Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 05:21:00
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: problem s ladenim  (Prečítané 974 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« kedy: 11. Január , 2011, 18:51:32 »

na RG1570 sa mi pri silnejsom pouziti paky rozladzuju struny (zamkami to nie je, dotahoval som ich ako sa dalo). Zacalo to odvtedy ako som hodil na gitaru Elixir struny, predtym som maval Ernie bally. Neviete niekto ci by to mohlo byt tymi strunami alebo niecim inym?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 11. Január , 2011, 18:53:36 »

na RG1570 sa mi pri silnejsom pouziti paky rozladzuju struny (zamkami to nie je, dotahoval som ich ako sa dalo). Zacalo to odvtedy ako som hodil na gitaru Elixir struny, predtym som maval Ernie bally. Neviete niekto ci by to mohlo byt tymi strunami alebo niecim inym?
Nemalo by to byt strunami. Elixiry som mal na gitare uplne bez srandy 6 mesiacov, presli neustalim koncertovanim + skusky. Potom uz neladili, ale cinkali stale. Nerozladovali sa takmer vobec.

Mozes mat tupe brity na Floyde. Obcas to treba zabrusit. Pripadne vyskusaj nove spruziny vzadu.
« Posledná zmena: 11. Január , 2011, 18:53:59 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 11. Január , 2011, 18:57:33 »

Pre informaciu:



Brity su tie dva body floydrosu, ktore sa opieraju o skrutky, ktore drzia cele tremolo.
Zaznamenané

karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #3 kedy: 11. Január , 2011, 19:11:15 »

Pre informaciu:



Brity su tie dva body floydrosu, ktore sa opieraju o skrutky, ktore drzia cele tremolo.

ak som spravne pochopil, tak su to tie skrutky vpredu v rohoch... da sa to obrusit inak ako tym ze to rozoberiem?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #4 kedy: 11. Január , 2011, 19:13:03 »

brity si neni skrutky, ale ta hrana, ktora s ao skrutku opiera, ako napisal branko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #5 kedy: 11. Január , 2011, 19:14:18 »

ak som spravne pochopil, tak su to tie skrutky vpredu v rohoch... da sa to obrusit inak ako tym ze to rozoberiem?
Niesu to skrutky. Tu mas presny navod:

http://www.ibanezrules.com/tech/setup/sharpening.htm

Celkovo ta stranka je super. Dost mi pomohla. :)

Aj toto si pozri:
http://www.ibanezrules.com/tech/setup/tuning_stability.htm
Zaznamenané

karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #6 kedy: 11. Január , 2011, 19:16:30 »

ved ja som tomu pochopil len som to na prd napisal Na zdravie!...cize je nutne vybrat cele tremolo podla toho ako to na tej stranke robili ?§!.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 11. Január , 2011, 19:18:53 »

ved ja som tomu pochopil len som to na prd napisal Na zdravie!...cize je nutne vybrat cele tremolo podla toho ako to na tej stranke robili ?§!.
Ano. Ja som to robil 2 krat a zlepsilo sa to, aj ked som nikdy nejak extremne nepakoval.
Inak viac gitararov mi uz pisalo, ze Ibanez tremolo patri k tym najhorsim, co existuju. Nezostava mi nic ine, len to potvrdit... Mozno tie Jcustomacke su lepsie, ale stredna trieda Ibanez tremôl stoji za prd. Strasne makky HW.
Zaznamenané

karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #8 kedy: 11. Január , 2011, 19:25:52 »

Ano. Ja som to robil 2 krat a zlepsilo sa to, aj ked som nikdy nejak extremne nepakoval.
Inak viac gitararov mi uz pisalo, ze Ibanez tremolo patri k tym najhorsim, co existuju. Nezostava mi nic ine, len to potvrdit... Mozno tie Jcustomacke su lepsie, ale stredna trieda Ibanez tremôl stoji za prd. Strasne makky HW.
doteraz som s nim bol velmi spokojny, skusal som jacksonku s dvojzvratnym pred par rokmi a ta mi ohladne tremola prisla horsia, kazdopadne, ja paku na koncertoch vyuzivam iba v poslednom pridavku ked mi je uz uplne jedno ci sa rozladi alebo nie tak to prilis neponahla :)
« Posledná zmena: 11. Január , 2011, 19:27:01 od karolinka12345 » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 23 otázok.