Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 21:10:00
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vymena elektronky vs. krabicka  (Prečítané 2013 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mathek89
Hosť
« kedy: 14. November , 2010, 16:20:28 »

Caute machri, som v tomto uplny novacik tak preto sa vas pytam. Mam aparat Laney LV300H clean je krasny cisty len ten distortion ma trochu sere celkovo zahulenym zvukom. Preto sa pytam ze ci by pomohla vymena elektronky (co je ovela lacnejsia varianta) alebo by to spravilo dokopy rit a mam si zriesit nejaku krabicku?
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 14. November , 2010, 16:29:16 »

Netreba ani krabicku ani elektronku , uber gain.
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #2 kedy: 14. November , 2010, 16:30:39 »

ano muže pomoci ale chce to zkoušet ruzný elektronky a to jak označením tak i výrobce ...ale moc si od toho neslibuj
kdysi jsem měl Marshall Valvetate V100 taky jsem zkoušel změnit zvuk malinko se to hne ale zda ti to bude ke štěstí stačit nevím  možná lepe navštívit nějakého lampáře co toho bude mít doma dost na vyzkoušení jinak kupovat nekoliko lamp se ti asi nevyplatí
a to stím gainem muže taky pomoci
 Zdravíčko
« Posledná zmena: 14. November , 2010, 16:32:43 od kos99 » Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #3 kedy: 15. November , 2010, 09:53:57 »

....treba pozrieť elektrónku aké má označenie 12AX7WA alebo WB Huh! ....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 15. November , 2010, 10:03:53 »

inak problem moze byt  v - bedni, tenkych strunach, elektronke (skus na V1 poziciu supnut nieco notoricky zname napr tung sol 12 AX7) dalej..



aky kabel pouzivas medzi bednou a hlavou?
skusil si hlavu na inom boxe, s inou gitarou napriklad?
uber basy, pridaj stredy...
krabicka ti moc nepomoze a ak ano urcite nie distortion, mozno skor Tubescreamer ktory ti to nakopne s vyssimi strednymi FQ a zvuk tym na pocit spevnie kapanek
Zaznamenané

mathek89
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 15. November , 2010, 18:00:43 »

inak problem moze byt  v - bedni, tenkych strunach, elektronke (skus na V1 poziciu supnut nieco notoricky zname napr tung sol 12 AX7) dalej..



aky kabel pouzivas medzi bednou a hlavou?
skusil si hlavu na inom boxe, s inou gitarou napriklad?
uber basy, pridaj stredy...
krabicka ti moc nepomoze a ak ano urcite nie distortion, mozno skor Tubescreamer ktory ti to nakopne s vyssimi strednymi FQ a zvuk tym na pocit spevnie kapanek
No pouzivam ten od warwicka a ano mal som to napojene na marshalli a harley bentone no a na mojom vlastnom laney lx 412a a musim konstatovat ze na tom marshalli to hralo lepsie ale to bolo na koncerte a bol tam schopny zvukar a ta hlava je taka zvlastna ze ked nemas aspon na 90% gain tak to znie prilis makko
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 15. November , 2010, 18:05:14 »

inak problem moze byt  v - bedni, tenkych strunach, elektronke (skus na V1 poziciu supnut nieco notoricky zname napr tung sol 12 AX7) dalej..



Aka V1? Ved to ma len jednu elektronku.  Neviem, co tu vsetci trepete o elektronkach, ved je to v tom zosiku na pitchu.
« Posledná zmena: 15. November , 2010, 18:07:25 od MMM » Zaznamenané
mathek89
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 15. November , 2010, 18:07:41 »

No docital som sa ze je tam natrtkana lampa typ 12AX7 / ECC83
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 15. November , 2010, 18:11:27 »

tu nie je co navymyslat. bud Ti ten zvuk sedi alebo nie. ked nie, tak sa obzeraj po inom aparate. kedze je to teda tranzistor, laborovanie s tou jednou lampu je len strata casu. je jasne, ze na lacnej bedni to bude zniet horsie, ako na nejakej standardnej. ale zaklad je, ze Ti musi sedet zvuk samotneho zosiku, a ten Ti podla toho co pises nesedi. takze si pories nieco ine, s cim budes spokojny... take ze bednove kable alebo cojaviem ake detaily, to neni teraz cesta, ktora Ta niekam zavedie...
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #9 kedy: 15. November , 2010, 18:15:40 »

tu nie je co navymyslat. bud Ti ten zvuk sedi alebo nie. ked nie, tak sa obzeraj po inom aparate. kedze je to teda tranzistor, laborovanie s tou jednou lampu je len strata casu. je jasne, ze na lacnej bedni to bude zniet horsie, ako na nejakej standardnej. ale zaklad je, ze Ti musi sedet zvuk samotneho zosiku, a ten Ti podla toho co pises nesedi. takze si pories nieco ine, s cim budes spokojny... take ze bednove kable alebo cojaviem ake detaily, to neni teraz cesta, ktora Ta niekam zavedie...


Presne tak, detail ako kabel a pod. ma zmysel riesit ak mas vyrieseny svoj zvuk. Vtedy ta to posunie. Teraz je to zbytocne. Ak sa ti paci clean, tak sa popozeraj po nejakej krabici, alebo si odloz peniaze a setri na amp, lebo tak ci tak ho vymenis, ekd to myslis s hudbou vazne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 15. November , 2010, 18:41:51 »


Presne tak, detail ako kabel a pod. ma zmysel riesit ak mas vyrieseny svoj zvuk. Vtedy ta to posunie. Teraz je to zbytocne. Ak sa ti paci clean, tak sa popozeraj po nejakej krabici, alebo si odloz peniaze a setri na amp, lebo tak ci tak ho vymenis, ekd to myslis s hudbou vazne.



jaaaj kua.. neviem preco som si myslel ze sa bavime o celolampe VH100R kks.. zle som cital nejak ha ha ha



v tomto pripade - predaj to do ciech, tam maju take vyslovene radi, ked to nehra a buble iba  Zdravíčko
Zaznamenané

hombre
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 74


Jsem jako narkoman co drogy někde stratil.


« Odpoveď #11 kedy: 15. November , 2010, 19:40:03 »



jaaaj kua.. neviem preco som si myslel ze sa bavime o celolampe VH100R kks.. zle som cital nejak ha ha ha



v tomto pripade - predaj to do ciech, tam maju take vyslovene radi, ked to nehra a buble iba  Zdravíčko

Ha ha ha.
Zaznamenané

Hombre
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 15. November , 2010, 21:08:32 »

v tomto pripade - predaj to do ciech, tam maju take vyslovene radi, ked to nehra a buble iba  Zdravíčko

Tak, plus si to tam este na povale vytunia a budu predavat za 2-nasobok.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 16. November , 2010, 12:28:00 »

este ze maju v Cesku raz tolko muzikantov, raz taku scenu ako my a amatersko-klubovo-undergroundove hranie tam funguje na takej urovni, ze nase kapely mozu len plakat... ale co, vsak vtipkujme  Žmurk nam to hra a nebuble, to je hlavne  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 16. November , 2010, 13:12:30 »

nam to hra a nebuble, to je hlavne  Ja som čert..

Presne tak.  Na zdravie!
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.099 sekund, 22 otázok.