Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 20:01:31
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: basove paraty na gitaru  (Prečítané 3027 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 27. Október , 2010, 20:49:29 »

... ešte sa nešlo do kakofonii a to chce odvahu

Bavím sa skvele jak ze ne ?
take uz v 70 tych Black Sabbath vrzali
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #16 kedy: 27. Október , 2010, 20:57:06 »

 pozor to nebola kakofonia to bola jeho špecifická stupnica mal odvahu dat prst tam kde sa bežne nedáva , , ale hm asi máš aj trocha pravdu
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #17 kedy: 28. Október , 2010, 13:03:33 »

A nezabudni tvrdiť že všetko už bolo vymyslene v hudbe tak s tým ja nesuhlasím ešte sa nešlo do kakofonii a to chce odvahu

A to Ti kto povedal?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 28. Október , 2010, 14:51:02 »

počuvam to dosť často hlavne od tých čo hraje prebrate veci
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 28. Október , 2010, 15:03:40 »

počuvam to dosť často hlavne od tých čo hraje prebrate veci

Co tak skusit modernu "vaznu" hudbu? Tam mas kakofonie az az.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
stevino179
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 28. Október , 2010, 17:37:54 »

hm hudbe je umenia aj ked sa momentálne za umenie pokladá hlavne výtvarno a ked sa  pozrieme na výtvarno čo teraz frčí toto zrovna by som v hudbe nechcel , zoberme si že najdrahší obraz predaný v novodobých v dejinách je nejake Polockove dielo a ako sa vie Polok maľoval obrazy tak že vyliezol na rebrík a hádzal sáčky s farbou na plátno, tak takto ďaleko by som to s abstraktom v hudbe netlačil , skor som to videl tak že by bolo dobre konečne v hudbe počut niečo neočakávatelné nešablonovité . Často sa mi stava a isto aj tebe že počuješ začiatok skladby a jeTi jasne očom bude - áno dostaneme to čo chceme ale žiadne prekvapko , a tých prekvapení v hudbe chýba nejak to kurna nemá dušu identitu . Atak niekedy zapražit nejaký ton čo tam že vraj nepatrí lebo je disharmonický spraví zo skladbou čo sa týka emócie dosť - a ja v hudbe neznášam výrazu typu - TO TAM NEMOZES HRAT. Vezmime si rytmus su tri rytmy ktore hybu hudbou : bumčvácht , bum bum a umca umca - zaručený úspech  a potom prišli negri s proti-rytmami a posunuli to kurna ďaleko
taketo veci sa fakt najlepšie riešia pri pive
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #21 kedy: 28. Október , 2010, 18:11:44 »

hm hudbe je umenia aj ked sa momentálne za umenie pokladá hlavne výtvarno a ked sa  pozrieme na výtvarno čo teraz frčí toto zrovna by som v hudbe nechcel , zoberme si že najdrahší obraz predaný v novodobých v dejinách je nejake Polockove dielo a ako sa vie Polok maľoval obrazy tak že vyliezol na rebrík a hádzal sáčky s farbou na plátno, tak takto ďaleko by som to s abstraktom v hudbe netlačil , skor som to videl tak že by bolo dobre konečne v hudbe počut niečo neočakávatelné nešablonovité . Často sa mi stava a isto aj tebe že počuješ začiatok skladby a jeTi jasne očom bude - áno dostaneme to čo chceme ale žiadne prekvapko , a tých prekvapení v hudbe chýba nejak to kurna nemá dušu identitu . Atak niekedy zapražit nejaký ton čo tam že vraj nepatrí lebo je disharmonický spraví zo skladbou čo sa týka emócie dosť - a ja v hudbe neznášam výrazu typu - TO TAM NEMOZES HRAT. Vezmime si rytmus su tri rytmy ktore hybu hudbou : bumčvácht , bum bum a umca umca - zaručený úspech  a potom prišli negri s proti-rytmami a posunuli to kurna ďaleko
taketo veci sa fakt najlepšie riešia pri pive
Pomoooc!

Takze v kocke chces povedat asi tolko, ze originalitu docielis tym, ze ked "zaprazis" ton ktory tam "nepatri". A to je teda kuurna zjednodusena predstava. Alebo sa este stale bavime o basovych aparatoch na gitaru? Lebo potom ani v tomto smere sa nijaka revolucia nekona. Skuseny producent ti nikdy nepovie "toto tam nemozes hrat", stopne ta vacsinou iba vtedy, ked je tvoje riesenie z nudze cnost. Inymi slovami, ze tam nevies nic originalneho dopasovat, tak zacnes hrat chujoviny, ze to tak akoze ma byt.
 Zdravíčko
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #22 kedy: 28. Október , 2010, 18:20:14 »

producent je tiež len človek a tiež to posudzuje len subjektívne podla toho čo sa mu páči , z núdze cnosť je podla mna super riešenie lebo sa v tom nestráca ta najzásadnejšia vec a síce potešenie - nebudem sa teraz trápit ked mi to takto nejde spravím to tak ako mi to ide aby ma to bavilo a to platí aj otom basovom aparáte ktorí v skutočnosti má! väčší frekvenčný rozsah a v skutočnosti je to v podstate aparát univerzálny ,hlavne ak si mutiš zvuk v nejakých škatulkach /hlaven v tejto dobe ampmodelingu/ ma večšiu šancu preniest to vierohodne .  Vkonečnom dôsledku si myslím že najlepší aparát by mal bit stereo najlepšie niečo v zmysle sakra dobrého hifi alebo subwofer a satelity
Zaznamenané
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #23 kedy: 28. Október , 2010, 18:23:41 »

ja som hudobny analfabet, tak mi tu vie niekto pastnut link na nejaku kakofoniu a nejak mi to vysvetlit?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #24 kedy: 28. Október , 2010, 18:33:09 »

 kakofonia znamená nelubozvuk proste niečo čo derie uši , to sa nejaký páni muzikanti rozhodli že tieto tony spolu sedia v stupnici a tieto nie lebo su kakofonické
niekde som čítal že bývalý basak z metaliky mal takto doma spravený aparat na basu stalo to vraj strašne prachy a skladalo sa to s niekolkích satelitou a subwofera takže mal ten zvuk na base všade samozrejme to chce dobry preamp a neskreslujuci koncák ktorí to vie rozhodit na minimalne stereo alebo nejky suraund
a nečudujte sa že tema je o basovom aparate na gitaru lebo princíp je rovnakí čo najvernejšie prenesenie zvuku
Zaznamenané
yeah
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 28. Október , 2010, 21:36:46 »

producent je tiež len človek a tiež to posudzuje len subjektívne podla toho čo sa mu páči , z núdze cnosť je podla mna super riešenie lebo sa v tom nestráca ta najzásadnejšia vec a síce potešenie - nebudem sa teraz trápit ked mi to takto nejde spravím to tak ako mi to ide aby ma to bavilo a to platí aj otom basovom aparáte ktorí v skutočnosti má! väčší frekvenčný rozsah a v skutočnosti je to v podstate aparát univerzálny ,hlavne ak si mutiš zvuk v nejakých škatulkach /hlaven v tejto dobe ampmodelingu/ ma večšiu šancu preniest to vierohodne .  Vkonečnom dôsledku si myslím že najlepší aparát by mal bit stereo najlepšie niečo v zmysle sakra dobrého hifi alebo subwofer a satelity
aha. ok

to sa nejaký páni muzikanti rozhodli že tieto tony spolu sedia v stupnici a tieto nie lebo su kakofonické
dokonca Fuuha zíram
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 21:38:37 od Pablo Woozy » Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.