Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 20:50:40
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Marshall JVM řada  (Prečítané 7836 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #15 kedy: 17. Január , 2012, 12:59:20 »

tak som objednal 12AX7EH Electro Harmonix EH/Russia  a jednu RT001
12AX7A/ECC83 TAD Premium Selected (~ 7025, 12AX7WA, E83CC) na poziciu V3 tak som zvedavy  Zdravíčko
Zaznamenané
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #16 kedy: 17. Január , 2012, 13:25:24 »

To sú obe super lampy.
Zaznamenané
kos99
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 295



« Odpoveď #17 kedy: 21. Január , 2012, 10:53:24 »

pokud jde o budící lampu koncáku ne každá lampa se tam parametry hodí hrát bude každá  to jo ale měla by se spíše vybrat z několika kusů byť i stejného výrobce .....
Zaznamenané

EHS MKII+412ESH TV ,  AL STEVENS SUPERSTRAT,CORT  M200 +SKY PICKUPS,Fendr - strat - Vavruša,  DIGITECH RP7
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #18 kedy: 23. Január , 2012, 09:02:30 »

uvidime, ja som precital vsetko na jvmforum a tie EHcky si tam pochvalovali, teda az na poziciu V3
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #19 kedy: 26. Január , 2012, 13:41:13 »

Prelampovane lampy v predzosilovaci, a stale to huci, vzdavam to, pojde do servisu.  Smútim
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #20 kedy: 26. Január , 2012, 14:01:31 »

skusal si aj kable a gitaru zmenit?
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #21 kedy: 26. Január , 2012, 15:34:15 »

Tak, tak,kable gitary, svoju gitaru na inych aparatoch, vyhodil som efekty.  zufalstvo nie je ale take dramaticke, kedze som zistil ze servisaka robi kamosov brat kusok od Moraviec :)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 12. Október , 2012, 20:48:57 »

bubla, pred chvilou som hral na (zrejme tvoj) Marshall JVM205H.

Musim uznat, ze popici amp. Velmi zalezi akou gitarou do toho clovek ide. Skusal som to na Ibaneze (skresleny vyborny, fakt tight zvuk, korekcie pracuju jak maju), na LTD (tiez parada) a nakoniec so stratom. Neni o com. Ak by to mal byt moj jediny amp, kludne si vystacim. Nastavenie na drive kanale som mal asi tak, ze gain 5, basy 5, stredy 10, vysky 4/5, presence 4/5 a resonance 5. Skresleny kanal vyborne reaguje na potak, da sa pekne vycistit zvuk, aj ked gainu je na rozdavanie. Za polovicu s gainom nema zmysel ist.

Je to vyborny amp na rockovu muziku a vsetky mozne odnoze rockovej muziky. Cisty kanal v spojeni s BD2 od Bossu je uplna lahôdka ! :)

- presne takto mi hral skresleny.
Zaznamenané

philreal
nováčik
*
Príspevkov: 15



« Odpoveď #23 kedy: 23. September , 2013, 16:28:21 »

Nazdar, nejako mi zblbol môj Marshall JVM 410H. Asi po hodine hrania mi v ňom niečo zachrapčalo a rapídne sa zmenil charakter zvuku,  akoby sa nejakým spôsobom orezali basy a stredy. Zároveň mi na ňom preznieval reverb musel som ho úplne vypnúť až potom utíchol, výkon ampu sa znížil len nepatrne.  Je pravdepodobné že by to mohli byť lampy!?  (5x ECC83 – 4x EL34) Mám ho cca cez 3 roky a ešte som lampy nemenil. Hrám na ňom raz do týždňa + koncerty. Teraz tam mám pôvodné JJ ale mal by som ho asi full prelampovať a chcem skúsiť nejaké iné.  Čo by bolo dobré tam nahádzať, niečo kvalitné a cenovo prijateľné? Do koncáku som rozmýšľal nad týmito TAD: (http://imusicdata.sk/tad-el34b-str-tad-kvartet-vykonova-elektronka-stvorica alebo http://imusicdata.sk/tad-el34l-cz-vykonova-lampa-parovana-stvorica-kvarteto-el-34 ) ,ale do preampu a na ktorú pozíciu netuším čo by som mohol hodiť. Nejaké odporúčania?
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #24 kedy: 14. Január , 2017, 13:08:58 »

Zdravím páni...

Pred pár rokmi som mal aparát, kde bola paralelná efektová slučka, kde sa potenciometrom FX mix menil pomer medzi efektovou cestou a priamou cestou od predzosilňovača ku koncáku. Teda bolo to celkom štandarné správanie a aj keď som hýbal týmto potenciometrom, tak sa menil iba pomer zaefektovaného a priameho signálu, ale hlasitosť samotného aparátu sa nemenila.

Teraz som si ale zaobstaral Marshall JVM 205H, ktorý ma tiež paralelnú slučku a tu je problém, že pokiaľ je nastavený potenciometer na 100% wet, tak hlasitosť oproti vypnutej a zapnutej slučke zostáva nezmenená. Pri 100% wet ale mám v podstate už sériovú slučku.
Problém je, že akonáhle mením potenciometer FX mix smerom k dry - teda, chcem aby na koncák išiel aj priamy signál, tak dosť podstate rastie aj hlasitosť aparátu.

Teda ak napríklad nastavím dry-wet na 50% a zapnem FX slučku, tak okrem efektov v nej sa aj dosť podstatne zvýši hlasitosť samotného aparátu.
Nemyslím si, že je to chyba aparátu, ale dosť by ma zaujímalo, na čo je toto dobré a čo tým výrobca zamýšlaľ? Má s tým niekto prosím skúsenosť? Ďakujem
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.043 sekund, 23 otázok.