Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. September , 2024, 08:30:04
Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67885 krát)
0 užívateľov a 25 Hostí prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #345 kedy: 01. Marec , 2011, 17:41:07 »

vidis, takto to tu chodi, proste chcete ma strasne sundat, ale ked vam dojdu argumenty, vzdy odbacate :)

pretoze je je dno, kolko tonov zahras, ci jeden alebo 20, ak je zvuk v prstoch, musi byt rozdiel aj ked zahra gitarista iba jeden ton
môžem ti zahrať 10 Ečok na prázdnej a všetky budú znieť inak, tak isto ako lavou rukou ovplyvňuješ výsledok tak aj pravou, nevem čo vymýšľaš.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #346 kedy: 01. Marec , 2011, 17:49:13 »

potom naco je mesa ? marshall ? peavey ? preco je tak vysoko hodnoteny cisty zvuk fendru, preco prograc chce len stare hiwatty ? keby to bolo jedno a ten zvuk je v prstoch a zdoraznujem "tak ako to jtakac mysli", tak mame kazdy jeden aparat. preco sa riesia bedne ? ake efekty ? sak tymto si trosku sereme do ust nie ?...dufam, ze sa nikto neurazi.

Stale dokola, pravda je tam aj tam. ked sa bere zvuk komplexne, tak ano je aj v prstoch, pretoze ked ten ton dojebem, tak zvuk proste neni ( aj ked nebrnkem, tak neni )
Ked to zoberem, ze myslim farbu a charakter, tak je zvuk v aparate. neviem ako vy, ale ja ked pridem na koncert a pocujem dobry zvuk, tak to pripisujem aparatu. ked vidim, pocujem, ze hra pekne, ladi, feeling tak gitaristovi. a nemusi byt skvely hrac a pritom ma dobry zvuk a to iste aj naopak.
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 17:49:59 od mario bross » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #347 kedy: 01. Marec , 2011, 17:51:45 »

Tak ono je jasne, ze zvuk, normalne zvuk, ktory hra a ktory ide zo zosiku, nie je v prstoch. kazdy zosik ma svoj zvuk, svoj charakter, ale gitarista ho bud prikrasluje alebo dojebava. To uz je ale to, ako hra na ten zvuk a preto vznikla metafora "Zvuk je v prstoch".

Vlastne to tu uz bolo x krat krasne napisane...  Popiskujem si

Kazdopadne to vlado zbytocne riesi a myslim si, keby mal kapelu a normalne hral, tak sa nad takymi picovinami ani nepozastavuje.  Je to frajer
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #348 kedy: 01. Marec , 2011, 17:56:51 »

Tak ono je jasne, ze zvuk, normalne zvuk, ktory hra a ktory ide zo zosiku, nie je v prstoch. kazdy zosik ma svoj zvuk, svoj charakter, ale gitarista ho bud prikrasluje alebo dojebava

sak to, toto presne vlado mysli, preto je to tu donekonecna, lebo to presadzuje a aj on to sem 100x uz napisal. ale potom pride niekto dalsi, co povie zase ze je to komplexne, a potom pride zase niekto co povie nieco ine..

jemu sa jedna o charakter, skreslenie a farbu toho zvuku co robi aparat...preto tie testy, ze iba po jednej strune a pod...to neni stestne, ale dokaze to to, co on ma na mysli. je jasne, ze ked sa zahra nejaka cast kde gitarista ukaze techniku, tak tam je to ine a uz ho vies spoznat z nahravky...nie charakterom skreslenia ale hrou
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #349 kedy: 01. Marec , 2011, 17:58:33 »

Cize takto to je aj na gitare, mozu mat dvaja rovnaku gitaru, aparat, trsatko, vsetko..ale bude to zniet inak, pretoze maju rozny atack, vibrato atd..a uplne smatlavy gitarista, co nema ani vibrato, tak bude zniet ako ten saxofon uplne na zaciatku

