uderom do strun a co ? ), ale hovorim o tom, ze keby bol v prstoch zvuk, tak kazdy jeden Tvoj hmat je iny -> to by znamenalo, ze pri kazdom inak vytvorenom tone by bol iny zvuk ( to by muselo platit ) -> a to by znamenalo ze by sa v nahravke menil zvuk. inac to nema zmysel... ze zvuk tvoris prstami, ale uz by sa nemenil...ked ho teda tvoris, tak musi byt iny pri kazdom hmate, lebo clovek neni robot aby to hral tak isto... ale to som znova zopakoval prispevok hore Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #102 kedy: 01. Október , 2010, 19:54:49 »

hovoris o niecom inom - nehovorim, o vzniku zvuku ( dobre vznike uderom do strun a co ? ), ale hovorim o tom, ze keby bol v prstoch zvuk, tak kazdy jeden Tvoj hmat je iny -> to by znamenalo, ze pri kazdom inak vytvorenom tone by bol iny zvuk ( to by muselo platit ) -> a to by znamenalo ze by sa v nahravke menil zvuk. inac to nema zmysel... ze zvuk tvoris prstami, ale uz by sa nemenil...ked ho teda tvoris, tak musi byt iny pri kazdom hmate, lebo clovek neni robot aby to hral tak isto... ale to som znova zopakoval prispevok hore Žmurk
moc spekulujes, ale teda sa ta spytam - ked tvoris zvuk prstami - vies menit jeho intenzitu, farbu, dlzku, vysku tonu? odpovedat nemusis, len sa skus nad tym zamysliet.

aparat/ gitara jak tvrdi vlado ovplyvni akurat tak farbu zvuku, co je stale daleko menej a len jeden atribut zvuku, ako dokaze ovplyvnit samotny gitarista svojou hrou.. ale to je uz milion krat prebrate a rozobrate..cudujem sa, ze vladovi to este furt nedoslo, ze ma medzery vo fyzike  Beeee
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4299


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #103 kedy: 01. Október , 2010, 20:00:19 »

aparat/ gitara jak tvrdi vlado ovplyvni akurat tak farbu zvuku, co je stale daleko menej a len jeden atribut zvuku,

Aj dynamiku, citatelnost, objem atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #104 kedy: 01. Október , 2010, 20:09:44 »

Aj dynamiku, citatelnost, objem atd.
na koho strane si?  Bavím sa skvele

ale dynamiku ovplyvnuje v prvom rade hrac svojim uderom, druha vec je, ako dany aparat na to reaguj
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 23 otázok.