Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 04:32:26
Strán: [1] 2 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: -MaReK-  (Prečítané 10201 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« kedy: 03. Január , 2011, 23:36:58 »

Ahojte! začiatkom roka 2010 som si poskladal gitaru. Teraz som sa rozhodol, že už je v konečnom štádiu zmien a úprav, tak píšem túto recenziu.

Nástroj je robený presne pre mňa. Čo po vizuálnej stránke až do detailov, tak po zvukovej.

Krk
Je veľmi zaujímavý. Robil ho slovenský majster Kato. Je to krk z jedného kusu javora, kde je vlepený taktiež javorový hmatník. Vlepená je aj zadná strana hlavy, aby bola dostatočne hrubá.
Krk a hmatník majú krásne vzorkovanie. Vlepená zadná časť hlavy má taktiež veľmi zvláštnu štruktúru dreva.
Je to profil medium V. Mne sa na ňom hrá vynikajúco. Nikdy by som nemenil. Je veľmi pohodlný, pretože má ostrejšie hrany, ale stále cítiť mohutnosť krku a silný prenos vibrácií.
Pražce sú jumbo, ich počet je 22. Sú vynikajúco osadené a spolu s perfektne zaoblenými hranami krku pôsobia veľmi pohodlne. Orech je TUSQ, ladiace mechaniky originál moderné Fender American. Použitý je iba jeden zrážač strún, keďže tieto ladiace mechaniky majú pre G a D struny (taktiež pre E a H) úchyty mechaník s nízkym úponom strún.
Krk je k telu pripevnený 4 šróbami.

Telo
Telo je klasického stratocaster tvaru, so zachovanými originál rozmermi. Je z mahagonu. Lak je žltý, vôbec neviem aký je to typ, ale na mnou obitých častiach vidno, že má aj základnú farbu.
Kobylka je s dvojbodovým uchytením. Možno ju nastaviť aj ako dvojzvratnú, ale to ja nechcem. Keď sa celou svojou plochou opiera o telo, prenáša lepšie vibrácie.

Elektronika
Snímače sú použité Fender '54 custom shop s alnico magnetmi. Stredný snímač som prepóloval opačným osadením magnetov a zapojil som ho opačne, aby som eliminoval brum v medzipolohe.
Použitý je Fender 5-polohový prepínač, 500kOhm potenciometer hlasitosti a 500kOhm aj na tónové clony. Na hlasitosti mám cca 140pF fóliový kondenzátor k zachovaniu výšok aj pri sťahovaní hlasitosti a 20nF na tónovú clonu. Vývod na jack mám cez tienený kábel.

Celkový výzor
Gitara pôsobí vážnym dojmom. Ak ju vidíte, hneď viete, že je to poriadny nástroj. Ale až keď ho chytíte, zistíte, že je to profesionálny nástroj!
Dohmat je nízky, nič nedrnčí. Každý tón ladí.
Krk a telo spolu perfektne rezonujú. Sadli si veľmi dobre. Gitara je dosť ľahká, vďaka mahagónu. Stále má, však, svoju váhu. Pri dlhšom hraní (viac ako 5 hodín) vôbec nebolia plecia.

Zvuk
Konečne sme sa dostali k najdôležitejšej časti. K zvuku.
Ten by som charakterizoval ako moderný. Aj keď sú použité Vintage prvky. Gitara má silný a priebojný tón, s Vintage šťavnatosťou, ale moderným charakterom.
Výškové snímače vyvažujú temné drevo, tým sa dosiahla úžasná rovnováha a zvuk je otvorený, vyrovnaný a charakteristický kovový. Radosť hrať, keď z nej ide taký zvuk. Skúšal som množstvo aparátov. Či to bol chraštiaci tranzistor alebo veľmi kvalitná celolampová hlava, či hrali s inými nástrojmi otrasne alebo výborne, vždy z nich moja gitara vytiahla to najlepšie a pridala ešte svoju dokonalosť.

Posúďte sami. Zvukové ukážky sú nahrávané cez lampový booster priamo do PC. Bez úprav, bez ničoho. Efekt je len ako preamp, aby gitara nehrala ticho. Ešte k tomu pridá vyššie harmonické, aby bol lepší dojem :)
Ukážky sú nahrávané na prvú šupu, tak sa nad chybami moc nepozastavujte.

neck 1
neck 2
neck 3
neck+middle
middle
middle+bridge
bridge 1
bridge 2

Záver
Je to presne to, čo potrebujem a po čom moje srdce túžilo. Celková cena za nástroj sa zmestila do 250€ aj s Fender púzdrom. Čo viac treba?

« Posledná zmena: 04. Január , 2011, 02:02:51 od -MaReK- » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 03. Január , 2011, 23:41:06 »

Paraaada ! :)

Poslednu dobu zistujem, ze kupit si nejaku chujovinu z obchodu za 500 €, pripadne viac je dnes uplne zbytocne. Ked za 250 € sa da spravit celkom slusny strat + ked si predstavim, ze snimace, atd... v cene, pecka.  Na zdravie!

Len skoda, ze ja som za HW na moju novu gitarku "vyhodil" cca 400 €.  ha ha ha

Tie ukazky by chceli trosku zoseriozniet. Zober to do skusobne, nahral poriadne, myslim, ze ta gitara ma silny potencial. :)
Zaznamenané

-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #2 kedy: 03. Január , 2011, 23:48:00 »

Chcem nahrávať poriadne, len nie je na to čas. Teraz som proste už chcel niečo napísať a rýchlo nahrať, bol na to priestor.