A? Tvrdil niekto nieco ine od zaciatku? Ja som presvedceny, ze vsetci vo svojej podstate tvrdite a myslite si to iste, len ty to delis troska inac, interpretujes si to troska podla seba a nazyvas veci troska inac a tieto male rozdieliky v kombinacii s tvojou tazkou povahou a troska cierno-bieleho vnimania veci sposobuje hotovu katastrofu a z jednej picusoidnej temy co tam ledva je vobec co riesit dokaze spravit hotovy manifest absurdnosti a dekadencie
Zaznamenané
joe
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4779


HEEEJ JOE !!!!!!


« Odpoveď #350 kedy: 01. Marec , 2011, 18:03:21 »

To tu je ako u jebnutych na dvore ...každy kvaka inym hlasom to iste...a rozumie len svojemu ha ha ha
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #351 kedy: 01. Marec , 2011, 18:10:55 »

A? Tvrdil niekto nieco ine od zaciatku? Ja som presvedceny, ze vsetci vo svojej podstate tvrdite a myslite si to iste, len ty to delis troska inac, interpretujes si to troska podla seba a nazyvas veci troska inac a tieto male rozdieliky v kombinacii s tvojou tazkou povahou a troska cierno-bieleho vnimania veci sposobuje hotovu katastrofu a z jednej picusoidnej temy co tam ledva je vobec co riesit dokaze spravit hotovy manifest absurdnosti a dekadencie

Krtko, vyjadrujes sa obcas sice aj tak trochu zlozitejsie, ale zrejme si to stale nepochopil... ako napisal mario, uz som to tu pisal x krat a STALE to nejako nedokazete vstrebat, tak v tom texte, co budem pisat dalej, si vsimaj hlavne tie slova pisane velkym pismom:

posledny krat... ja rozlisujem u gitaristu DVE nazvime to veliciny: ZVUK a TON..cize ked ja poviem, ze gitarista mal pekny ton, ale zly zvuk, je to jasne, co myslim

kdezto ti co sa tu somnou hadaju hovoria, ze zvuk je v prstoch a to je JEDNA velicina..cize ked Branko napise, ze ten gitarista mal bohovy zvuk, neviem povedat, ci mysli zvuk ako taky, alebozvuk + ton. Pretoze napr. ked hra niekto metal a hra doprovodne riffy, moze mat bohovy zvuk, ale zacne solovat a je smatlavy, tak stale moze mat bohovy zvuk, ale ton ma na picu.

cize ja rozlisujem DVE nezavisle veliciny pri gitarovej hre, cize aj satriani moze mat napicu zvuk, aj ked ma bohovy ton.

Vy ste uz fakt jak zo zoologickej zahrady, ak toto nechapete Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #352 kedy: 01. Marec , 2011, 18:15:54 »

no ale s týmto sa dá súhlasiť, ale na to zahlásiš, že nerozoznáme satrianiho z nahrávky a už sme šetcia v p*či a nechápeme.  Bavím sa skvele
Tak mi prosím ťa vysvetli ako si prišiel na tú druhú časť definície, alebo ako to z toho vyplýva, lebo to som nepochopil :).
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #353 kedy: 01. Marec , 2011, 18:18:36 »

no ale s týmto sa dá súhlasiť, ale na to zahlásiš, že nerozoznáme satrianiho z nahrávky a už sme šetcia v p*či a nechápeme.  Bavím sa skvele
Tak mi prosím ťa vysvetli ako si prišiel na tú druhú časť definície, alebo ako to z toho vyplýva, lebo to som nepochopil :).
sak to Si píš!!! presne to mu nerozumiem.  Bavím sa skvele  pripadne, ze ak budeme hrat dvaja na rovnaky gear, tak nerozozname rozdiel, do pice...  Bravooo
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #354 kedy: 01. Marec , 2011, 18:19:36 »

no ale s týmto sa dá súhlasiť, ale na to zahlásiš, že nerozoznáme satrianiho z nahrávky a už sme šetcia v p*či a nechápeme.  Bavím sa skvele
Tak mi prosím ťa vysvetli ako si prišiel na tú druhú časť definície, alebo ako to z toho vyplýva, lebo to som nepochopil :).

