Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 16:26:34
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68287 krát)
0 užívateľov a 16 Hostí prehliada túto tému.
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #120 kedy: 28. Február , 2011, 14:38:49 »

ja uplne suhlasim s vladom... je fakt ze ton je v prstoch ale to zvysne okolo toho zasa robia aparaty... kazdy prvok ovplyvnuje zvuk svojim sposobom  Na zdravie!
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #121 kedy: 28. Február , 2011, 14:39:24 »

ja si mylsim, ze zvuk a ton su dve rozdielne veci, ked mas iny nazor, davaj argumeny
co si myslis ty je tvoja vec, ucebnice fyziky to nezaujima. pre argumenty sa vrat hoc aj do zakladnej skoly na hodiny fyziky alebo kde chces  Cmuk chlapci

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound

« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 14:42:05 od styrioci » Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #122 kedy: 28. Február , 2011, 14:42:15 »

ja uplne suhlasim s vladom... je fakt ze ton je v prstoch ale to zvysne okolo toho zasa robia aparaty... kazdy prvok ovplyvnuje zvuk svojim sposobom  Na zdravie!

 Zdravíčko

pripajam sa ku Tvojmu nazoru tiez
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 14:43:20 od ice:breaker » Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #123 kedy: 28. Február , 2011, 14:46:54 »

co si myslis ty je tvoja vec, ucebnice fyziky to nezaujima. pre argumenty sa vrat hoc aj do zakladnej skoly na hodiny fyziky alebo kde chces  Cmuk chlapci

http://en.wikipedia.org/wiki/Sound


hlavne s tou fyzikou uz prosim nezacinaj  Nechajte ma vydýchať  oa toho zas v tejto veci tolko nehovori si myslim
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #124 kedy: 28. Február , 2011, 14:56:27 »

hlavne s tou fyzikou uz prosim nezacinaj  Nechajte ma vydýchať 
preco, vsak o tom to je a kto tomu nerozumie, tak potom drista hluposti, ze zvuk a ton su dve rozdielne veci a neviem co..  Bavím sa skvele
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #125 kedy: 28. Február , 2011, 15:02:20 »

gitarista ma svojske vibrato, silu uderu trsatkom a cojaviem co este..co ho odlisuje od ostatnych gotaristov. Zvuk gitary zavisi od technickych prostriedkov. Vyslednym spojenim tych dvoch faktorov je nieco, co obvykle dava celkovy charakter zvuku gitaristu. Je ale nezmysel tvrdit, ze gitarista moze hrat cez co chce, vzdy to bude jeho zvuk. Presne, ako pise JTakac, ak by Satros hral nieco ine, tak v zivote nepovie ziaden znalec, ze to hra on, lebo to nema ten zvuk. Cez tu hnusnu zvukovu branu moze znalec spoznat jeho "rukopis", ale urcite to nie je jeho zvuk.
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 15:02:59 od yngwinier » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #126 kedy: 28. Február , 2011, 15:03:38 »

preco, vsak o tom to je a kto tomu nerozumie, tak potom drista hluposti, ze zvuk a ton su dve rozdielne veci a neviem co..  Bavím sa skvele
sak dobre ze to su faktory jednej veci, ale povedat ze zvuk je v prstoch =
"subjektivne vnimanu kvality zvuku ovplyvnuje spomedzi ostatnych faktorov hlavne technika a sposob hry" - na tom neni nic fyzikalne, je to obycajny nazor na vec nicim nepodlozeny, a podla mna to je este k tomu vsetkumu velka p*čovina.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #127 kedy: 28. Február , 2011, 15:06:13 »

moze spoznat akurat tak jeho pesnicku.. a nie rukopis pri hre :)
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #128 kedy: 28. Február , 2011, 15:08:37 »

"...ovplyvnuje spomedzi ostatnych faktorov hlavne technika a sposob hry" - na tom neni nic fyzikalne, je to obycajny nazor na vec nicim nepodlozeny, a podla mna to je este k tomu vsetkumu velka p*čovina.
vsak technikou a sposobom hry vies menit frekvenciu, ciastocne aj farbu zvuku, vies menit jeho vlnovu dlzku, amplitudu. na tieto vstupy rozne reaguju aparat a gitara, cim sa zase dostavame k ovplyvnovaniu farby zvuku..atd atd..

ale tazko to vysvetlovat niekomu, kto nechape, resp nechce pochopit aspon zakladne principy a stale si ide to svoje, ze?  Popiskujem si
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 15:09:03 od styrioci » Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #129 kedy: 28. Február , 2011, 15:11:07 »

vsak technikou a sposobom hry vies menit frekvenciu, ciastocne aj farbu zvuku, vies menit jeho vlnovu dlzku, amplitudu. na tieto vstupy rozne reaguju aparat a gitara, cim sa zase dostavame k ovplyvnovaniu farby zvuku..atd atd..

