Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
23. September , 2024, 08:29:28
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67881 krát)
0 užívateľov a 22 Hostí prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #375 kedy: 01. Marec , 2011, 19:15:32 »

keby som mal napočúvané, ako hrá satriani jazzové štandardy tak by som to uhádol. Akurát som ho vživote nepočul také niečo hrať maximálne blues kde to znie rovnako.
Ale do p*če zasa dve rozdielne veci, to je zasa také ako keby si sa ma opýtal že spoznáš peťka naďa z nahrávky no priznám že možno spoznáš, ale spoznal by si keby začal grovlovať a grindovať stavil by som aj lavé vajco že nie.
Tam si nezmenil len aparatúru v tom príklade, ale aj techniku hry, tým pádom si zmenil aj druhú zložku celku nie len zvuk ale aj tón kapiš :)?
Ale špekuluješ to sa mi na tebe páči.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #376 kedy: 01. Marec , 2011, 19:28:21 »

keby som mal napočúvané, ako hrá satriani jazzové štandardy tak by som to uhádol. Akurát som ho vživote nepočul také niečo hrať maximálne blues kde to znie rovnako.
Ale do p*če zasa dve rozdielne veci, to je zasa také ako keby si sa ma opýtal že spoznáš peťka naďa z nahrávky no priznám že možno spoznáš, ale spoznal by si keby začal grovlovať a grindovať stavil by som aj lavé vajco že nie.
Tam si nezmenil len aparatúru v tom príklade, ale aj techniku hry, tým pádom si zmenil aj druhú zložku celku nie len zvuk ale aj tón kapiš :)?
Ale špekuluješ to sa mi na tebe páči.  Bavím sa skvele

ale ved to je uplne jedno, co zmenis, zvuk je v prstoch, to je jedno kto bude co hrat a na com to bude hrat, ak to jedno neni, tak potom...

ja viem, ze akonahle zahra satriani nieco bez toho, aby zapakoval s tremolom tie pisklave flazolety, tak si nahraty  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #377 kedy: 01. Marec , 2011, 19:34:49 »

ale ved to je uplne jedno, co zmenis, zvuk je v prstoch, to je jedno kto bude co hrat a na com to bude hrat, ak to jedno neni, tak potom...

ja viem, ze akonahle zahra satriani nieco bez toho, aby zapakoval s tremolom tie pisklave flazolety, tak si nahraty  Bavím sa skvele
A ja som tomu tak chcel veriť, že si inteligentný a nezahovoríš to takto.  Bavím sa skvele
Myslím, že som to zdôvodnil pochopiteľne a dostatočne každý si vie spraviť názor, ty keď sa stále nudíš a ceš diskutovať tak daj ešte niečo iné, lebo ja sa už nudím.  Popiskujem si Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #378 kedy: 01. Marec , 2011, 19:37:35 »

A ja som tomu tak chcel veriť, že si inteligentný a nezahovoríš to takto.  Bavím sa skvele
Myslím, že som to zdôvodnil pochopiteľne a dostatočne každý si vie spraviť názor, ty keď sa stále nudíš a ceš diskutovať tak daj ešte niečo iné, lebo ja sa už nudím.  Popiskujem si Bavím sa skvele

a co som zahovoril? som napisal ze je jedno, ci satriani zoberie do ruky taku gitaru alebo taku, alebo taky amp alebo taky a bude hrat to alebo to, kedze je zvuk v prstoch, vzdy to bude jeho zvuk a vzdy by si ho mal spoznat
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #379 kedy: 01. Marec , 2011, 19:45:05 »

a co som zahovoril? som napisal ze je jedno, ci satriani zoberie do ruky taku gitaru alebo taku, alebo taky amp alebo taky a bude hrat to alebo to, kedze je zvuk v prstoch, vzdy to bude jeho zvuk a vzdy by si ho mal spoznat
vieš to je síce pekné, ale nemáš pravdu, nemôžeš porovnávať niečo s niečím čo si nikdy nepočul. keď nahrá satriani jazzovú dosku tak to bude relevantné o tomto diskutovať, bude tam tak isto jeho rukopis, ktorý ale nepoznáme lebo sme ho to nikdy nepočuli hrať, tak isto ja hrám jazz inak ako rockové pecky, ale to ti asi do hlavičky nenatlčiem. Je to rovnaké ako to prirovnanie so spevom.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #380 kedy: 01. Marec , 2011, 19:54:03 »

vieš to je síce pekné, ale nemáš pravdu, nemôžeš porovnávať niečo s niečím čo si nikdy nepočul. keď nahrá satriani jazzovú dosku tak to bude relevantné o tomto diskutovať, bude tam tak isto jeho rukopis, ktorý ale nepoznáme lebo sme ho to nikdy nepočuli hrať, tak isto ja hrám jazz inak ako rockové pecky, ale to ti asi do hlavičky nenatlčiem. Je to rovnaké ako to prirovnanie so spevom.

