Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 07:50:01
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prvá gitara!  (Prečítané 10650 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yeah
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 23. Október , 2010, 11:54:04 »

Aha takže mi ostáva iba akustika... Ale tá je moc hlasná... Ale má tu niekto akustiku v bytovke alebo neexistujú nejaké tlmiče? :D :D :D
kks ani nahodou neni tak hlasna... s nejakym jemnym trsom to poriesis uplne v pohode pri rytmike, vyhravky su uz na tvojej dynamike hry... inak kazdy tu pise, ze za 100 eur ser na elektricku akoby dobre akusticke gitary rozdavali pred predajnou s letacikmi o stavebnom sporeni.
Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #16 kedy: 23. Október , 2010, 12:02:50 »

Neviem preco by mala byt akustika do bytovky hlasna... samozrejme ze nebudes do toho rubat o pol noci, kazdy den hravam v bytovke na akustike, alebo na elektrike s vypeckovanym kombom alebo cez pc a este nikto sa nestazoval :D Na akustike v pohode aj vecer, len musis jemnejsie :) Tlmice, no predava sa taky ten kruzok tlmiaci do otvoru, ale s tym sa vacsinou stretavam na koncertoch, nehral som s tym takze neviem aky to ma velky vplyv...
Ale, podla mna urcite nebudes mat problem s akustickou gitarou v panelaku aj bez toho.
A ako uz ti pisali s elektroakustickou je to presne to iste :D len ju mozes este napojit kablom do komba, pc, pultu a tak rozne...

Este je jedna moznst preco hrat doma na sluchatka s elektroakustikou :D mozno chce pouzit nejaky efekt, a z neho rovno do sluchatok, kezde mu nezostane na kombo alebo pc  Beeee
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #17 kedy: 23. Október , 2010, 12:09:13 »

Pablo, ide o to že k akustike potrebuje iba brnkatko kdežto k elektrike kabel a zdroj zvuku... a to skús poriešiť za 100€...

Jahawo, každý večer tato hráva vo vedlajšej izbe na akustiku a nikto ani nevieme že hrá... Ako pablo vraví, jemne brnkatko, a ideš...

Poprípade toto by nato malo slúžiť
« Posledná zmena: 23. Október , 2010, 12:09:40 od pelko » Zaznamenané
Marek-TT
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #18 kedy: 23. Október , 2010, 12:16:29 »

Poprípade toto by nato malo slúžiť


Presne toto som myslel  Na zdravie! ma to asi dost drasticky vplyv na zvuk potom tej gitary ci nie ? Je jasne ze na elektroakustike to moze byt jedno, kezde tam su struny snimane... ale na sucho bez nejakej rezonancie to bude asi onicom nie, mate skusentost niekto ?
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #19 kedy: 23. Október , 2010, 12:48:27 »

Aha tak to ste ma naozaj potešili teraz... Takže hurá na akustiku ešte mi poradte akú :D

http://www.bigmusic.sk/ibanez-v72e?ItemIdx=23&id=6314
http://muziker.sk/akusticke-gitary/6-strunova-akusticka-gitara/fender_cd-60.html
http://www.bigmusic.sk/epiphone-aj-100-natural?ItemIdx=13&id=4058

Ale samozrejme aj vy nejaké dajte :-D
Zaznamenané
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #20 kedy: 23. Október , 2010, 12:52:02 »

neporadíme ti žiadnu pretože si musíš zohnať niekoho kto na gitare vie hrať a spolu sním pobehať hudobniny a poskúšať... kupovať lacnu gitaru na blind je samovražda  Popiskujem si
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #21 kedy: 23. Október , 2010, 13:47:50 »

neporadíme ti žiadnu pretože si musíš zohnať niekoho kto na gitare vie hrať a spolu sním pobehať hudobniny a poskúšať... kupovať lacnu gitaru na blind je samovražda  Popiskujem si
amen
Zaznamenané

Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #22 kedy: 24. Október , 2010, 19:04:11 »

Ok ok a ešte otázke pred amenom  ha ha ha ... Ktorý typ gitary je lepší Španielka alebo Westernka... Vlasne netuším aký je medzi nimi rozdiel  Bavím sa skvele
Zaznamenané
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 24. Október , 2010, 21:05:11 »

Jednoznačne jambo, z kovovými strunami a tenkým krkom. Španielka je prakticky len na klasiku a to asi hrať nechceš, hoci človek nikdy nevie .. čo ho chytí za srdce.  Zdravíčko
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 25. Október , 2010, 10:08:49 »

Ok ok a ešte otázke pred amenom  ha ha ha ... Ktorý typ gitary je lepší Španielka alebo Westernka... Vlasne netuším aký je medzi nimi rozdiel  Bavím sa skvele

westernka. dreadnought ci jak sa volaju. je na kovove struny a ma obly pohodlny hmatnik, profil krku je blizko elektrickym gitaram.

spanielka sa sice hovori vsetkym akustikam zvacsa, ale inak sa tym moze casto mysliet aj klasicka gitara na nylonove struny a to asi nechces...
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #25 kedy: 25. Október , 2010, 16:52:54 »

Takže ktorá je tichšia a na rock lepšia? Jumbo alebo Dreadnought
Zaznamenané
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #26 kedy: 25. Október , 2010, 16:58:37 »

Takže ktorá je tichšia a na rock lepšia? Jumbo alebo Dreadnought
ved pisem, najlepsia gitara na metal je cierna  Bacha na vec kamo!

zacinal som s dreadnoughtom a bol som spokojny.
Zaznamenané

Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #27 kedy: 25. Október , 2010, 17:01:53 »

Bleee ja nechcem metal  Nezahrávaj sa Jemný rock a pop  Bavím sa skvele A mne sa páčia buď SBčka alebo Natural  Cmuk chlapci
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 25. Október , 2010, 17:02:54 »

Takže ktorá je tichšia a na rock lepšia? Jumbo alebo Dreadnought

hlucne su obidve. vecer alebo v noci v beznom byte Ti budu za obe rovnako nadavat, aby si sa skludnil. ked chces tichu, tak elektricke su uplne tiche ked su nezapojene. a ked ich zapojis, tak vela mensich (ale aj vacsich) zosilovacov vie hrat tichsie, ako akusticke gitary, pripadne cez sluchatka, atd., atd...

na rock ? no zase elektricka, nie ? ktory rockovy gitarista hraval miesto elektrickej na akusticku ? v podstate nikto. nemas co riesit - ked chces akustiku, kup si akustiku (dreadnought je najrozsirenejsi, neoklames sa). ale ked chces hrat rock a ma to byt naozajstne, bez elektrickej to nepojde  Žmurk
Zaznamenané
Jahawo
nováčik
*
Príspevkov: 15


« Odpoveď #29 kedy: 25. Október , 2010, 17:10:34 »

Ja by som chcel elektrickú ale je drahá mám na to 3.000 SK a ak by som sa do toho mal zmestiť aj z kombom no uuuuf... Ale aj na akustike sa dá zahrať pekne:



Nuž...  Smútim
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 23 otázok.