Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 17:33:51
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: matodrummer - moja hudba  (Prečítané 16384 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #60 kedy: 09. Apríl , 2013, 12:35:26 »

Taktiež mi to príde dáke monotónne, minimálna gradácia... pustil som si aj staršie veci a tie sa mi osobne páčia viac (hlavne landscapes  Zdravíčko )
« Posledná zmena: 09. Apríl , 2013, 12:57:12 od pelko » Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #61 kedy: 09. Apríl , 2013, 16:58:56 »

Dobre to je. Hodilo by sa sem tam aj nejake to solo gitarove. Nechapem na tom soundcloude ked

som si vypocul tu hlavnu skladbu a potom tam hraju dalsie veci tak neviem kde s kade, ake to je

dlhe, aky nadpis nič ,čo to je za stranku. Tam dole je landscapes oranžovym, takže asi to to

hraje ale to uz asi pol hodiny.Inak chcelo by to občas nejaku zmenu ,buď tempo alebo niečo

uplne odlišne ,lebo takto je to stale o tom istom aj ked je to samozrejme kvalita. Zdravíčko
Zaznamenané

matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #62 kedy: 09. Apríl , 2013, 17:01:21 »

Landscapes je moj predošlý album. 7 skladieb po sebe v celku
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #63 kedy: 14. Apríl , 2013, 16:48:56 »

Zaujimalo by ma, teda ak to neni tajomstvo, že čím si dosiahol ten taký kovový priezračný celkový zvuk tých starších vecí ako landscape. To demo 2013 už taky zvuk nema. Použil si nejaku hardwerovu mašinku alebo si si vystačil s pluginami? Lebo s pluginami si myslim neni možne takyto zvuk urobiť.
Zaznamenané

matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #64 kedy: 14. Apríl , 2013, 17:09:49 »

Ahoj, no určite to nie je tajné. Taktiež som nepoužil žiadnu mašinku. Iba nejaké dynamické úpravy, maximálne EQ. Žiadne zázraky. Na tej novej nahrávke som ale so zvukom spokojnejší. Príde mi viac prirodzený.
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #65 kedy: 14. Apríl , 2013, 19:35:39 »

No hura, konecne ktosi. Dik za koment. Plocha a nudna gitara? A ako sa to da ozivit?

prehrať.

Je zahratá v podstate dobre, čisto, ale strašne sterilne.  Chcelo by to dať do hry viac citu a vášne, pohrať sa s tónom. O 100% to zdvihne k lepšiemu tie pasáže, kde zneje.
Zaznamenané

majso
stály hosť
*****
Príspevkov: 1133



« Odpoveď #66 kedy: 17. Apríl , 2013, 20:06:32 »

Páči sa mi to, ale započúval som sa asi až tak od polovice. A zvukovo fajn, možno by som z gitár vyrezal nejaké frekvencie  okolo 3kHz a potom niekde vyššie.

Ale to počúvam cez in-eary, čiže možno blbosť :D

Ešte otázka, ako vytlačíš hlasitosť tak hore bez toho, aby ti to limiter extrémne komprimoval?
« Posledná zmena: 17. Apríl , 2013, 20:10:27 od majso » Zaznamenané
matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 17. Apríl , 2013, 20:34:21 »

Je to teda az moc roztiahnute? Nudne? No tu gitaru by som chcel trochu kusavejsiu, ale so zvukom som laboroval strasne dlho a tolko pokusov... No hlasitost vyzeniem cez kompresor...
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #68 kedy: 18. Apríl , 2013, 14:29:15 »

kedysi som sa vyjadril aj k predoslemu albumu a tu mam nieco podobne. super praca so zvukom, alebo lepsie povedane, obdivujem tvoju vytrvalost a planovitost, cielavedomost. mam pocit, ze poctivo sledujes svoj ciel aj pri nie vobec kratkom a jednoduchom hudobnom tvare. teraz dalej moj subjektivny pohlad na tvoju muziku:
paci sa mi: modernost, sucasnost, agresivny sound
menej sa mi paci: prilisna priputanost ku klise v zanri - hutnost nadovsetko, vela (vacsina) backgroundovania, casto tam pocujem spevy, sola...ale nepridu.
nepaci sa mi: zvuk je na mna uz moc hutny, tlaci strasne na pilu hlasitostou, kompresiou, ako by to mal byt jediny atribut, preferoval by som (ovela) viac hudobnych, harmonickych originalit oproti krvopotnemu zvukovemu priblizovaniu sa djent mainstreamu.

