Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 14:30:18
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 68225 krát)
0 užívateľov a 57 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #150 kedy: 28. Február , 2011, 16:45:27 »

Ja vam ludia nerozumiem, prestante tu sediet a rozpravat sa co je ton co je zvuk, chodte radsej cvicit a snazit sa aby sa vam to co vyjde z vasho repraciku lubilo a nie tu riesit HURR DURR TOTO JE TON A TOTO JE ZVUK...

nikto ma nenuti citat to forum ale posobi tato tema uplne ako zakladna skola...  ?§!. ?§!. ?§!.

to uz je tak na svete, ze kazdeho zaujimaju ine temy, mna zas nezaujima, ked niekto najde na ebayi akoze gibson,ale vraj to neni gibson, ale fake, lebo ma oblucik na hlave o 2mm vacsi, ako ma byt, alebo je tu aj kopa tem, ktore s gitarami absolutne nesuvisia, co si si isto aj ty vsimol, ak to tu citas
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #151 kedy: 28. Február , 2011, 16:49:42 »



nikto ma nenuti citat to forum ale posobi tato tema uplne ako zakladna skola...  ?§!. ?§!. ?§!.

cize ako rok dozadu?  :)
Zaznamenané

olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #152 kedy: 28. Február , 2011, 16:50:16 »

cize ako rok dozadu?  :)

ano ako rok dozadu ak si si chcel urobit dobre na mojom veku :) uplne cisto ako rok dozadu :)
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #153 kedy: 28. Február , 2011, 16:54:09 »

mna skor pobavil ten HURR DURR hlavne to vobec tiez nejak neprispelo k tomu aby henti dvaja uz neriesili co je co.. pohoda..
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #154 kedy: 28. Február , 2011, 16:59:06 »

toto je diskusne forum, cize tu sa riesia taketo veci... ked chces cvicit tak cvic a nedavaj rozumy ludom co uz dneska cvicili a chcu si pokecat  Som metlak
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #155 kedy: 28. Február , 2011, 17:01:06 »

Ja dokazem sucasne cvicit, citat tuto temu, obcas si jazyckom lyznut z popcornu a este aj smutit nad nenaplnenou laskou.. takze podla mna je to uplne v pohode  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #156 kedy: 28. Február , 2011, 17:19:05 »

definuj, co je to farba zvuku podla teba....

ja ze sa dnes nezapojim, ale vsak to co uz teraz pises ? co tam chcec definovat ? vsak to je konkretna jedna z vlastnosti zvuku ! si to chod rovno vyguglit. toto tu je smiesne to slovickarenie ze "ton ano ale zvuk nie" ... jaky je rozdiel medzi tonom a zvukom ? ja som myslel, ze jednou z vlastnosti tonu je jeho vyska, to co uz len ma spolocne s touto debatou ? snad sa nebavime o tom, kto ma aku vysku tonu, takze ked sa povie "ton v prstoch" je to ovela zavadzajucejsie a nepresnejsie, ako ked sa povie "zvuk v prstoch"...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #157 kedy: 28. Február , 2011, 17:26:25 »

ja ze sa dnes nezapojim, ale vsak to co uz teraz pises ? co tam chcec definovat ? vsak to je konkretna jedna z vlastnosti zvuku ! si to chod rovno vyguglit. toto tu je smiesne to slovickarenie ze "ton ano ale zvuk nie" ... jaky je rozdiel medzi tonom a zvukom ? ja som myslel, ze jednou z vlastnosti tonu je jeho vyska, to co uz len ma spolocne s touto debatou ? snad sa nebavime o tom, kto ma aku vysku tonu, takze ked sa povie "ton v prstoch" je to ovela zavadzajucejsie a nepresnejsie, ako ked sa povie "zvuk v prstoch"...

ach mama..som naschval napisal ton v uvodzovkach, lebo to neni presne pomenovanie, neviem najst na to presne pomenovanie, tak ako aj zvuk je v prstoch je samozrejme uplna p*čovina, ale to je podla teba ok, hej?  Žmurk
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #158 kedy: 28. Február , 2011, 17:29:42 »

ach mama..som naschval napisal ton v uvodzovkach, lebo to neni presne pomenovanie, neviem najst na to presne pomenovanie, tak ako aj zvuk je v prstoch je samozrejme uplna p*čovina, ale to je podla teba ok, hej?  Žmurk

ked sa povie zvuk, tak je to presnejsie, ako ked sa povie ton. lebo o tone to nie je (kedze ton je len zvuk s definovanymi dalsimi parametrami, napriklad vyskou). ale oznacenie zvuk je tak komplexne, ze tvrdenie "zvuk je v prstoch" nie je tym padom nepravdive.
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #159 kedy: 28. Február , 2011, 17:32:22 »

ja ze sa dnes nezapojim, ale vsak to co uz teraz pises ? co tam chcec definovat ? vsak to je konkretna jedna z vlastnosti zvuku ! si to chod rovno vyguglit. toto tu je smiesne to slovickarenie ze "ton ano ale zvuk nie" ... jaky je rozdiel medzi tonom a zvukom ? ja som myslel, ze jednou z vlastnosti tonu je jeho vyska, to co uz len ma spolocne s touto debatou ? snad sa nebavime o tom, kto ma aku vysku tonu, takze ked sa povie "ton v prstoch" je to ovela zavadzajucejsie a nepresnejsie, ako ked sa povie "zvuk v prstoch"...

