Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 14:30:52
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68234 krát)
0 užívateľov a 62 Hostí prehliada túto tému.
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #135 kedy: 28. Február , 2011, 15:29:53 »

ja si aj tak myslim ze zvuk je v prsiach, v takych 2 a polkach
Zaznamenané

stoka!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #136 kedy: 28. Február , 2011, 15:31:04 »

na normalne aparaty a boxy sa to neda takto v realnom case robit, cize si to vyskusaj napr. na guitar rigu alebo podobnom softe, hraj a nech ti meni niekto pocas hrania trebars boxy..budes pocut zmenu zvuku? ANO..vzdy tam bude ten tvoj "ton", ale zvuk sa menit bude.
PRE KRISTOVE RANY - FARBA ZVUKU  Si píš!!! daj si to vytetovat na rameno kua  Bavím sa skvele


cize darmo mi tu das nejake clanky z fyziky
to je pravda, pretoze sa ocividne stracas v zakladnej terminologii :)

ja si aj tak myslim ze zvuk je v prsiach, v takych 2 a polkach
tie hraju najkrajsie  Na zdravie!
« Posledná zmena: 28. Február , 2011, 15:31:45 od styrioci » Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #137 kedy: 28. Február , 2011, 15:35:21 »

PRE KRISTOVE RANY - FARBA ZVUKU  Si píš!!! daj si to vytetovat na rameno kua  Bavím sa skvele


definuj, co je to farba zvuku podla teba. Ak bude jeden zvuk viac basovy, jeden viac vyskovy, upistany, druhy gulaty, to je podla teba farba? lebo o tomto ja hovorim, proste frekvencna charakteristika zvuku sa bude menit, tym sa meni cely zvuk, ako ho clovek vnima usami.

a samozrejme ako som cakal, neodpovedal si na otazku na konci, tak cakam, ze teraz odpovies, zrejme si ju prehliadol
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #138 kedy: 28. Február , 2011, 15:44:54 »

definuj, co je to farba zvuku podla teba. Ak bude jeden zvuk viac basovy, jeden viac vyskovy, upistany, druhy gulaty, to je podla teba farba? lebo o tomto ja hovorim, proste frekvencna charakteristika zvuku sa bude menit, tym sa meni cely zvuk, ako ho clovek vnima usami.

a samozrejme ako som cakal, neodpovedal si na otazku na konci, tak cakam, ze teraz odpovies, zrejme si ju prehliadol
to je degradacia populacie pomenuvavat veci nespravnymi vecami. presne ta frekvencna charakteristika, ci je zvuk vyskovy, basovy je dany roznym pomerom harmonickych frekvencii, takto to definuje aj fyzika a vola sa to farba zvuku, co je len jedna z vlastnosti zvuku ako veliciny. ze si ludstvo zvyklo pomenovat prave toto ako zvuk, za to uz nemozem, ale ked chceme zachadzat do detailov, tak by sme sa mali vyjadrovat presne, nemyslis? Žmurk
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #139 kedy: 28. Február , 2011, 15:51:25 »

to je degradacia populacie pomenuvavat veci nespravnymi vecami. presne ta frekvencna charakteristika, ci je zvuk vyskovy, basovy je dany roznym pomerom harmonickych frekvencii, takto to definuje aj fyzika a vola sa to farba zvuku, co je len jedna z vlastnosti zvuku ako veliciny. ze si ludstvo zvyklo pomenovat prave toto ako zvuk, za to uz nemozem, ale ked chceme zachadzat do detailov, tak by sme sa mali vyjadrovat presne, nemyslis? Žmurk

ved dobre, o tom sa cely cas bavime, vy tvrdite, ze zvuk je v prstoch, cize gitarista ma zvuk v prstoch a tym padom, trebas lukather, alebo satriani ma zvuk v prstoch, tak ma proste dobry zvuk a bodka. Lenze ako jasne vidiet aj z toho videa, nie je to pravda, lebo tam ma satriani otrasny zvuk, co je sposobene tou gitarou a tym ampom, alebo do coho to vlastne hra..pretoze prsty ma na stopro tie iste.


a zas si mi neodpovedal na otazku, preco na nu neodpovedas?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #140 kedy: 28. Február , 2011, 15:59:58 »

Vlado, ale sak to sa len tak hovori, ze Zvuk je v prstoch - kazdy chape, ze tam patri presne to, co tu opisujeme a to je rukopis a celkova hra jednotlivca, ze nech hra na cokolvek, stale to bude on.

