Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 02:59:23
Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aparáty made in SK / CZ  (Prečítané 162057 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
zakky
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 27. Október , 2010, 23:03:48 »

Tak niektori vedia znechutit kazdu temu, kazdopadne JT Amps aj Toneblower su vizualne pekne ampy, ktore velmi nezaostavaju za regulernymi boutique znackami. Napr. p. Kovac urobil svojho casu kombo na baterky, ktore malo prepinacov jak Roadking v peknom kremovom sasi. A uplne najviac sa mi lubil jeden amp z Kosic, 4oci bude vediet meno letovaca. Taka baba tam bola...

no ja si myslim ze ozajstne boutiqe znacky su zas trochu niekde inde :)
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #16 kedy: 27. Október , 2010, 23:06:41 »

A uplne najviac sa mi lubil jeden amp z Kosic, 4oci bude vediet meno letovaca. Taka baba tam bola...
Luky Krehel
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #17 kedy: 27. Október , 2010, 23:07:37 »

Luky Krehel
Toho poznam. Ale ked som pocul "mark IV", co spravil, tak tam bol koniec. Sak aj Petovi Bicovi robil "Jcm 800".
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 27. Október , 2010, 23:12:52 »

Jaj.. som si myslel, ze to robi na zakazky, kedze je to v teme vyrobcov ampov, nie hobby letovacov a aj to, ze si vymyslel nazov (toneblowjober) evokovalo, ze tam su ambicie na biznis

Aha, tak povedz mi jedno meno z nasich vyrobcov ampov, ktory sa tym primarne zivi. Vsetci to maju ako hobby...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #19 kedy: 28. Október , 2010, 10:24:42 »

mna by zaujimali nejaki zahranicni boutique vyrobcovia. ze ci so tu akoze uz komercne rozbehnute firmy, ktore tlacia prachy do reklam, alebo typek s letovackou co spravi par kusov rocne.

a hlavne je to nezaplatena robota, myslim, ze to potvrdi kazdy aj z tunajsich letovacov. zmyslanie ludi je, ze je to domorobo, tak to musi byt za 5korun a super jak znackove. lenze ked si clovek zrata len podzubane odpory, orange drops kondiky, kvalitne patice, lampy, potaky, relatka alebo optocleny a ostatnu bizu ako ledky, jacky, cudliky na kombiky, tak to vyjde na takych cca 300eciek +/- a to tam este niesu trafaky, ak to chce mat niekto fakt, ze uber kvalitne a custom tak jasne, ze mercury magnetics alebo nieco podobne a to uz len cena vystupaka pri 100vke hlave zvyssi cenu suciastok takmer dvojnasobne, + sietak a netreba zabudat, ze to treba dat do pekne vyzerajucej krabice a sasi, sietotlac a to pri kusovej vyrobe tiez nieco stoji, kludne sa cena za material dokaze vysplhat k tisicke,ak to ma byt vsetko tip top a ppc kvalita. som zvedavy, kto a kolko by bol este potom ochotny zaplatit chalanovi za pracu, ked uz za 1000 +/- chodia znackove, dospele aparaty.  asi nikto

a potom pride niekto za takymto manikom, ze ci mu to nepoletuje maximalne tak do 400 a samorejme, ze vsetko popici, tak je to u kvalitnych znaciek  Cmuk chlapci
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #20 kedy: 28. Október , 2010, 10:27:31 »

mna by zaujimali nejaki zahranicni boutique vyrobcovia. ze ci so tu akoze uz komercne rozbehnute firmy, ktore tlacia prachy do reklam, alebo typek s letovackou co spravi par kusov rocne.

a hlavne je to nezaplatena robota, myslim, ze to potvrdi kazdy aj z tunajsich letovacov. zmyslanie ludi je, ze je to domorobo, tak to musi byt za 5korun a super jak znackove. lenze ked si clovek zrata len podzubane odpory, orange drops kondiky, kvalitne patice, lampy, potaky, relatka alebo optocleny a ostatnu bizu ako ledky, jacky, cudliky na kombiky, tak to vyjde na takych cca 300eciek +/- a to tam este niesu trafaky, ak to chce mat niekto fakt, ze uber kvalitne a custom tak jasne, ze mercury magnetics alebo nieco podobne a to uz len cena vystupaka pri 100vke hlave zvyssi cenu suciastok takmer dvojnasobne, + sietak a netreba zabudat, ze to treba dat do pekne vyzerajucej krabice a sasi, sietotlac a to pri kusovej vyrobe tiez nieco stoji, kludne sa cena za material dokaze vysplhat k tisicke,ak to ma byt vsetko tip top a ppc kvalita. som zvedavy, kto a kolko by bol este potom ochotny zaplatit chalanovi za pracu, ked uz za 1000 +/- chodia znackove, dospele aparaty.  asi nikto

a potom pride niekto za takymto manikom, ze ci mu to nepoletuje maximalne tak do 400 a samorejme, ze vsetko popici, tak je to u kvalitnych znaciek  Cmuk chlapci
Verim a dufam ze sa taky niekto najde.
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 10:27:49 od Semish » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 28. Október , 2010, 10:34:03 »

a potom pride niekto za takymto manikom, ze ci mu to nepoletuje maximalne tak do 400 a samorejme, ze vsetko popici, tak je to u kvalitnych znaciek  Cmuk chlapci

