Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 08:26:53
Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: matodrummer - moja hudba  (Prečítané 16266 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #90 kedy: 04. Apríl , 2021, 14:15:52 »

Dobré aj zvukovo.  Na zdravie! Bicie si nahrával ty, alebo sú to sample ? Tipoval by som na živé bicie...
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2021, 14:16:29 od TOMM » Zaznamenané

matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #91 kedy: 04. Apríl , 2021, 18:20:43 »

Jasné, že je VSTI. Ale hral som na bicie 10 rokov.
Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #92 kedy: 18. Apríl , 2021, 08:49:55 »

nie je to celkom môj žáner, ale oceňujem komplexnosť
Zaznamenané
matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #93 kedy: 13. September , 2022, 10:23:38 »

Caute, dokoncil som album OMNI.

bandzone: https://bandzone.cz/matodrummer

Titulna skladba:

Zaznamenané

opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #94 kedy: 18. September , 2022, 09:16:24 »

však vo svojom žánri dobrá práca.  Vadí mi to množstvo kopákov, ale to je vec vkusu. Cˇo som si všimol, takmer všetky prog-ropckové kapely majú rovnaký alebo podobný zvuk, čo je škoda. Dokonca aj harmonické postupy majú rovnaké.  Ty si tiež použil nejaké veľmi známe pady plus klavír. Potom sa stráca nejaká originalita, synthy ponúkajú oveľa viac možností, čím by sa dala tá originalita dosiahnuť.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #95 kedy: 18. September , 2022, 19:51:00 »

napisal som koment, potrom som si precital svoj prvy prispevok v tejto teme z pred 12 rokov a zase som svoj prispevok zmazal :)

remeselne je to veli dobre, kobuk dole. kludne by som si precital viac - ake gitary, ake pluginy, ake sample, ako sa mixovalo / mastrovalo a pod.

inak kopakov sa mi tiez zdalo obcas privela, chudak potencialny bubenik, ak by to malo byt nazivo :)
Zaznamenané
TOMM
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 306



WWW
« Odpoveď #96 kedy: 19. September , 2022, 14:49:09 »

Dobre to je, trošku viac rozmanitosti do toho a rozdelil by som aspoň na 3 časti skladby.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #97 kedy: 20. September , 2022, 10:27:21 »

Akoze za mna remeselne super jedina vec co som si hned vsimol a uvedomil je - ze to je pocut az moc ze to je naklikane.
Miestami to sype tak rovnako furt, aj ked pridu pady a syntaky ako keby to malo vsetko jednu velocity. Aj bicie mi tak sem tam prisli ze to proste ostane take az moc strojove.

Ja som v poslednej dobe zacal klikat na midi este aj basu cez submission audio punkbass a 90% roboty je vzdy s tym dorobit tam velocities, podorabat skrkance, tahance a lupance :_). Ale znie to potom tak, ze to je live basak. Kapelu uz pomaly inak ani nenahravame... bicie, basu naklikat.. nech je konzistentny low end... gitary nahrat, dobre vyeditovat a potom uz len vytrapit spev.

Tiez sa kludne rozpis viac o si pouzil pri nahravani. Ja by som si kludne kukol aj dvojhodinove video kde sa robi mix down hra to fakt pekne.
 Zdravíčko Bavím sa skvele


Inak super vidiet ze ta to stale drzi ostal si verny roky tomu co ta bavi a si mega konzistentny. Jo a aby som nezabudol - dobre zvoleny rytmicak, to ladenie mam pocit ze uplne presne sedi do toho kde je posadeny cely tento song.
« Posledná zmena: 20. September , 2022, 10:29:17 od kaolko » Zaznamenané

matodrummer
nováčik
*
Príspevkov: 61



WWW
« Odpoveď #98 kedy: 03. Október , 2022, 12:32:33 »

Vďaka za odpovede. Ozývam sa neskôr, nejako mi neprišla notifikácia na odpovede.
Ani som nepredpokladal nejakú odozvu. Už niekde v polovici tvorby tohto albumu mi došlo, že nebude nikoho zaujímať a skladal som si ho hlavne pre seba. Trvalo to asi 7-8 rokov.
Pracoval som na tom v práci na nočných zmenách, na notebooku s reproduktorom BOSE a malým 2.5 oktávovým midi keyboardom. To sa týka kompozície. Nahrával som do Cubase, gitaru mám stále tú istú Schecter blackjack atx a mulitefekt POD HD 500X.
Asi máte pravdu, že som zaspal dobu, že je to klišé. Možno inak skladať neviem. Tento štýl mohol byť in tak 10-15 rokov dozadu. Uznávam. Nie je to hudba na prvé počutie. Zameral som sa v prvom rade na kompozíciu a umenie. Nie prvoplánový útok na bránu. Taktiež nemám žiadne školy a každý nástroj ovládam iba zo základu, preto sa zameriavam hlavne na kompozíciu. Nikdy som netrénoval stupnice a techniku. Áno, skladby sú dlhé, ale nie sú robené do pozadia. Rozumiem aj tomu, že to ide ťažšie pod kožu. Nuž na jednoduché rytmy a chytľavé melódie sú iné kapely. Ja som to urobil tak, ako som cítil a ako mi moje možnosti dovolili.  Chcel som hlavne vytvoriť niečo originálne a veľa krát som sa pokúšal nájsť podobnú hudbu. A popravde, nenašiel som.
Ono je to hlavne koncepčný album a lepšie sa počúva, keď poslucháč vie o čo ide v danej pasáži. Ak sa to niekomu páči, tak som rád. Ak nie, je to úplne v poriadku.
 Martin

PS: kde že je tam veľa kopákov? Veď je to metal tak by to snáď malo byť OK. A to sa mi vôbec nezdá, že by ich bolo veľa. Určite ste už počuli Fleshgod Apocalypse, či Strapping Young Lad čo sa kopákov týka :-)
« Posledná zmena: 03. Október , 2022, 13:46:21 od matodrummer » Zaznamenané

Strán: 1 ... 5 6 [7] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.