Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
22. September , 2024, 22:22:39
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: je ten zvuk v prstoch ? :)  (Prečítané 67594 krát)
0 užívateľov a 10 Hostí prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #510 kedy: 02. Marec , 2011, 13:03:56 »

že vás to baví..  :)

Mne je to v podstate jedno. Ale len do tej miery, aby mi snímače a aparát nekazili moju predstavu, ktorú mám už pri hraní nasucho. Potom sa snažím si na každom nastaviť moju predstavu a aby mi z toho liezlo von to, čo ide naozaj z prstov.

Osobne si myslím a v podstate sa mi to vždy na každom potvrdilo, že celkový gitaristov zvuk je najskôr v hlave, potom v prstoch. Gitara, snímače a aparát sú len cesta toho zvuku von. Môžu ho ovplyvňovať, ale to je na gitaristovi, aby svoj zvuk a tón dokázal nastaviť a presadiť cez to materiálno.. :)
« Posledná zmena: 02. Marec , 2011, 14:14:02 od Pitu » Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #511 kedy: 02. Marec , 2011, 13:04:42 »

v pohode Rasto, ja to beriem vzdy ako diskusiu, samozrejme v zavislosti od casu, ktorym tomu mozem venovat, celkom rad diskutujem. Tuto debatu beriem uplne v pohode, myslim, ze tu nikomu nenadavam, povazujem to za rozumnu temu (odhliadnuc od extremistov), ktora ma svoje miesto na takomto fore. Urcite su tu ludia, ktorych nazory si vazim a viem odhadnut, kto iba dobiedza a kto berie diskusiu takou, aka ma byt. Hudbe som venoval donedavna vsetko, peniaze, cas, dokonca este aj frajerku som zanedbaval :) : Konkretne zvuku som venoval velku pozornost. Mozno som tym poznaceny, ale podla mna to tak ma byt :) Dvaja zvukari mi naznacovali, ze mi preskakuje, ked som im jasne povedal, ze pocujem rozdiel na 3 m kabla :) Ale bolo to tak...ale to je k inej teme, ktoru sme tu rozoberali...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #512 kedy: 02. Marec , 2011, 13:44:41 »

... a boli tu ludia, co to cele spolarizovali do hlasok, ze "jak moze byt zvuk v prstoch, ked ... ... ... bla bla bla". tito ludia tuto debatu priebezne zivia, s tym rozdielom, ze dnes sa tvaria, ze vlastne oni nepopieraju vplyv hraca (aj ked v duchu tomu stale neveria) a za svedkov si beru takych, ako si napriklad aj ty (yngwinier), ktori netvrdia ziadne bludy, lebo sa v tom aj vyznaju, skusali, atd... no a potom to vyzera, ako by som sa trebars ja hadal s Tebou o veciach, ktore su nam konkretne dvom uplne jasne, a jediny rozdiel je, ze ty sa pozeras na to detailnejsie a ja celkovejsie...

....a potom ked ten co hral na tych drahych gitarach a hra aj v skupine vyhori na celej ciare, zacne vkladat tomu druhemu do ust nieco, co NIKDY netvrdil, surovo to prezentuje tak, ze "ZA SVEDKOV SI BERU TAKYCH AKO YNGWINIER"a  V DUCHU TOMU STALE NEVERIA..toto uz je vrchol demagogie

a ty a yngwinier nemate ROVNAKY nazor, ale ROZDIELNY nazor, jedine ze by si ho ty dneska zmenil o 180 stupnov
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #513 kedy: 02. Marec , 2011, 13:56:13 »

....a potom ked ten co hral na tych drahych gitarach a hra aj v skupine vyhori na celej ciare, zacne vkladat tomu druhemu do ust nieco, co NIKDY netvrdil, surovo to prezentuje tak, ze "ZA SVEDKOV SI BERU TAKYCH AKO YNGWINIER"a  V DUCHU TOMU STALE NEVERIA..toto uz je vrchol demagogie

a ty a yngwinier nemate ROVNAKY nazor, ale ROZDIELNY nazor, jedine ze by si ho ty dneska zmenil o 180 stupnov

+1 :)
Zaznamenané
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #514 kedy: 02. Marec , 2011, 19:20:03 »

tak na zaver este zdroje blind testu:

http://www.youtube.com/watch?feature=related&hl=sk&v=0EsXxXY5lkE     JOE

FAKE

FAKE

FAKE

-JOE

FAKE

FAKE

Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2308



« Odpoveď #515 kedy: 02. Marec , 2011, 19:27:56 »

cize kolko som trafil ?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #516 kedy: 02. Marec , 2011, 19:32:02 »

cize kolko som trafil ?