Ja by som Ti na jeho miest jednu fukol  Je to frajer

Ale najde sa podla mna... Ked tu funguju stavitelia gitar na podobnom principe, tak je otazka casu, kedy prerazi nejaky nas stavitel ampov. Prikladov dookola je hafo... Laboga, Diezel, Black Cat, 65, Cornell...
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #22 kedy: 28. Október , 2010, 10:44:25 »

@ Spyros / Garde

ako pozrite, mne je u zadku kto si co o tom mysli a na stupidne natahovanie a la preco by tu v pivnici zbuchany aparat nemohol byt tak hrajuci ako top stroje (nehovorim, ze len zo statov) tak nie, dakujem

ESTE ANI RAZ V ZIVOTE som nevidel a nehral na normalne dobre urobenu domorobo vec, ale zas napr Jankove veci vyzeraju precizne a aj sa mi velmi pacia, tie som ale live este nevidel

mne to pride a la cesi, hele lado udelej mi a podobne. vonku nikto nehra na take zalezitosti (preco asi), to je len u nas a v cechach velky fenomen. A raz darmo, ked sa clovek pichne do poriadneho boutique aparatu, resp poriadneho aparatu, aby sa tu zas niekto co sedi doma cely den za compom nemusel odbavovat na slovickach - mam hned jasno, nemusim tu nikomu vykladat preco ano, preco nie domorobo, ked pocujem o com je poriadne hrajuci aparat.

ruku na srdce, kolko je tych doma zbuchanych veci skutocne dobre hrajucich ? Jankov aparat znel skvelo v tych biteoch, dobre .. a dalej..  Valvatt ? hot ? prosiiim vaas
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 28. Október , 2010, 10:47:15 »

...
ruku na srdce, kolko je tych doma zbuchanych veci skutocne dobre hrajucich ? Jankov aparat znel skvelo v tych biteoch, dobre .. a dalej..  Valvatt ? hot ? prosiiim vaas
Valwatt, ci ako sa to pise... je jeden seriozny amp, ktory opiska beznu produkciu bez jedineho okamihu. :) Sudim podla ukazok.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 28. Október , 2010, 10:50:18 »

ide hlavne o jednu vec - zahranicne boutique aparaty maju presalen trochu iny vyvoj, tiez presli normalne vyvojom, typci letovali do zblbnutia a nie ani tak ako hobby ze 'idem spravit jozovi kopiu engla a vzivote to aj tak hrat nebude tak mu to nmoze byt jedno dam mu tam 4 pismenka' ale skor o realnom zazrati sa do veci a experimentovania..
a to si ludia nemozu v nasej geografickej polohe dovolit, lebo -
museli by investovat nie male prachy do vyvoja, museli by tomu venovat trochu viac casu ako len bezne nastavnovanie biasu pripadne upravy/opravy, museli by byt cielavedomi a hlavne a to je najdolezitejsie - museli by mat na to dovod a mali by vediet nasytit trh ktory by ich uzivil.. a to sa u nas neda lebo nas je tu zopar..
taktiez suhlasim ze - ano kazdy chce vsetko co najlacnejsie, to je fakt proste.. vzdy budu chciet ludia usetrit, je to na jednej strane ubohe voci predajcovi/tvorcovi ale vzhladom na fakt ze ten clovek tie aparaty nerobi uplne profi ale skor takym tym 'domacim stylom' je to vcelku logicke..
jo a hlavne dost ludi si myli pojem hand made a home made Žmurk
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 28. Október , 2010, 10:52:44 »

mn pocuj.. neviem ale ty si pocul niekedy valvatt? alebo hot?


naposledy som pocul valvatt na koncerte kapely kde ten valvatt do obycajneho boxu hral o 50% lepsie nez engl savage 120 do engl boxu s gitarou a to v zanri kde podla 'tabuliek' by mal ten savage excelovat....
valvatt je fakt ppci.. a ten ondreeeho hot je tiez ppci.. hra to super.. neni to suhr, neni to diezel.. jasne.. ale taktiez to nema 18w a nestoji to 2000e..  Žmurk
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #26 kedy: 28. Október , 2010, 10:53:40 »

ide hlavne o jednu vec - zahranicne boutique aparaty maju presalen trochu iny vyvoj, tiez presli normalne vyvojom, typci letovali do zblbnutia a nie ani tak ako hobby ze 'idem spravit jozovi kopiu engla a vzivote to aj tak hrat nebude tak mu to nmoze byt jedno dam mu tam 4 pismenka' ale skor o realnom zazrati sa do veci a experimentovania..
a to si ludia nemozu v nasej geografickej polohe dovolit

samozrejme, presne o tom hovorim a o tom to presne je. ani vyrobit drahy dobry liek nie je velka veda, ale treba mat prachy a zaplatit extremne drahy vyvoj. preto sa mozem natahovat, ci je lepsia Zentiva alebo Glaxo Smith-Klein, skusme hadat kolko do vyskumu leju nemci so sfuzovanym  megakoncernom a ceska sice nie mala, ale stale ceska firma

o tom to je, mne nevadi, ze to ma nalepku made in SR, ale budme realisti; ja som tiez patriot, ale zas nie za kazdu cenu - moze sa podarit cas od casu - budem sa opakovat, ale vid napr janko, ale inak je to cele komicke.
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 10:57:52 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #27 kedy: 28. Október , 2010, 10:56:43 »

mn pocuj.. neviem ale ty si pocul niekedy valvatt? alebo hot?


