Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
01. Máj , 2024, 16:44:44
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: zrusenie radia fm  (Prečítané 10160 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #60 kedy: 12. Október , 2010, 20:38:37 »

Ono to mas tak... hudobny biznis nezije z vykopavok (aspon teda v civilizovanom svete). Zije prave z toho, ze sa produkuju nove veci a trendy a tie chcu ist na odbyt, tym padom tam je nejaky pohyb. Netreba sa tvarit, ze radia funguju uplne autonomne bez vplyvu resp. zasahu od vydavatelstiev. Problem moze byt ten, ze ked stare SK hity (alebo aj svetove) 80´s a 90´s  dominuju v ramci hranosti SK (alebo svetovej) tvorby, tak sa tu nic hybat nebude. V principe chcem povedat to iste co pisal Jaywalker s tou TV. Keby TV opakovala po 36 krat alfa tak jednak by zakapal divak a jednak aj televizna spolocnost.

Pre mna ci je to radio, noviny, oceliaren je tostale o tom istom. Niekto je majitel a on urcuje, co sa bude v jeho firme robit. A jeho ovplyvnuje trh. Za normalnych  okolnosti. A potom nasleduje moja oblubena fraza. Ak teda vidis s Jaywalkerom, ze tu je velka medzera na trhu, tak treba ist do toho a urobit podniaktelsky plan. A trh rozhodne, ci bude BoneyM alebo White Noise.

Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #61 kedy: 12. Október , 2010, 20:54:11 »

Spyros myslim že na boneyM  a podobne vecitu je VIVA  :) a vcelku úspešne si myslím.
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #62 kedy: 12. Október , 2010, 21:34:42 »

zatial sa asi nic nerusi
http://medialne.etrend.sk/radia-spravy/d-krajcer-radio-fm-sa-rusit-nema-sirenie-samostatneho-okruhu-je-vsak-otazne.html

Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #63 kedy: 12. Október , 2010, 21:48:35 »

Pre mna ci je to radio, noviny, oceliaren je tostale o tom istom. Niekto je majitel a on urcuje, co sa bude v jeho firme robit. A jeho ovplyvnuje trh. Za normalnych  okolnosti. A potom nasleduje moja oblubena fraza. Ak teda vidis s Jaywalkerom, ze tu je velka medzera na trhu, tak treba ist do toho a urobit podniaktelsky plan. A trh rozhodne, ci bude BoneyM alebo White Noise.


Napriklad.
Zaznamenané
Rotanimod
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 290


on a journey to become a musician...


« Odpoveď #64 kedy: 12. Október , 2010, 23:28:43 »

btw ja sa tesim kedy zrusime napr. cirkev  Popiskujem si
A ako by si chcel zrusit cirkev? Akoze pride minister kultury a povie rusim cirkev?  Popiskujem si
Ale ak myslis, ze uplne sekularizovat stat a nefinancovat cirkev, tak to nebude az tak skoro, ked tu je 75 percent ludi veriacich... Kazdy slovensky politik ma cirkvi plnu hubu, a ten ktory nie, ma hned polovicnu trvanlivost.
Zaznamenané

Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
And you are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 13. Október , 2010, 09:33:36 »


Žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa vykydne na tlačovke. Obzvlášť pri tejto vajatavej vláde. Viď posuny okolo DPH, vymeriavacieho základu pre živnostníkov, materské a spol...
Hádzať STV a SRo do jedného vreca je podľa mňa trochu omyl, STV je rádovo väčší prúser.
Inak FM by moc nechýbalo ani mne, muziku, ktorú mám rád už dlho žiadne rádiá nehrávajú a ani ju tam už nehľadám.
Som frajer
Zaznamenané

palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #66 kedy: 13. Október , 2010, 09:36:17 »

A ako by si chcel zrusit cirkev? Akoze pride minister kultury a povie rusim cirkev?  Popiskujem si
Ale ak myslis, ze uplne sekularizovat stat a nefinancovat cirkev, tak to nebude az tak skoro, ked tu je 75 percent ludi veriacich... Kazdy slovensky politik ma cirkvi plnu hubu, a ten ktory nie, ma hned polovicnu trvanlivost.
jasne ze nikdy to nebude, to bol iba prehnany priklad, ako by mohol fungovat volny trh myslienok u nas, ked tu toho volneho trhu pri kulture mal kazdy plne usta hehe
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #67 kedy: 13. Október , 2010, 11:26:56 »

myslim ze fm-ko ma relativne dobru propagaciu na svoje moznosti. radio fm uz raz bolo komercne, volalo sa radio ragtime. bolo to lokalne bratislavske radio a existovalo od roku 94 do 2000 tusim. myslim si ze velmi napomohlo tej miniaturnej hudobnej scene ktora tu bola, ked skoncilo skoncila aj scena  :) takze jasne ze to nejde bez toho statu skaredeho u nas. btw ja sa tesim kedy zrusime napr. cirkev  Popiskujem si

to pleties. Radio fm sa predtym volalo Rock FM, vzdy to bolo statne radio. Rock FM nam dalo taku postavicku ako Julo Virsik napriklad... Rock sa tam nikdy samozrejme nevysielal... teraz tam aspon maju sancu odzniet aj zacinajuce kapely s prvymi demacmi, co je fajn, ziadne ine ako statne radio toto pre ziadnu kapelu nespravi...