ty si nemal triafat, ty si mal vediet

inak tie videa 2 a 3, to je presne zvuk satrianiho, fakt uplne na nerozoznanie, asi ma rovnaky gear ako satriani, este to tam ludia riesia, ze to je fake, ze pusti original a iba hra pantomimu, ale zas na niektorych miestach je uplne jasne, ze to neni satriani..cize zas sa len potvrdilo, co tvrdim ja, ze gitarista ma dve rozdielne veci a to zvuk a ton
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #517 kedy: 02. Marec , 2011, 19:34:37 »

no co uz... ten v tretom videu ma zvuk v prstoch.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #518 kedy: 02. Marec , 2011, 19:37:56 »

no co uz... ten v tretom videu ma zvuk v prstoch.  Bavím sa skvele

radsej si priznaj, se si sa mylil a nabuduce aj rozmyslaj, ked nieco pises  Popiskujem si
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #519 kedy: 02. Marec , 2011, 19:45:45 »

cize kolko som trafil ?

zfleku bez skumania

c. 2 je satriani
c. 5 neni satriani
c. 4 by mal byt, aj c. 3
c. 7 neni

1 a 6 nema zmysel hadat.

Zial ani jednu  Smútim ale to je jedno hlavne, ze si tipol  Na zdravie!
 Zdravíčko
Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #520 kedy: 02. Marec , 2011, 19:47:39 »

radsej si priznaj, se si sa mylil a nabuduce aj rozmyslaj, ked nieco pises  Popiskujem si
no ja nemam nic priznat, nic som nehadal, lebo je to kokotina cele  Bavím sa skvele

Vladko pocuj, ty si prestan konecne mysliet, ze mas pravdu (pravd je tu nastastie viac) a ze len ty jediny vies, co je zvuk a co je ton. A ze my vsetci sme hlupaci, lebo nic nevieme.
Takisto ti mozem napisat, ze rozmyslaj, ked nieco pises, lebo uz velmi dlho sedis v izbe.  Na zdravie!

Podla tvojej teorie to neni ziaden fejk, vsetko je satriani, lebo su to jeho pesnicky.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #521 kedy: 02. Marec , 2011, 19:49:32 »

no ja nemam nic priznat, nic som nehadal, lebo je to kokotina cele  Bavím sa skvele

Vladko pocuj, ty si prestan konecne mysliet, ze mas pravdu (pravd je tu nastastie viac) a ze len ty jediny vies, co je zvuk a co je ton. A ze my vsetci sme hlupaci, lebo nic nevieme.
Takisto ti mozem napisat, ze rozmyslaj, ked nieco pises, lebo uz velmi dlho sedis v izbe.  Na zdravie!

Podla tvojej teorie to neni ziaden fejk, vsetko je satriani, lebo su to jeho pesnicky.  Bavím sa skvele

lenze ja budem mat tento isty nazor aj ked v izbe nebudem sediet, tu nejde o to, kde kto sedi alebo nesedi, proste ty tu trepes a ja nie, to je rozdiel medzi nami, ale nech si kazdy utvori vlastny nazor, ked si precitat co tu piseme
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #522 kedy: 02. Marec , 2011, 19:50:22 »

lenze ja budem mat tento isty nazor aj ked v izbe nebudem sediet, tu nejde o to, kde kto sedi alebo nesedi, proste ty tu trepes a ja nie, to je rozdiel medzi nami, ale nech si kazdy utvori vlastny nazor, ked si precitat co tu piseme
necitas tu temu pozorne a to iste ti mozem napisat aj ja. sa nevies zmierit s inym nazorom na vec, ty mas blbu povahu ale.  Nechajte ma vydýchať
Zaznamenané

jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #523 kedy: 02. Marec , 2011, 19:52:12 »

zfleku bez skumania

c. 2 je satriani
c. 5 neni satriani
c. 4 by mal byt, aj c. 3
c. 7 neni

1 a 6 nema zmysel hadat.

Zial ani jednu  Smútim ale to je jedno hlavne, ze si tipol  Na zdravie!
 Zdravíčko


aby sme boli uplne objektivni, c.7 uhadol, ze to neni satriani, ale napr. c.5, co bol satriani, napisal jednoznacne, ze neni :)...ostatne neuhadol, kedze vyjadrenia su nejednoznacne. cize takato je hola realita  Zdravíčko
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
ice:breaker
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


Solid Guitar


« Odpoveď #524 kedy: 02. Marec , 2011, 19:54:11 »

Brano nic v zlom, ale ked si bol taky husty a tvrdil z tej preglejkovej nahravky, dokonca nie tvrdil, ale prisahal, ze by si to rozonal aj po 5tich sekundach tak si si mohol aspon tipnut a ukazat aky si velky odbornik na rozoznavanie.

Zaznamenané

"blues je o slzach tecucich po licach ciganky ked ju zatvaraju za kradez a zneuzite dokladov na hyper uver !"
Strán: 1 ... 33 34 [35] 36 37 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 23 otázok.