Z praktickeho hladiska:

Ovplyvnit gitaristom vies amplitudu, vlnovu dlzku  a farbu technikou hry ... to pocujes rozdielne pri kazdom gitaristovi tym tonom je myslene to, co ide z gitary aj na sucho bez aparatu (napr).
Kazdy ma iny styl tremola, inak silno pritlaca struny, inak drzi trsatko inak hra flazolety atd.  toto vsetko ma vplyv na vysledny ton.

Ked ides cez zosik tak uz samotny predzosik, koncak, equalizer a efekty a vsetok hardware a software ktory je medzi gitarou a vystupom udavaju vysledny zvuk ktory sa da vlastne nazvak zvukom.

Takto to Vlado myslel podla mna, alebo mozno mu len vkladam moje slova (ked ano tak sorry)

 Zdravíčko
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #160 kedy: 28. Február , 2011, 17:32:58 »

ked sa povie zvuk, tak je to presnejsie, ako ked sa povie ton. lebo o tone to nie je (kedze ton je len zvuk s definovanymi dalsimi parametrami, napriklad vyskou). ale oznacenie zvuk je tak komplexne, ze tvrdenie "zvuk je v prstoch" nie je tym padom nepravdive.

cela debata bola o tom, ze ja rozoznavam u gitaristu dva "pojmy" alebo "veliciny" - alebo neviem ako to nazvat, dufam, ze teraz mi tu nenapises, ze tie terminy su nepresne, to je uplne jedno. ked sa ti nepaci pojem "ton", tak to nazvi trebars, ze hruska
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #161 kedy: 28. Február , 2011, 17:35:09 »

Z praktickeho hladiska:

Ovplyvnit gitaristom vies amplitudu, vlnovu dlzku  a farbu technikou hry ... to pocujes rozdielne pri kazdom gitaristovi tym tonom je myslene to, co ide z gitary aj na sucho bez aparatu (napr).
Kazdy ma iny styl tremola, inak silno pritlaca struny, inak drzi trsatko inak hra flazolety atd.  toto vsetko ma vplyv na vysledny ton.

Ked ides cez zosik tak uz samotny predzosik, koncak, equalizer a efekty a vsetok hardware a software ktory je medzi gitarou a vystupom udavaju vysledny zvuk ktory sa da vlastne nazvak zvukom.

Takto to Vlado myslel podla mna, alebo mozno mu len vkladam moje slova (ked ano tak sorry)

 Zdravíčko


ano, takto som to nejako myslel, cize gitarista ma svoj specificky "ton" na zaklade ktoreho je rozpoznatelny, ale zvuk moze mat rozny, kludne moze mat aj top gitarista hnusny zvuk, ked ma shitnu gitaru, amp, atd...
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #162 kedy: 28. Február , 2011, 17:36:29 »

cela debata bola o tom, ze ja rozoznavam u gitaristu dva "pojmy" alebo "veliciny" - alebo neviem ako to nazvat, dufam, ze teraz mi tu nenapises, ze tie terminy su nepresne, to je uplne jedno. ked sa ti nepaci pojem "ton", tak to nazvi trebars, ze hruska

kedze ton je velmi nepresne a zavadzajuce, vystacim si so zvuk - to je tak komplexne, ze sa to da pouzit a logika netrpi. navyse z toho nijako nevyplyva, ze to musia byt hned vsetky vlastnosti zvuku.

ked budem analyzovat miesto ako to gitaristovi zneje, ze co hra za veci, tak budem hovorit, ze ake hra tóny.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #163 kedy: 28. Február , 2011, 17:37:20 »

ano, takto som to nejako myslel, cize gitarista ma svoj specificky "ton" ...

to snad naschval sa taky robis ?  Nechajte ma vydýchať aky ton ? ktory ? C alebo cis ? co za ton ?  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #164 kedy: 28. Február , 2011, 17:43:26 »

kedze ton je velmi nepresne a zavadzajuce, vystacim si so zvuk - to je tak komplexne, ze sa to da pouzit a logika netrpi. navyse z toho nijako nevyplyva, ze to musia byt hned vsetky vlastnosti zvuku.

ked budem analyzovat miesto ako to gitaristovi zneje, ze co hra za veci, tak budem hovorit, ze ake hra tóny.

tak ti teda gratulujem, si prvy gitarista, ktory ked pocuje, ze "ten gitarista ma dobry ton", tak si mysli, ze je to C, Cis, alebo nejaky iny ton  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 23 otázok.