Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 14:36:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: potrebujem 4 ohmovy reprobox  (Prečítané 1272 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
METALLICA
nováčik
*
Príspevkov: 23


« kedy: 15. Október , 2010, 22:58:31 »

zdravim..... zhanam nieco lacnejsie ku kombu....malo by to mat 4 ohmy....zatial som zohlal iba lacne boxy co maju 4 repro ale su to 8 ohmove...
da sa to zrobit na 4 ohmy?Huh! ci blud???:-D diiik moc
Zaznamenané

ESP LTD EC-200QM
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 16. Október , 2010, 09:38:06 »

a to co je za kombo ?

ak ma box 4 repraky a dokopy 8 ohm, tak su asi vsetky styri 8 ohmove. to by sa dali este zapojit tak, aby cely box mal 2 ohmy, co je ale uplne zle. to skorej na ten 4 ohm vystup komba kludne zapoj 8 ohm bednu. cisto teoreticky by sa ten box mal dat zapojit ako 6 ohm vo vysledku - 3 repraky seriovo + jeden k nim paralelne, ale neviem, ci to neni uplny ulet...

inak bezne praveze 4 reprakove boxy byvaju 4 alebo 16 ohm na prepinanie, 8 ohm az take bezne neni...
Zaznamenané
METALLICA
nováčik
*
Príspevkov: 23


« Odpoveď #2 kedy: 19. Október , 2010, 11:43:50 »

a to co je za kombo ?

ak ma box 4 repraky a dokopy 8 ohm, tak su asi vsetky styri 8 ohmove. to by sa dali este zapojit tak, aby cely box mal 2 ohmy, co je ale uplne zle. to skorej na ten 4 ohm vystup komba kludne zapoj 8 ohm bednu. cisto teoreticky by sa ten box mal dat zapojit ako 6 ohm vo vysledku - 3 repraky seriovo + jeden k nim paralelne, ale neviem, ci to neni uplny ulet...

inak bezne praveze 4 reprakove boxy byvaju 4 alebo 16 ohm na prepinanie, 8 ohm az take bezne neni...

cize ked napojim 8ohmovy nemal by som ni c pokazit...lebo co ja viem ked su rozdielne ohmy tak sa moze dokecat zosik...
Zaznamenané

ESP LTD EC-200QM
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 19. Október , 2010, 11:53:50 »

a to sa teraz pytas hypoteticky alebo mas ozaj 8ohm bednu uz a vahas, ci ju mozes zapojit ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. Október , 2010, 18:52:25 »

cize ked napojim 8ohmovy nemal by som ni c pokazit...lebo co ja viem ked su rozdielne ohmy tak sa moze dokecat zosik...

Nič nepokazíš, bude to hrať o 3 decibely tichšie, to si ani nevšimneš.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.