samozrejme, ze to bude, ine, lebo tam nebude pakovat, flazoletovat, nebude mat skresleny zvuk...vsetko typicke veci pre satrianiho hru..ale stale to bude ten isty satriani s tymi istymi prstami..teraz som si este raz pozrel to video, su tam miesta, kde zahra niektore tony fakt dost supacky a nikdy som ho takto hrat nepocul a proste neverim tomu, ze ty by si povedal, ze to je satriani, mozes tvrdit, ze ano, ja tvrdim, ze nie, je to tvrdenie proti tvrdeniu.

a na tom jazzovom albume by mal samozrejme iny zvuk, co by bolo sposobene inou gitarou, inym ampom..cize zvuk nie je v prstoch, este mas nejake otazky?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #381 kedy: 01. Marec , 2011, 19:56:33 »

daj ešte raz ten link.  Bavím sa skvele
Ale hej to je jasné že podľa tvojej definície bude zvuk iný, ale ton je v prstoch stále.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #382 kedy: 01. Marec , 2011, 19:59:16 »

z dnesnej mnohostrannej debaty som si odniesol to ze keksik nieje cokolada  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #383 kedy: 01. Marec , 2011, 20:00:32 »

nechce si dat niekto zase od fora pauzu a vratit sa po nejkakom case, kludne aj zase pod novym nickom ? lebo ako niekomu zacne preskakovat platna na jednom mieste, asi by sa siklo.
Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #384 kedy: 01. Marec , 2011, 20:01:38 »

z dnesnej mnohostrannej debaty som si odniesol to ze keksik nieje cokolada  Zdravíčko
Keď to berieš ale rovnakým spôsobom ako jtakac, že nesnažíš sa z toho niečo naučiť či pochopiť, alebo spraviť dáky záver, len čisto zabíjaš čas ako keby si sa hral Armu tak to je celkom pohode.  :)
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #385 kedy: 01. Marec , 2011, 20:02:12 »

nechce si dat niekto zase od fora pauzu a vratit sa po nejkakom case, kludne aj zase pod novym nickom ? lebo ako niekomu zacne preskakovat platna na jednom mieste, asi by sa siklo.

ozaj precital som si niektore komenty co su pod tym videom a niektori tam pisu, ze to je dokaz, ze TONE IS IN THE FINGERS...chod im napisat, ze co to pisu za picoviny, ze tu na slovensku si ty osobne na to prisiel, ze pisu picoviny, ziadny TON tam predsa nie je  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #386 kedy: 01. Marec , 2011, 20:04:25 »

ozaj precital som si niektore komenty co su pod tym videom a niektori tam pisu, ze to je dokaz, ze TONE IS IN THE FINGERS...chod im napisat, ze co to pisu za picoviny, ze tu na slovensku si ty osobne na to prisiel, ze pisu picoviny, ziadny TON tam predsa nie je  Bavím sa skvele

berem Ta ako taku ocistu, tu sa trochu porozculujem nad bezbrehou blbostou a v realnom zivote v realnych situaciach dokazem byt potom o to milsi a prijemnejsi.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #387 kedy: 01. Marec , 2011, 20:04:56 »

co sa mam z coho naucit? ani po tejto 26 stranovej konverzacii lepsie hrat nikto nebude  Bavím sa skvele mne hlavne uchadza podstata ze o com sa este stale hadate.. nerozumel som tomu asi ani rano a ani teraz podvecer tak fakt neviem..  skor mi to pride ako debata ked som prisiel kamaratovi na oslavu a tam o 2hej rano sedeli taki dvaja bradati chalani s dlhymi vlasmi bez frajeriek v satach z 85teho a viedli diskusiu o kvantovej mechanike a obaja sa hadali o tom istom a vlastne nikto nebol dost fundovany aby sa k tomu vobec nejak vyjadril, lebo obaja boli z filozofickej fakulty
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #388 kedy: 01. Marec , 2011, 20:06:26 »

berem Ta ako taku ocistu, tu sa trochu porozculujem nad bezbrehou blbostou a v realnom zivote v realnych situaciach dokazem byt potom o to milsi a prijemnejsi.

este raz..ludia tam pisu, ze je to dokaz, ze TON JE V PRSTOCH..nechces im nieco vysvetlit  Huh!  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #389 kedy: 01. Marec , 2011, 20:08:26 »

co sa mam z coho naucit? ani po tejto 26 stranovej konverzacii lepsie hrat nikto nebude  Bavím sa skvele mne hlavne uchadza podstata ze o com sa este stale hadate.. nerozumel som tomu asi ani rano a ani teraz podvecer tak fakt neviem..  skor mi to pride ako debata ked som prisiel kamaratovi na oslavu a tam o 2hej rano sedeli taki dvaja bradati chalani s dlhymi vlasmi bez frajeriek v satach z 85teho a viedli diskusiu o kvantovej mechanike a obaja sa hadali o tom istom a vlastne nikto nebol dost fundovany aby sa k tomu vobec nejak vyjadril, lebo obaja boli z filozofickej fakulty
exactly the same situition.  Bavím sa skvele Pochopil si to úplne správne, ja už veľmi dlho pracujem z domu, lebo som vypísaný a občas je ti už dlho.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
Strán: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.