Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 22:44:14
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: javorovy krk na LesPauloch  (Prečítané 6058 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 03. November , 2005, 22:20:50 »

Citácia
Originally posted by Dorian ... ale Custom robi aj eben aj palisander...
Fakt ? Progrock - povedz aj ty Žmurk.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #16 kedy: 05. November , 2005, 00:46:30 »

V zivote som nepocul o LP Custome s inym ako ebenovym hmatnikom veru.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Marshall
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 182



« Odpoveď #17 kedy: 08. November , 2005, 09:31:17 »

SGecky by mali byt z mahagonu... od Gibsona urcite. epi g400 je myslim tiez mahagon ale na gibsonacky mahagon sa len podoba :) menzura, ladenie je rovnake ved ide v podstate o kopiu. hrubka krku neviem ale zda sa mi ze aj na original SG boli nejake rozdiely v zavislosti od roku kedy bola gitara vyrobena. hrubka tela je snad rovnaka, prazce by mali byt tiez podobne akurat ze tie na Gibsonoch su kvalitnejsie a z lepsieho materialu. Epi prazce su dost shit...hrat hraju ale po paru rokoch su dost vydrete. no a myslim, ze nie je problem otvorit 2xExplorera do jedneho fuknut gibson, do druheho epi a porovnat
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 08. November , 2005, 10:48:35 »

Na Gibsonoch SGckach boli celkovo velmi velke rozdiely pocas rokov produkcie. Model SG vznikol v roku 1961 a nahradil uplne do roku 1968 model Les Paul, spociatku dokonca SGcka niesli nazov Les Paul, potom im to zobrali, kedze samotny Les Paul ich moc v laske nemal. Zmenili sa najma v 70tych rokoch, kedy sa stali hrubsie, mali iny sklon krku, menej vybrusene telo atd. Dost sa menili aj hrubky krku. Sucasny SG Standard vychadza najma z SGciek z rokov 67/68. Pochopitelne, ze najviac su cenene kusy zo 60tych rokov, hlavne tie prve este s povodnymi PAF snimacmi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 08. November , 2005, 11:38:54 »

starozitnik progrocker sa nezapre... :))
Zaznamenané

misofg
stály hosť
*****
Príspevkov: 931

ABCDEFUCK


« Odpoveď #20 kedy: 08. November , 2005, 17:08:24 »

ahojte vsetci
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 17. Január , 2006, 13:50:32 »

Gibson LPJSH-WCCH - mate s touto gitarou skusenost? Niekde som sa docital, ze tieto LP s neklenutym korpusom sa vyrabali ako lacne alternativy normalnych LP s klenutym  . . . . aj v tomto pripade plati, ze je cena nastroja k jeho vlastnostiam privysoka?
Zaznamenané

swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 25. Január , 2006, 18:24:22 »

ked uz sme pri krkoch, tak nechcem otvarat koli jednej otazke novu temu, takze myslite ze sa da preprazcovat Les Paul tak, aby zostal zachovany binding?  cize sa nezbrusuju tie vybezky.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #23 kedy: 26. Január , 2006, 11:37:57 »

Hej, su na to specialne klieste, ktore odkusnu z kolajnicky prazcu tak, ze sa neporusi binding. A ked nie kliestiky (vraj su neskutocne drahe), treba pilnickom z tej kolajnicky na krajoch odbrusit.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #24 kedy: 26. Január , 2006, 11:52:46 »

Som tiez pocul ze sa to da, len som este tak preprazcovanu gitaru zatial nikde nevidel. :unsure:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
matok
nováčik
*
Príspevkov: 13


« Odpoveď #25 kedy: 27. Január , 2006, 21:59:03 »

progrocker napísal:
Citácia
V zivote som nepocul o LP Custome s inym ako ebenovym hmatnikom veru.


nie? neveriiim.. aj ked ja som sa tiez cudoval..
http://www.axdom.com/guithtm/GibLPC78.htm
netusim ako to hra, ale v kazdom pripade mi to pride dooost skarede :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #26 kedy: 27. Január , 2006, 22:11:39 »

Ano, tieto javorove sa robili v malych poctoch koncom 70tych a zac. 80tych rokov, ale netusim, aky to malo vyznam. Su skarede, javor nevydrzi navyse tolko co eben.

Naposledy upravil Progrocker, : 27.01.2006 o 22:12
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.067 sekund, 22 otázok.