naposledy som pocul valvatt na koncerte kapely kde ten valvatt do obycajneho boxu hral o 50% lepsie nez engl savage 120 do engl boxu s gitarou a to v zanri kde podla 'tabuliek' by mal ten savage excelovat....
valvatt je fakt ppci.. a ten ondreeeho hot je tiez ppci.. hra to super.. neni to suhr, neni to diezel.. jasne.. ale taktiez to nema 18w a nestoji to 2000e..  Žmurk

hot som pocul na koncerte ondreho, iny nie - druha gitara s Peavey to odstrelila na mesiac podla mna.
Valvatt som pocul niekde v petrzalskej skusobni tusim a mozno mam ine meritko "super zvuku" ale ziaden zazrak sa nekonal. ale zas karol, teba nemozem brat ako meritko, lebo tebe sa napr ked uz spominas diezel einstein nepacil, pritom je to jeden za najlepsie hrajucich aparatov, co som kedy pocul
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 10:57:03 od mn » Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #28 kedy: 28. Október , 2010, 10:57:53 »

@ Spyros / Garde

ako pozrite, mne je u zadku kto si co o tom mysli a na stupidne natahovanie a la preco by tu v pivnici zbuchany aparat nemohol byt tak hrajuci ako top stroje (nehovorim, ze len zo statov) tak nie, dakujem

ESTE ANI RAZ V ZIVOTE som nevidel a nehral na normalne dobre urobenu domorobo vec, ale zas napr Jankove veci vyzeraju precizne a aj sa mi velmi pacia, tie som ale live este nevidel

mne to pride a la cesi, hele lado udelej mi a podobne. vonku nikto nehra na take zalezitosti (preco asi), to je len u nas a v cechach velky fenomen. A raz darmo, ked sa clovek pichne do poriadneho boutique aparatu, resp poriadneho aparatu, aby sa tu zas niekto co sedi doma cely den za compom nemusel odbavovat na slovickach - mam hned jasno, nemusim tu nikomu vykladat preco ano, preco nie domorobo, ked pocujem o com je poriadne hrajuci aparat.

ruku na srdce, kolko je tych doma zbuchanych veci skutocne dobre hrajucich ? Jankov aparat znel skvelo v tych biteoch, dobre .. a dalej..  Valvatt ? hot ? prosiiim vaas

toto je o vnutornom presvedceni a je to vnimane vzdy strasne subjektivne a predovsetkym skreslene... niekto veri, ze je jedno, co kde a ako sa postavi, dolezite je mat sajn a neodflaknut to. a taky clovek potom zije v aj takom presvedceni, znackove veci sa mu nezdaju v nicom lepsie, ako tie robene (mozno nepocul este ziadnu znackovu vec, respektive pozna Marshall JCM 900 a Valveking). a potom zase naopak - niekto veri, ze jedine velka firma s melonmi vrazenymi do reklami dokaze stavat seriozne veci a taky v zivote nepocul este dobru robenu vec (mozno nepocul ziadnu robenu vec, respektive kedysi videl nieco co uz nikto nepamata, kto a kedy vyrobil a naco)... ty mi prides ako ten druhy priklad :)

ja som videl dva klasicke rockove koncerty nazvucene komplet vyhradne Valwattmi a vacsine kapel to tam hralo velmi dobre. videl som niekolko Rumburaxov s Hot a vzdy znel velmi dobre. neviem ci to je vela alebo malo skusenosti s robenymi vecami - co myslis ?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #29 kedy: 28. Október , 2010, 10:59:33 »

hot som pocul na koncerte ondreho, iny nie - druha gitara s Peavey to odstrelila na mesiac podla mna.
Valvatt som pocul niekde v petrzalskej skusobni tusim a mozno mam ine meritko "super zvuku" ale ziaden zazrak sa nekonal. ale zas karol, teba nemozem brat ako meritko, lebo tebe sa napr ked uz spominas diezel einstein nepacil, pritom je to jeden za najlepsie hrajucich aparatov, co som kedy pocul
Naco vobec meritko ? Vsak bud sa paci alebo nepaci, tam to zacina a aj konci. :) To, ze nejaky diezel hra popici este neznamena, ze plexina + ts9 za par korun ho nesunda.  Beeee Aj ked to je iny aparat pochopitelne... na inu muziku.
« Posledná zmena: 28. Október , 2010, 11:00:19 od Branko » Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 ... 44 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.