zamysli sa teraz a odpovedz mi fakt uprimne..to video, co som sem daval, toho satrianiho na tej preglejke..keby som ti to pustil bez obrazu a poviem ti, ze to hra nejaky james black z detroitu, hadal by si sa somnou, ze nemam pravdu, lebo to je stopro satriani?
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #355 kedy: 01. Marec , 2011, 18:20:06 »

zamysli sa teraz a odpovedz mi fakt uprimne..to video, co som sem daval, toho satrianiho na tej preglejke..keby som ti to pustil bez obrazu a poviem ti, ze to hra nejaky james black z detroitu, hadal by si sa somnou, ze nemam pravdu, lebo to je stopro satriani?
ver mi, ze uhadol by som, ze to je satros, fakt, prisaham ti.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #356 kedy: 01. Marec , 2011, 18:20:32 »

...

Ja ti rozumiem, to uz je zas nejaka tvoja haluska ze si z toho postu vydedukoval, ze vlastne vobec nechapem o co ide...  ok, ale... to je absolutne neprijatelne, aby niekto videl vacsiu a hlbsiu spojitost medzi tymi dvoma "velicinami", nazyval to cele hmmm, cojaviem... zvuk a pouzival nejaku priblblu frazu ze "zvuk je v prstoch" ...? Ci fakt je to podla teba o tom, ze v tejto kauze proste existuje nejaka jedna absolutna pomenovatelna pravda?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #357 kedy: 01. Marec , 2011, 18:20:58 »

pripadne, ze ak budeme hrat dvaja na rovnaky gear, tak nerozozname rozdiel, do pice...  Bravooo

ukaz mi, kde som toto napisal, inak ti musim povedat, ze darmo chodis na vysoku skolu, lebo nechapes pisanemu textu  Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #358 kedy: 01. Marec , 2011, 18:25:51 »

ukaz mi, kde som toto napisal, inak ti musim povedat, ze darmo chodis na vysoku skolu, lebo nechapes pisanemu textu  Popiskujem si

ale ver, ze uhadol by som, ze hras na tom ty, ci je to pod, alebo poriadny aparat.  Bravooo

nie neuhadol, ani satrianiho by si neuhadol, keby hral na preglejkovej gitare kohutika jarabeho.

inak ked ty teraz tvrdis, ze ten "zvuk v prstoch" je iba metafora, tak potom sa dohodni so styriocim, on si asi nemysli, ze je to iba metafora, ked mi tu daval fyzikalne definicie..alebo potom su tu az tri rozne teorie proti sebe  Si píš!!! Ja som čert..

Ok, to bolo o aparatoch.

ale tu si mi neodpovedal k veci:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,84332.210.html

dole
Zaznamenané

mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #359 kedy: 01. Marec , 2011, 18:27:22 »

sak to Si píš!!! presne to mu nerozumiem.  Bavím sa skvele  pripadne, ze ak budeme hrat dvaja na rovnaky gear, tak nerozozname rozdiel, do pice...  Bravooo

vysvetlim ako to chapem, nerozoznas rozdiel, ak brnkne na Ecko satriani, alebo joe, alebo nahodny okoloiduci, alebo ty. normalne, chytim gitaru a brnkem...rozoznas to ? o to sa jedna. jasne ze podla hry uz gitaristu rozoznas, ale to tiez nemusi uplne platit pretoze vid. nejaki japonci ... to su sialenci namakani a ja osobne by som to nerozspoznal. nehadam sa ze niekto ano, ale skor pochybujem o tom
« Posledná zmena: 01. Marec , 2011, 18:35:29 od mario bross » Zaznamenané

Strán: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 23 otázok.