Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 22:02:10
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Laney LH50 Head vs. Fender Bandmaster VM  (Prečítané 2131 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MMM
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 06. Január , 2011, 12:19:00 »

http://www.musicmarket.sk/29-gitary-gitarova-aparatura-gitarove-hlavy-zosilovace/32-peavey-classic-30-head/?page=1&back=view

Aj toto by som zvazil..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 06. Január , 2011, 12:19:59 »

Recto neni az taky zly napad. Na cistom kanali v mode punch sa da spravit brutal crunch na podobne hranice. Sak nakoniec FF hraju cez Recta.
Zaznamenané

MMM
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 06. Január , 2011, 12:40:37 »

Na Nirvanu staci hocico. Inak ak ten LH hra ako GH, len ma 2 kanaly, tak Laney by som bral.

LH hra podobne, trochu tucnejsie..teda aspon ten starsi.
Zaznamenané
Kanal
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #18 kedy: 06. Január , 2011, 16:49:34 »

Ej veru ste sa do problematiky pustili :)
Ak znamená recto Mesu tak to asi nie.. to su skutočne drahé škatule a ja mám teraz rozpočet max do 700e. Ale aj Mesa bude (neskor).

Zatial sa priklánam skor k tomu bandmasteru i ked... neviem. Bojím sa ze to bude uhuhnané. I ked na youtube to vobec neznie zle. Ideálne by bolo vyskúšat obe mašiny, len neviem že kde..
Zaznamenané
Kanal
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #19 kedy: 06. Január , 2011, 17:05:55 »

Ej už asi viem kde si pekne obe hlavy vyskušam. Skacel Trnava! Dám vám info potom že čo som zistil.
Zaznamenané
MMM
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 06. Január , 2011, 17:09:51 »

No som zvedavy k comu sa priklonis, daj potom vediet.
Zaznamenané
Kanal
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #21 kedy: 12. Január , 2011, 18:46:13 »

Takže bol som dneska odskušat obe mašiny.. Dospel som k nazoru, že obe mašiny sa mi zdajú super, takže... ?§!.

Fender ma krajší clean a reverb, pekný rezavý distoršn, ktorý sa mi páčil ale iba od sedmičky vyššie. Nižšie boli take bluesove skreslenia, ktore by som ja asi velmi nevyužíval. Zabudovane efekty delay a chorus... pekne. Ale časom si chcem aj tak kupit Delay od Bossa a tam je podstatne viac možností čo sa korekcii tíka a zrejme aj kvality efektu.

Laney: širšia paleta skreslených zvukov (na maxime vážne maso), kvalitnejšie prevedenie ako u Fendera a predavač mi ho odporučal aj vzhladom na lepšiu spolahlivost (nekazivosť).

Oba ampy maju niečo do seba a z každeho sa mi niečo pači no na fenderi sa mi asi nikdy nepodarí dosiahnut taký maso dist. ako na laney, kdežto približit sa tomu fenderáskemu skresleniu na Laney by sa mohlo dat cez daku krabičku. toto ma momentálne viac tiahne k Laney..

Navyše  Laney = lepšie prevedenie, kvalita. Aspon z mojho pocitu.
ten fender.. neviem kto to vyrába ale asi Azia (nevie niekto naisto?)

...ešte som sa stale pevne nerozhodol
Zaznamenané
Kanal
nováčik
*
Príspevkov: 19



« Odpoveď #22 kedy: 12. Január , 2011, 18:55:26 »

Inač mám gitaru Fender jaguar special (2xHB made in Japan) a dost ma sklamalo ked som zistil potom ako som bol donuteny rozobrat snimače koly nechutnemu piskaniu ktoré robili, že v nich nebola ani kvapka vosku.. čo mi príde ako závažné pochybenie vzhladom nato aká to bolo drahá gitara.. Inač to je asi jedíná chybička akú som za 2 roky spozoroval. Ale zrodila sa vomne nedovera voči značke Fender čo sa kvality tíka... takže aj toto umňa trošku uberá tomu Bandmastrovi na ratingu.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.129 sekund, 23 otázok.