Potrebujes to este riesit ? Ci si tak zatazeny na slovickach, ak ti zena povie Lubim ta, tak cely zivot od nej budes chciet vediet, co pod tym mysli ?
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #141 kedy: 28. Február , 2011, 16:05:58 »

Vlado, ale sak to sa len tak hovori, ze Zvuk je v prstoch - kazdy chape, ze tam patri presne to, co tu opisujeme a to je rukopis a celkova hra jednotlivca, ze nech hra na cokolvek, stale to bude on.

Potrebujes to este riesit ? Ci si tak zatazeny na slovickach, ak ti zena povie Lubim ta, tak cely zivot od nej budes chciet vediet, co pod tym mysli ?

ja ti presne poviem, preco to riesim. Lebo ked o niekom povies, ze mal napicu zvuk, co si mam pod tym predstavit? ze mal naozaj napicu zvuk ako taky, cize bol trabars ujacany, pilkovity, alebo zvuk bol ok, len nevedel hrat?

lebo ked ja beriem zvlast zvuk a ton, viem ti presne povedat, ci mal niekto napicu zvuk a dobry ton, alebo zvuk mal dobry, len mal napicu ton. aj satriani moze mat napicu zvuk, ako to vyplyva z daneho videa. preto som aj dal tam tu otazku, na ktoru mi styrioci doteraz neodpovedal a je jasne, ze preco.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #142 kedy: 28. Február , 2011, 16:10:53 »

to je degradacia populacie pomenuvavat veci nespravnymi vecami. presne ta frekvencna charakteristika, ci je zvuk vyskovy, basovy je dany roznym pomerom harmonickych frekvencii, takto to definuje aj fyzika a vola sa to farba zvuku, co je len jedna z vlastnosti zvuku ako veliciny. ze si ludstvo zvyklo pomenovat prave toto ako zvuk, za to uz nemozem, ale ked chceme zachadzat do detailov, tak by sme sa mali vyjadrovat presne, nemyslis? Žmurk
zrovna "timbre" vobec neni popisana jak len "pomer harmonickych frekvencii", to je prave to co, odlisuje dva kvalitativne ine zvuky, skor to je velicina o vnimani odlisosti - cize sa to neda oddelit
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #143 kedy: 28. Február , 2011, 16:11:05 »

ved dobre, o tom sa cely cas bavime, vy tvrdite, ze zvuk je v prstoch, cize gitarista ma zvuk v prstoch a tym padom, trebas lukather, alebo satriani ma zvuk v prstoch, tak ma proste dobry zvuk a bodka. Lenze ako jasne vidiet aj z toho videa, nie je to pravda, lebo tam ma satriani otrasny zvuk, co je sposobene tou gitarou a tym ampom, alebo do coho to vlastne hra..pretoze prsty ma na stopro tie iste.


a zas si mi neodpovedal na otazku, preco na nu neodpovedas?
tak ma dobry zvuk alebo nema dobry zvuk, na tom videu hra otrasne ta gitara a aparat, ktore robia farbu zvuku..to je aj odpoved na tvoju otazku a prosim ta, uz po x-ty krat, zacni miesto nespravneho vyrazu zvuk, pouzivat spravny - farba zvuku, dakujem  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #144 kedy: 28. Február , 2011, 16:19:48 »