ale tazko to vysvetlovat niekomu, kto nechape, resp nechce pochopit aspon zakladne principy a stale si ide to svoje, ze?  Popiskujem si
ale sak dobre, napriek tomu si povedal svoj nazor, ziadny fakt. ide o to ze ten faktor ma uplne najviac zo vsetkych ovplyvnovat to co pocujes a zda sa ti do ako "dobry zvuk". to by si musel dokazat, ale vazne si neviem predstavit jak
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #130 kedy: 28. Február , 2011, 15:17:14 »

v podstate mame pravdu vsetci, len kazdy tu pouziva iny slovnik.  Bavím sa skvele

Ton je v prstoch a ten vzdy bude pocut na hocijakom aparate a na hocijakej gitare. Ci je to satriani alebo jtakac.  Zdravíčko
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #131 kedy: 28. Február , 2011, 15:18:09 »

ale sak dobre, napriek tomu si povedal svoj nazor, ziadny fakt. ide o to ze ten faktor ma uplne najviac zo vsetkych ovplyvnovat to co pocujes a zda sa ti do ako "dobry zvuk". to by si musel dokazat, ale vazne si neviem predstavit jak
bud nechapes co hovorim, alebo si robis prdel..

vsak dpc kto brnka po tych strunach? aparat alebo ty? co tam chces dokazovat? co chces dokazovat na tom, ze kazdy jeden prazec na hmatniku reprezentuje ton s danou frekvenciou, ze to ako silno udries ovplyvni amplitudu, ze ako dlho ten ton zahras ovplyvnuje vlnovu dlzku, ci? to su fakty a nie moj nazor ako to mylne interpretujes  ?§!.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #132 kedy: 28. Február , 2011, 15:24:09 »

bud nechapes co hovorim, alebo si robis prdel..

vsak dpc kto brnka po tych strunach? aparat alebo ty? co tam chces dokazovat? co chces dokazovat na tom, ze kazdy jeden prazec na hmatniku reprezentuje ton s danou frekvenciou, ze to ako silno udries ovplyvni amplitudu, ze ako dlho ten ton zahras ovplyvnuje vlnovu dlzku, ci? to su fakty a nie moj nazor ako to mylne interpretujes  ?§!.
to su fakty, ale tvoj nazor je, ze tieto fakty ovplyvnuju v najvacsej miere to zavisle, co je na druhej strane a o com furt tocime - subjektivne vnimanu kvalitu zvuku. sak to sa neda merat rovnakym sposobom jak amplituda, vlnova dlzka atd.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #133 kedy: 28. Február , 2011, 15:27:10 »

vsak technikou a sposobom hry vies menit frekvenciu, ciastocne aj farbu zvuku, vies menit jeho vlnovu dlzku, amplitudu. na tieto vstupy rozne reaguju aparat a gitara, cim sa zase dostavame k ovplyvnovaniu farby zvuku..atd atd..

ale tazko to vysvetlovat niekomu, kto nechape, resp nechce pochopit aspon zakladne principy a stale si ide to svoje, ze?  Popiskujem si

toto co ty pises je meratelne skor pristrojmi, ako ludskymi usami. Ked sa nad tym zamyslis uplne tym najjednoduchsim sedliackym rozumom:

ked budes hraty ty, alebo satriani, alebo Branko, alebo ktokolvek a budem ti pocas hry striedat rozne gitary na rozne aparaty a na rozne boxy, bude ten zvuk vzdy (niekedy viac, niekedy menej) iny? odpoved je ANO

na normalne aparaty a boxy sa to neda takto v realnom case robit, cize si to vyskusaj napr. na guitar rigu alebo podobnom softe, hraj a nech ti meni niekto pocas hrania trebars boxy..budes pocut zmenu zvuku? ANO..vzdy tam bude ten tvoj "ton", ale zvuk sa menit bude.

cize darmo mi tu das nejake clanky z fyziky, ked proste tam pocujem zmenu a nie som sam, kto ju pocuje, tak kludne nech aj v parlamente uzakonia zakon, ktory potvrdzuje, co ty hovoris a ked to daju aj do ustavy, ja si stale budem mysliet to, co si myslim teraz.

cize keby som ja bol na koncerte, kde by hral taky chlapik, ako satros v tom videu, tak po koncerte poviem, ze ten chlapik hral popici, mal super napady, ale mal strasne napicu zvuk. ty by si co povedal po takomto koncerte na takehoto gitaristu?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #134 kedy: 28. Február , 2011, 15:28:32 »

to su fakty, ale tvoj nazor je, ze tieto fakty ovplyvnuju v najvacsej miere to zavisle, co je na druhej strane a o com furt tocime - subjektivne vnimanu kvalitu zvuku. sak to sa neda merat rovnakym sposobom jak amplituda, vlnova dlzka atd.
ok, takze suhlasis, ze zvuk je v prstoch, pretoze to je fakt. dakujem  Zdravíčko Na zdravie!

ci sa ti dany zvuk paci alebo nie, to je kazdeho subjektivna vec, na tom sa zhodneme, ale o tom debata povodne nebola  Je to frajer
Zaznamenané
Strán: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 23 otázok.