na jednej strane fakt citim obdiv k tvojej praci, k jej rozsahu a kvalite do istej miery, a zaroven ma mrzi, ako rychlo ma to prejde a v podstate nezasyti nejakym poriadnym sustom... 

drzim palce a urcite vypocujem aj dalsie veci
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #69 kedy: 18. Apríl , 2013, 14:59:28 »

Hm, asi mas pravdu. Ani mna nebavi djent klise, ale asi to tam je. Mam gitaru, basu, klavir, viem hrat na bicie...aku hudbu by som chcel robit/pocut? Velmi sa mi v hudbe paci prirodzenost, priroda, uprimnost. Hladam cestu ako to dosiahnut. Aby ma skladba bavila musi byt pozitivna, trochu drza a musi v nej byt nieco co som este nepocul, nieco nove. Ale co z toho ze ju pocujem iba ja. Venujem tomu vela casu, nebudem mat z toho peniaze, uznanie. Nerobim to zbytocne? Mam pokracovat? To len tak nahlas rozmyslam. Diky za nazor.
Zaznamenané

yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #70 kedy: 18. Apríl , 2013, 15:17:34 »

Hm, asi mas pravdu. Ani mna nebavi djent klise, ale asi to tam je. Mam gitaru, basu, klavir, viem hrat na bicie...aku hudbu by som chcel robit/pocut? Velmi sa mi v hudbe paci prirodzenost, priroda, uprimnost. Hladam cestu ako to dosiahnut. Aby ma skladba bavila musi byt pozitivna, trochu drza a musi v nej byt nieco co som este nepocul, nieco nove. Ale co z toho ze ju pocujem iba ja. Venujem tomu vela casu, nebudem mat z toho peniaze, uznanie. Nerobim to zbytocne? Mam pokracovat? To len tak nahlas rozmyslam. Diky za nazor.

samozrejme ze musis pokracovat. si v muzike na mile pred vacsinou z nas muzikantov ! moj nazor ber len ako moj subjektivny, pretoze ja asi nie som tvoj typicky posluchac, som zanrovo trosku inde. som presvedceny, ze dnes ma muzikant dvere k uspechu (uspech teraz chapem ako fungovanie v projekte, ktory ta uzivi) otvorene. nic ti nebrani poslat nahravku ktorejkolvek firme, oblubenemu umelcovi... a som hlboko presvedeceny, ze ak si naozaj talent, a dokazes tu kvalitu co das na dosku vysypat z rukavu aj na podiu, jednoducho ich oslovis. cize myslienky, ze robit hudbu je marnost je nezmysel. sme dnes podla mna vo velmi dobrej dobe pre muzikantov tvojho typu. ale aj konkurencia nie je mala. svet sa vdaka netu zmensil a je v nom tesno, treba byt lepsi ako najlepsi - a vtedy sa to podari.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #71 kedy: 18. Apríl , 2013, 15:21:37 »

hlavne sir svoju muziku ako len vies - navzdory povedanemu si zasluzi aby ju poculo maximum ludi... som presvedceny, ze bude putat pozornost. cesta su zahranicne prog, djent, metal fora, anglictina...
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #72 kedy: 18. Apríl , 2013, 15:28:16 »

To hej, mas pravdu. Ale zivit sa hudbou to je plny uvazok. Ja nemam cas travit dni na cestach. Som zamestnany, mam rodinu. Ja iba ovladam par nastrojov a bavi ma nieco umelecke tvorit. Ale kedze tu moju hudbu nebude pocut moc ludi, tak mi z toho vychadza ze by som ju mal robit hlavne taku aku ju chcem ja pocut. Doteraz to bolo viacmenej tak na polovicu. Aj nieco co som tam chcel ja a aj nieco co je momentalne in a co by sa inym asi pacilo. Cize si budem doma potichucku spriadat to moje a sem tam sem nieco prihodim. Ak sa to niekomu bude pacit, budem len rad.
Zaznamenané

TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 309



WWW
« Odpoveď #73 kedy: 18. Apríl , 2013, 19:01:52 »

A nemohol by si dať niečo aj na stiahnutie? Mohlo by sa to viacej šíriť...
Zaznamenané

matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #74 kedy: 18. Apríl , 2013, 19:05:27 »

Jasne, povolim stahovanie na bandzone aj na Soundcloud.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.