Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 10:12:00
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67917 krát)
0 užívateľov a 7 Hostí prehliada túto tému.
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #330 kedy: 01. Marec , 2011, 15:57:39 »

toto je dobry tutorial ohladom tejto temy, aj ked su to sample, ano rastis, SAMPLE  Bavím sa skvele..ale je to velmi podobne tomu, o com sa tu bavime, su tam aj audio ukazky

http://www.audiovibes-studios.com/wordpress/shaping-a-note-part-1/

proste chlapik sa snazi simulovat to, aby sa to podobalo co najviac zivemu saxofonu. Prva ukazka su iba cisto neupravene zvuky, ktore zneju proste hrozne. Potom tam pomeni atack na kazdom tone, jemne to rozladi pitchbendom, to je vlastne to iste, ako ked robite vibrato na gitare atd..a vysledok je ten, ze to hra cele ovela lepsie a moja mama aj sestra by to nerozoznali od ziveho saxofonu. keby sa na to dal este stipku reverb, bolo by to este lepsie. Pripominam, ze zvuk je UPLNE TEN ISTY

Cize takto to je aj na gitare, mozu mat dvaja rovnaku gitaru, aparat, trsatko, vsetko..ale bude to zniet inak, pretoze maju rozny atack, vibrato atd..a uplne smatlavy gitarista, co nema ani vibrato, tak bude zniet ako ten saxofon uplne na zaciatku

Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #331 kedy: 01. Marec , 2011, 15:59:43 »

ale ved si pusti zakka wylda a budes pocut ako je ten zvuk v prstoch, mozes hrat aj na materinu picu proste to tak zniet nebude
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #332 kedy: 01. Marec , 2011, 16:00:42 »

ale ved si pusti zakka wylda a budes pocut ako je ten zvuk v prstoch, mozes hrat aj na materinu picu proste to tak zniet nebude

absolutne netusis, o com je tato debata  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #333 kedy: 01. Marec , 2011, 16:01:32 »

absolutne netusis, o com je tato debata  Bavím sa skvele

kokotiny versus picoviny? ej kej ej jtakac verzus zbytok sveta? nechce sa mi to citat
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #334 kedy: 01. Marec , 2011, 16:01:43 »

absolutne netusis, o com je tato debata  Bavím sa skvele
ja mam ten isty pocit pri tebe  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #335 kedy: 01. Marec , 2011, 16:01:54 »

absolutne netusis, o com je tato debata  Bavím sa skvele
a o com je ?
Zaznamenané

myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #336 kedy: 01. Marec , 2011, 16:02:19 »

kokotiny versus picoviny? ej kej ej jtakac verzus zbytok sveta? nechce sa mi to citat

Dalsi arogantny sef planety  Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #337 kedy: 01. Marec , 2011, 16:05:46 »

toto je dobry tutorial ohladom tejto temy, aj ked su to sample, ano rastis, SAMPLE  Bavím sa skvele..ale je to velmi podobne tomu, o com sa tu bavime, su tam aj audio ukazky

http://www.audiovibes-studios.com/wordpress/shaping-a-note-part-1/

proste chlapik sa snazi simulovat to, aby sa to podobalo co najviac zivemu saxofonu. Prva ukazka su iba cisto neupravene zvuky, ktore zneju proste hrozne. Potom tam pomeni atack na kazdom tone, jemne to rozladi pitchbendom, to je vlastne to iste, ako ked robite vibrato na gitare atd..a vysledok je ten, ze to hra cele ovela lepsie a moja mama aj sestra by to nerozoznali od ziveho saxofonu. keby sa na to dal este stipku reverb, bolo by to este lepsie. Pripominam, ze zvuk je UPLNE TEN ISTY

Cize takto to je aj na gitare, mozu mat dvaja rovnaku gitaru, aparat, trsatko, vsetko..ale bude to zniet inak, pretoze maju rozny atack, vibrato atd..a uplne smatlavy gitarista, co nema ani vibrato, tak bude zniet ako ten saxofon uplne na zaciatku



a mame dokaz. nezabudni to zase o rok vytiahnut, "ze aj vtedy som dal ukazky saxafonu a nikto z odbornikov sa nechytal". lebo ano, mas pravdu - k tomuto Tvojmu prispevku sa ja fakt nechytam. ako najblizsie si stal k nejakemu saxafonu alebo hrajucemu saxafonistovi ? neviem, sice preco sa to pytam, ale ine ma nenapadne - vsak porad - co si mam z tej ukazky vziat ?
Zaznamenané
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #338 kedy: 01. Marec , 2011, 16:08:07 »

Dalsi arogantny sef planety  Zdravíčko

jak dalsi? kto ma predbehol?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #339 kedy: 01. Marec , 2011, 16:10:41 »

a mame dokaz. nezabudni to zase o rok vytiahnut, "ze aj vtedy som dal ukazky saxafonu a nikto z odbornikov sa nechytal". lebo ano, mas pravdu - k tomuto Tvojmu prispevku sa ja fakt nechytam. ako najblizsie si stal k nejakemu saxafonu alebo hrajucemu saxafonistovi ? neviem, sice preco sa to pytam, ale ine ma nenapadne - vsak porad - co si mam z tej ukazky vziat ?

ja neviem, ci to robis naschval, ale asi hej  Popiskujem si

tymto prispevkom som nechcel dokazat, ze ten saxofon hra na nerozoznanie od ziveho, ucel je uplne iny, ak nevies, o co mi islo, tak si radsej nieco zabrnkaj, alebo si pozri na ebayi nejaky gibson
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #340 kedy: 01. Marec , 2011, 16:17:51 »

ja neviem, ci to robis naschval, ale asi hej  Popiskujem si

tymto prispevkom som nechcel dokazat, ze ten saxofon hra na nerozoznanie od ziveho, ucel je uplne iny, ak nevies, o co mi islo, tak si radsej nieco zabrnkaj, alebo si pozri na ebayi nejaky gibson

dal si dve ukazky nejakeho saxafonoveho zvuku, obe po 4 tony, dokopy to malo 19 sekund a na jednej bolo viacej vibrata trochu. uhadol som ? co som vyhral ?
Zaznamenané
myso
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 634



« Odpoveď #341 kedy: 01. Marec , 2011, 16:18:54 »

dal si dve ukazky nejakeho saxafonoveho zvuku, obe po 4 tony, dokopy to malo 19 sekund a na jednej bolo viacej vibrata trochu. uhadol som ? co som vyhral ?

Pravo definovat termin TON.
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #342 kedy: 01. Marec , 2011, 16:22:35 »

dal si dve ukazky nejakeho saxafonoveho zvuku, obe po 4 tony, dokopy to malo 19 sekund a na jednej bolo viacej vibrata trochu. uhadol som ? co som vyhral ?

bol to uplne  rovnaky zvuk a prva polka znela inak ako druha, cize este raz, zvuk bol ROVNAKY a ZNELO TO KAZDEMU INAK, lebo sa tam zmenil atack a pridalo vibrato, este zretelnejsie by to bolo, keby menil aj velocity, co je to iste, ako ked niekto udiera do strun silnejsie, iny slabsie
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #343 kedy: 01. Marec , 2011, 17:00:27 »

aj tak sa nikdy nezhodnete kaslite na to dajte si disco break:

Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #344 kedy: 01. Marec , 2011, 17:37:22 »

aj tak sa nikdy nezhodnete kaslite na to dajte si disco break:



presne tak, svet sa nezruti, uzavrime to tak ze mame proste ine nazory a basta  Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.