Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:05:57
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: javorovy krk na LesPauloch  (Prečítané 6060 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« kedy: 23. Jún , 2005, 22:22:36 »

zasa sa pytam na ten isty typ gitar-LesPauly neviete mi povedat nieco k javorovym krkom, kedze na original gibsonoch (okrem zakk wylde)su mahagonove, pouzivaju sa javorove hmatniky z ekonomickych dovodov alebo je to fakt na zvyraznenie stredov? ja sa v tom uz fakt nevyznam
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 23. Jún , 2005, 22:39:51 »

Citácia
Originally posted by swordy ...pouzivaju sa javorove hmatniky z ekonomickych dovodov alebo je to fakt na zvyraznenie stredov? ja sa v tom uz fakt nevyznam ...
Pytas sa na krky alebo hmatniky ?
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 23. Jún , 2005, 23:35:21 »

jaaj sorry na krky sa pytam hmatniky su tusim skoro vsade palisandre
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 23. Jún , 2005, 23:54:54 »

Neviem, ci to bude ekonomickymi dovodmi, ale Gibson si ide odkedy vyraba gitary svoju cestu aj v konstrukcii, aj v menzure a aj v materialoch. Skratka odjakziva robili ako jedny z mala krky mahagonove. Aky je potom rozdiel vo zvuku tazko sudit, ale znalci Les Paulov tvrdia, ze rozdiel je dost citelny aj na hmatnikoch palisander vs. eben. A ak ma pamat neklame, v niektorych obdobiac vyrabal Gibson s javorovymi krkmi aj Customy, ale to by zase vedel znalec. Urcite by som si rad vyskusal vedla seba 2 Les Puly s javorovym a mahagonovym krkom. A kludne by som si ich vyskusal poporovnavat aj viacej roznych verzii s roznymi hmatnikmi a s prednou javorivou doskou a bez nej :)...
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 24. Jún , 2005, 00:05:12 »

to je prave v tom. cele mahagonove su drahsie ale tusim ze gibson robi teraz javorove krky len na lacnych modeloch a napr. Bruno Urban dava javorove krky a predne dosky z javoru na LesPauly aj za 120 tis. Tiez by som chcel vyskusat a porovnat, ale kde? Smútim
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 24. Jún , 2005, 00:28:45 »

Lebo ja by som chcel LesPaula tak za 27 tis. maximalne ale v tejto cene je to dost problem a nechcem nejaky epiphone alebo nejaky podobny ""LesPaul"".Neviem ani ktore take znacky maju dobre taketo nastroje v tejto cene, aj na inzerat. Hlavne nech to nejsu prachy ake sa pytaju za gibsony
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 24. Jún , 2005, 00:56:21 »

Tak si daj spravit. Keby si sa uskromnil tak v jednoduchsej konstrukcii ako original a s lacnejsim docasnym hardware by si mohol najst niekoho, kto Ti to v tych peniazoch vyrobi. Lebo za 27 litrov normalny Gibson nekupis, Epiphone nechces a este sa navyse v tom ako pises az tak neorientujes. Inak som pisal recenziu na gitaru z fabriky, kde sa vyrabalo vela aj kvalitnych a aj celkom presnych kopii aj Les Paulov. Akurat je to pre Teba trochu nekonkretna rada, ale co narobis :)...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 24. Jún , 2005, 01:02:15 »

Citácia
Originally posted by swordy ...Neviem ani ktore take znacky maju dobre taketo nastroje v tejto cene, aj na inzerat. Hlavne nech to nejsu prachy ake sa pytaju za gibsony
Skus si dat inzerat niekde, kde sa teraz davavju inzeraty, ze kupis Les Paul kopiu, ako podmienku daj, ze nie Ibanez a ze iba s lepenym krkom. Uvidis, ci sa Ti niekto ozve a pripadne ak bude na Teba posobit, ze rozumie, co chces, vyber sa s niekym, co tomu rozumie na to mrknut. Inak myslim, ze ak sa Ti niekto taky ozve, tak sa budete navyse pohybovat v dost nizsich cenovych relaciach. Takto, sice trochu na nahodu sa mas sancu dostat k vydarenej gitare za nie vela penazi...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 24. Jún , 2005, 08:31:54 »

Ja by som volil radsej javor na krk. Ten ma vyraznejsie vysky a basy. Mahagon je menej basovy, ale zasa taky lahodnejsi.
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Jún , 2005, 23:09:02 »

napriklad Milan Ciz pouziva tiez mahagon a nejsu tie gitky az tak strasne drahe a vyzraju celkom vieryhodne. http://www.mcguitars.euweb.cz/doc/nast1/lespauls_sk.html ale este nikdy som ich neskusal:( neviete ze ako asi hraju a akej su kvality?
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 25. Jún , 2005, 11:12:26 »

hm sak ten lespaul je v cene 32-40 litrov...este mesiac nasetri a hotovo.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 25. Jún , 2005, 20:59:37 »

ja by som chcel strasne LesPaula ale na original nemam (a najblizsich 100000 rokov nebudem mat :cry: )tak by som chcel co najvernejsiu kopiu a tie Cizove vyzeraju velmi pekne ale nikdy som ich nepocul
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 28. Jún , 2005, 22:46:00 »

Gibson robil vsetky krky z javoru v rokoch 1975 -- 1982, teda na modeloch Deluxe, Standard aj Custom. Co som pocul, zneju trosku ostrejsie a uzsie. Radi ich mali najma metalovi gitaristi z 80tych rokov, pre ich udernejsi zvuk. Hmatniky tiez citit, ebenovy hmatnik ma ostrejsi a konkretnejsi zvuk ako palisandrovy, preto vacsina Customov zneje ostrejsie a agresivnejsie ako Standardov, ktore zneju drevenejsie trochu.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #13 kedy: 03. November , 2005, 20:57:12 »

Gibson naozaj robil Standard s javorovymi KRKMI, tak ako pise Progrocker. Neviem ci sa vyskytol model Standard s ebenovym hmatnikom (skor nie ako ano), ale Custom robi aj eben aj palisander. Javorovy KRK na gibsone naozaj robi divy vo zvuku. Viac vyssich harmonickych tonov, celkovy dojem je agresivnejsi ostrejsi zvuk. Tot vsio
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 03. November , 2005, 22:14:44 »

Citácia
Originally posted by Progrocker Rastis, neviem o javorovych hmatnikoch na Gibsonoch terajsich ani Epiphone veru. Robili sa(javorove hmatniky) iba chvilku ako limitovana edicia na Gibson Customoch v druhej polke 70tych.
:) :) :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.