Ragtime bola svojho casu nejaka intelektualna kokotina, ktora zivorila zivorila, az uplne skoncila...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 13. Október , 2010, 11:30:53 »


ono aj to cele zlucenie STV a SRO je nerealna blbost podla mna. kde budu sidlit ? v pyramide ? alebo v tej rozpadnutej vysokej budove v mlynskej ? alebo sa im vybuduje novy komplex ? alebo zostanu obe tam kde su a spravi sa im este jedno spolocne vedenie, ktore bude sidlit este v dalsom priestore ?
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #69 kedy: 13. Október , 2010, 12:22:02 »

to pleties. Radio fm sa predtym volalo Rock FM, vzdy to bolo statne radio. Rock FM nam dalo taku postavicku ako Julo Virsik napriklad... Rock sa tam nikdy samozrejme nevysielal... teraz tam aspon maju sancu odzniet aj zacinajuce kapely s prvymi demacmi, co je fajn, ziadne ine ako statne radio toto pre ziadnu kapelu nespravi...

Ragtime bola svojho casu nejaka intelektualna kokotina, ktora zivorila zivorila, az uplne skoncila...
ragtime bol velmi podobny fm-ku, hlavne  preto lebo velka cast ludi z ragtimu robi v fm-ku. to bola kvazi iba reakcia na jaywalkera, ktory mal pocit ze fm-ko ako sukromne radio by malo lepsi "branding" a malo by preto podstatne silnejse postavenie. tym porovnanim s ragtimom a jeho cestou som chcel ukazat ze nie . inak a nebola to pseudointelektualska kokotina, hrali  hodne paradnych veci, hlavne 90s elektroniku. alebo teda ano a ja som pseudointelektulsy koko*t, to tiez moze byt  No hanbím sa..
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #70 kedy: 13. Október , 2010, 12:38:15 »

no hlavne tam nehravaju 10pesniciek dokola kazdy den
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 13. Október , 2010, 13:04:07 »

no hlavne tam nehravaju 10pesniciek dokola kazdy den
Tak na tom je založený formát týchto rádii. Pretože podľa výskumu priemerný čas, ktorý strávi poslucháč aktívnym posluchom rádia je pätnásť minút. Čo z toho vyplýva je vzhľadom na počet hraných pesničiek je úplne zreteľné.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 13. Október , 2010, 13:10:03 »

Zda sa mi celkom prirodzene ze akoze zrusia FM, aj ked to asi nezrusia - to bude rebranding alebo komplet re-boot. Tym ze Dano chce dat STV a Sro pod jednou strechou, to by mohol znamenat ze novy, silnejsi fringe radio sa znikne, ale s lepsim sub-brandingom a  su potom moznosti na cross-promo/cross-branding, presne ako BBC/BBC radio sessions. To co som videl dnes je nieco ako britsky system integracii. Takto sa to robilo na ostrove uz davno, vysledky boli veci ako John Peel show atd.... , ale to je moj osobny nazor a navrh pre nich - pouzivame spolocne priestory aby sme mali nieco ako Later with Jools Holland a The John Peel show. Tym padom STVR moze kludne zacat vydavat aj hudbu, mat viac music shows (multi zenre) tym ze uz maju vsetky predpoklady na to ale doteraz neboli schopny to marketovat/manazovat.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Yugi00
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1951


ctrl+mouse scroll


« Odpoveď #73 kedy: 13. Október , 2010, 13:13:40 »

Zda sa mi celkom prirodzene ze akoze zrusia FM, aj ked to asi nezrusia - to bude rebranding alebo komplet re-boot. Tym ze Dano chce dat STV a Sro pod jednou strechou, to by mohol znamenat ze novy, silnejsi fringe radio sa znikne, ale s lepsim sub-brandingom a  su potom moznosti na cross-promo/cross-branding, presne ako BBC/BBC radio sessions. To co som videl dnes je nieco ako britsky system integracii. Takto sa to robilo na ostrove uz davno, vysledky boli veci ako John Peel show atd.... , ale to je moj osobny nazor a navrh pre nich - pouzivame spolocne priestory aby sme mali nieco ako Later with Jools Holland a The John Peel show. Tym padom STVR moze kludne zacat vydavat aj hudbu, mat viac music shows (multi zenre) tym ze uz maju vsetky predpoklady na to ale doteraz neboli schopny to marketovat/manazovat.
Napady by boli fajne len vtychto instituciach vladne tvrdy komunizmus s tunelizmom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Im a little princess
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 13. Október , 2010, 13:26:48 »

Napady by boli fajne len vtychto instituciach vladne tvrdy komunizmus s tunelizmom  Bavím sa skvele

20 rokov po...
Uz je cas na zmenu...
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.132 sekund, 22 otázok.