zrovna "timbre" vobec neni popisana jak len "pomer harmonickych frekvencii", to je prave to co, odlisuje dva kvalitativne ine zvuky, skor to je velicina o vnimani odlisosti - cize sa to neda oddelit
jtakac: citas?  Popiskujem si lebo podla teba su zvuk (nespravne interpretovany pojem) a ton (nejake vseobecne pomenovanie vyrazovych prostriedkov, ktore pouziva gitarista pri hre) dve rozdielne veci. a tuto kolega, nezavisle odomna, tiez ohanajuci a blbou fyzikou, tiez tvrdi, ze proste je to jedna vec  Som za vodou kámo
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #145 kedy: 28. Február , 2011, 16:21:21 »

tak ma dobry zvuk alebo nema dobry zvuk, na tom videu hra otrasne ta gitara a aparat, ktore robia farbu zvuku..to je aj odpoved na tvoju otazku a prosim ta, uz po x-ty krat, zacni miesto nespravneho vyrazu zvuk, pouzivat spravny - farba zvuku, dakujem  Zdravíčko

ked sa bavime o gitarovom zvuku, ktory vnimas usami, je aj pre ludi s IQ pod 90 uplne zrejme,ze ide o farbu zvuku, resp. frekvencnu charakteristiku, alebo nazvi to ako chces, ako inak sa daju rozlisit dva gitarove zvuky od seba? Kazdy tu vie, o com sa bavime.

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #146 kedy: 28. Február , 2011, 16:25:09 »

jtakac: citas?  Popiskujem si lebo podla teba su zvuk (nespravne interpretovany pojem) a ton (nejake vseobecne pomenovanie vyrazovych prostriedkov, ktore pouziva gitarista pri hre) dve rozdielne veci. a tuto kolega, nezavisle odomna, tiez ohanajuci a blbou fyzikou, tiez tvrdi, ze proste je to jedna vec  Som za vodou kámo

podla mna su to dve rozdielne veci, uz som tu na to daval dost argumentov a dali mi zapravdu aj ini. Proste gitarista moze mat bohovy zvuk a moze mat aj otrasny zvuk, je to zavisle hlavne od gitary, aparatu, boxu, snimacov..a nie od jeho prstov, toto ja tvrdim.

inak veda kedysi tvrdila, ze zem je plocha doska, alebo ze slnko je stred vesmiru, by si normalne neveril
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #147 kedy: 28. Február , 2011, 16:26:38 »

ked sa bavime o gitarovom zvuku, ktory vnimas usami, je aj pre ludi s IQ pod 90 uplne zrejme,ze ide o farbu zvuku, resp. frekvencnu charakteristiku, alebo nazvi to ako chces, ako inak sa daju rozlisit dva gitarove zvuky od seba? Kazdy tu vie, o com sa bavime.
ok a teraz si pozri sekciu attributes
http://en.wikipedia.org/wiki/Timbre

este stale chces tvrdit, ze "zvuk" a "ton" su dve rozdielne veci, resp, ze zvuk nie je v prstoch?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #148 kedy: 28. Február , 2011, 16:32:00 »

ok a teraz si pozri sekciu attributes
http://en.wikipedia.org/wiki/Timbre

este stale chces tvrdit, ze "zvuk" a "ton" su dve rozdielne veci, resp, ze zvuk nie je v prstoch?  Bavím sa skvele

ano, stale to chcem tvrdit, keby bol zvuk v prstoch, tak cloveku netreba gitara, amp, ani box, ty prstami len zvuk "vyludis", tym, ze brnknes na strunu.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #149 kedy: 28. Február , 2011, 16:42:24 »

Ja vam ludia nerozumiem, prestante tu sediet a rozpravat sa co je ton co je zvuk, chodte radsej cvicit a snazit sa aby sa vam to co vyjde z vasho repraciku lubilo a nie tu riesit HURR DURR TOTO JE TON A TOTO JE ZVUK...

nikto ma nenuti citat to forum ale posobi tato tema uplne ako zakladna skola...  ?§!. ?§!. ?§!.
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Strán: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.