Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 22:03:04
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove paraty na gitaru  (Prečítané 3029 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevino179
Hosť
« kedy: 27. Október , 2010, 16:06:55 »

 vie sa otom že basove paraty su univerzalne mali by preniest všetko , dokonca som počul že na gitarku hra najlepšie Fender bassman , zaujímal by ma váš názor , ja mam trace eliot čož je basova hlava a bednu stareho  warvicka  a som spokojný je to predimenzovane  a tak do toho možem pustit čo chcem a stíha to
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 27. Október , 2010, 16:27:40 »

Skus pouzivat obcas aj bodku, ciarku a pod. Diky.
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #2 kedy: 27. Október , 2010, 16:31:46 »

Skus pouzivat obcas aj bodku, ciarku a pod. Diky.

+pismeno A, a este by to chcelo vdychnut prispevku nejaky zmysel.
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #3 kedy: 27. Október , 2010, 16:35:44 »

co som videl, ze hrali gitaristi cez basove ampy, tak to bolo hlavne v stoner rocku. ako hrat sa cez to da, len tam asi nebudes mat take vysky, ale inak to moze byt zaujimave. takze zavisi to len od druhu hudby...


tu ma gitarista tusim basovy amp
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #4 kedy: 27. Október , 2010, 16:40:40 »

tu ma gitarista tusim basovy amp


vsak to aj tak znie, ako metalzone do vermona regent, toto je velmi zvlastny a nepodareny experiment
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #5 kedy: 27. Október , 2010, 16:50:12 »

vsak to aj tak znie, ako metalzone do vermona regent, toto je velmi zvlastny a nepodareny experiment

ten zvuk ani mne moc nesedi, ale to moze byt aj tym ze je to lajfka bohvie jak snimana. maju aj dost vela studioviek kde boli isto pouzite basove ampy na gitaru ale netrufam si povedat ktore.
inak celkovo tam asi hrozi ze prave pri lajfkach sa ti bude basa s gitarou dost zlievat.

mozno tu bol este bass amp pouzity na gitaru:


celkovo inak asi aj dost zalezi aky basovy amp pouzijes, ja osobne by som si dost raz zahral na vyhulenom basovom Hiwatte  Ja som čert.., v takomto style asi:
« Posledná zmena: 27. Október , 2010, 16:56:14 od joey » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #6 kedy: 27. Október , 2010, 19:36:37 »

V dobe ked vymysleli bassmana sa tak uzko aparaty nespecifikovali ,ktory je presne na co urceny tak ,ako je to dnes.
Tie ampy boli robene takme uplne stejne jak na gitaru ,tak aj na bassgitaru,preto je to uplne zly priklad.
Male charakterove rozdieli boli robene len miernou zmenou niektorych suciastok ,aby boli zvyraznene len tie frekvencie ,ktore su pre dany nastroj specificke,cize to bolo takmer jedno co je kery amp na co prioritne urceny.
Dnesne moderne paraty su uz konc ina liga.
Su navrhovane skusenostami s praxe uzko specifikovanymy zapojeniami pre dany nastroj ci styl ,cize pouzivat bassovy trace eliot na gitaru  ?§!. je jak jazdit s Lamborghiny po horach alebo na ryby   ha ha ha

Fender bassman je amp kery by som prirovnal k MBcke, s ktorou sa volakedy jazdilo takmer vsade ,ale v nicom nebola taka vymakana a uplatnitelna tak,jak su vymakane a prioritne urcene auta dnes.

Neviem aky f bassman mas na mysli ,lebo ich vyrobili XYZ tipov a kazdy hra inak,ale tych par kusov co som pocul hrali na gitaru fakt pekne,no zalezi tiez co a aky styl sa na nom hra....neviem si totiz predstavit AC/DC sound postaveny na fendroch  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 27. Október , 2010, 19:47:56 od brdo prvy » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #7 kedy: 27. Október , 2010, 19:41:24 »

dokonca som počul že na gitarku hra najlepšie Fender bassman

A to si kde pocul?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 27. Október , 2010, 19:44:23 »

ja osobne by som si dost raz zahral na vyhulenom basovom Hiwatte  Ja som čert..

Oni boli na vsetko, nerobili okrem par kusov na zakazku zvlast na basu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 27. Október , 2010, 20:26:38 »

hm tak tie výšky mi tam nechýbajú lebo tam su a nie su tam len stredy ako na väčšine gitarových aparátov zvuk si spravím na roctrone /voodo valve/ a od hlavy a bedni chcem len aby mi ho verne preniesol do vzduchu čož sa basovím aparatom dary viac ako gitarovým lebo maju väčší frekvenčný rozsah , navyše uprednostňujem tranzistor ktorí zvuk nekreslí a hra za každých podmienok rovnako
a stým bassmanom mi to povedal /aj ho používa ročník okolo 60dačo/, bývalý Cmoríkou gitarista a chlapík je minimalne taky maniak do nastrojou ako Vy
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #10 kedy: 27. Október , 2010, 20:39:29 »

pocuj a Harmony parat na gitaru nie je ?
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #11 kedy: 27. Október , 2010, 20:41:30 »

hm tak tie výšky mi tam nechýbajú lebo tam su a nie su tam len stredy ako na väčšine gitarových aparátov zvuk si spravím na roctrone /voodo valve/ a od hlavy a bedni chcem len aby mi ho verne preniesol do vzduchu čož sa basovím aparatom dary viac ako gitarovým lebo maju väčší frekvenčný rozsah , navyše uprednostňujem tranzistor ktorí zvuk nekreslí a hra za každých podmienok rovnako
a stým bassmanom mi to povedal /aj ho používa ročník okolo 60dačo/, bývalý Cmoríkou gitarista a chlapík je minimalne taky maniak do nastrojou ako Vy
Este raz.
Fenderov bassman bolo vyrobenych XY tipov a nieje to zosik prioritne urceny pre basgitaru.
Ked si s tvojim riesenim spokojny ,tak sa nepytaj na nazor inych ,lebo su urcite lepsie riesenia ,ake mas ty a darmo ta tu bude o nich niekto presviecat ,ked ich nemas moznost porovnat ,vypocut a zistit ci je to tak,alebo nie.
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #12 kedy: 27. Október , 2010, 20:44:43 »

podla všetkého firma harmony už zanikla a ta moja kraska je pekne stara tak čakam že už bude mat len väčšiu a väčšiu cenu - na margo veci.   Ked je Vám už všetko jasne aký aparat je najlepší ako sa Vám potom podarí spraviť originálny zvuk .... a potom všetci zneju rovnako , a človek ma už pomaly problem počut niečo originálne lebo všetkým je všetko jasné . A nezabudni tvrdiť že všetko už bolo vymyslene v hudbe tak s tým ja nesuhlasím ešte sa nešlo do kakofonii a to chce odvahu
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 27. Október , 2010, 20:46:00 »

Ked je Vám už všetko jasne aký aparat je najlepší ako sa Vám potom podarí spraviť originálny zvuk .... a potom všetci zneju rovnako ...
Kto zneje rovnako ? Lebo pocul som Dual recto "v rukach" asi 50 ludom, kazdemu hral inak.
Zaznamenané

stevino179
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 27. Október , 2010, 20:48:24 »

dvojitý análny vývod tak ten znie isto každému pod prstamy inak  ha ha ha
chcel by som len počut niečo čo som ešte nepočul a nie hladať nejake odchylky v tej istej polievke
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.