Staviam teraz také malé kombo 3W, tak potom na tom doma nahrám ukážky. Donesiem si mikrofóny zo skúšobne a riadne s metronómom alebo backing trackom nahrám hneď oboje a budem mať spoločné ukážky na recenzie  Popiskujem si

Za tie snímače som rád. To som si dal inzerát, že kúpim Fender snímače 3xSC a ozval sa mi chlapík, že má jedny vybraté z gitary za 50€. Ja že fajn, beriem. A doma kukám sériové čísla a boli to tie Custom Shopy. Ešte ma v tom utvrdilo aj to, že stredný nebol reverzný a brumeli v medzipolohách :D Takže super. A krk s telom som kúpil tu na fóre, aj ladiace mechaniky. :)
« Posledná zmena: 03. Január , 2011, 23:51:15 od -MaReK- » Zaznamenané
-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #3 kedy: 04. Január , 2011, 00:00:37 »

hej, chcel som tam dať fender písmom Bananacaster
Ale nejako sa nemám k činu a takto o nie je zlé :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 04. Január , 2011, 00:02:01 »

hej, chcel som tam dať fender písmom Bananacaster
Ale nejako sa nemám k činu a takto o nie je zlé :)
Hlava musi zostat cista. Niet nad pocit pokoncertnych otazok: "Co to mas za gitaru?"  ha ha ha
Zaznamenané

-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2011, 00:07:35 »

Presne! A hneď máš tému pre zoznamovanie sa s inými gitaristami.  :)
Zaznamenané
-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2011, 01:29:51 »

Áno tak, tak. šupákov odbijem, ale s nejakými profíkmi si aspoň vymením kontakt. Ale bez loga sa mi to páči viac :)
« Posledná zmena: 04. Január , 2011, 12:03:22 od -MaReK- » Zaznamenané
hate_me
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 590



« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2011, 10:17:12 »

Ked som si precital prvy prispevok, tak sa musim priznat, ze som velmi neveril tym chvalam co si pisal. Ale ked som si vypocul tie ukazky, tak som zmenil nazor  :) Krk od Kata je urcite luxus, ze?  Na zdravie! Som zvedavy na serioznejsie nahravky, nech sa dari  Zdravíčko
Zaznamenané

... ale potom som mu pretiahol sestru a od vtedy sa na mna hnevá ...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2011, 10:24:00 »

pocuj, vyzera to uplne super! ale asi to nehra vlastne moc ako strat nie? ked si uvedomim ze telo je mahagon tak potom to bude skor niekde inde nie? naozaj krasna gitara nech sluzi, urcite by som si to rad pozrel, ohmatal, vypocul :)
Zaznamenané

pelko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2146



« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2011, 10:31:36 »

nech sluzi
ani mi neuveríš čo som v tej rychlosti prečítal  Bavím sa skvele

Mne sa tiež vzhľadovo veľmi páči, hlavne keď som videl fotku kde si mal pri kobylke daku žltú dvojkolajnicu  :)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 04. Január , 2011, 10:39:24 »

nech posulozi
Zaznamenané

-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #11 kedy: 04. Január , 2011, 12:00:16 »

Pelko: Hej, pôvodne tam boli miniHB, ale vymenil som ich za single. Tie sú mi srdcu bližšie. Teraz sú na náhradnej Fokuske :) (viď prílohy)

kaolko: práveže tam veľmi cítiť strat zvuk. Ale nie Vintage strat. Skôr niečo medzi Kotzenovým signature stratom a novým American Standard. Nedá sa to opísať nejako presne. Charakter stratu tam je dosť veľký. Ten krásny gulatý tón. Akurát má viac výšok oproti klasickému stratu, čo je pre mňa veľmi prínosné. :)


* DSC03455.JPG (168.06 KB, 2304x1194 - prehliadnuté 628 krát.)

* DSC04410edited.jpg (280.89 KB, 1192x748 - prehliadnuté 624 krát.)
« Posledná zmena: 04. Január , 2011, 12:01:05 od -MaReK- » Zaznamenané
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #12 kedy: 04. Január , 2011, 12:36:55 »

hralo by to ako timmonsova s mahagónovým telom s jeho snímačmi, Marek tie tvoje nahrávky ma raz zabijú, kebyže tam dáš simulácie bedne tak to hrá normálne použiteľne.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
-MaReK-
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



« Odpoveď #13 kedy: 04. Január , 2011, 12:44:28 »

V jednoduchosti je krása :)
Prekombinované a preefektované zvuky neprenesú charakter gitary.

Vidíš, je to cez audacity a zvukovku v notebooku - žiadna výhra. Mne išlo o zachovanie presného zvuku a aj sa to podarilo.
« Posledná zmena: 04. Január , 2011, 12:46:44 od -MaReK- » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #14 kedy: 04. Január , 2011, 12:45:27 »

...Gitara je dosť ľahká, vďaka mahagónu. ...

ono to nejde moc generalizovat, ale ked uz, tak mahagonove gitary byvaju skorej tazsie, ako lahke (oproti inym gitaram). moj mahagonovy strat vazi dobre cez 5 kil. to telo robil kto ? a aky je to mahagon, odkial ? lepeny hmatnik na krku si chcel ty ? a ta podlepena hlava javorom - to si tiez chcel ? a tie 50€ snimace ? to za vsetky 3 ci za 1ks ? a ten serial ? to bol teda na vsetkych 3 rovnaky ? ci jak ?

krasna gitara na fotke, moze byt neskutocne super... ale ukazky nepresvedcili  Žmurk

 Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.