Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 00:51:26
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: "... niekedy staci vymenit potenciometer, nez menit cely snimac" TEST + ukazky  (Prečítané 18200 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #60 kedy: 30. Júl , 2012, 21:41:58 »

"Audio examples recorded through my Vox VT30 amp and a high quality Rode NT1 mic." Bavím sa skvele

Myslim, ze viac netreba povedat, preco to robi cez lacne simulacne kombicko?
Pochopil som správne, že rozdiel medzi lacným a drahým potenciometrom nepočuť cez lacné kombo, ale rozdiel medzi lacným a drahým potenciometrom počuť cez drahé kombo?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #61 kedy: 30. Júl , 2012, 21:47:12 »

ael ved tie rozdiely lacna vs draha suciastka nie su len o zvuku a uz vobec nema zmysel pri potakoch o tom diskutovat. majov test bol o roznych hodnotach a zapojeniach. lacna vs draha suciastka, aj sam ako elektrotechnik musis uznat, ze je skor o trvacnosti, kvalite prevedenia, uzsich toleranciach atd..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #62 kedy: 31. Júl , 2012, 06:53:51 »

ael ved tie rozdiely lacna vs draha suciastka nie su len o zvuku a uz vobec nema zmysel pri potakoch o tom diskutovat. majov test bol o roznych hodnotach a zapojeniach. lacna vs draha suciastka, aj sam ako elektrotechnik musis uznat, ze je skor o trvacnosti, kvalite prevedenia, uzsich toleranciach atd..

Veď to tvrdím aj ja:
Našiel som test pre tých, ktorí tvrdia, že po výmene potenciometrov za drahé značkové sa zlepší zvuk
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #63 kedy: 31. Júl , 2012, 08:39:06 »



Veď to tvrdím aj ja:

Citácia: Zvukár Andrej  29. Júl , 2012, 16:05:40
Našiel som test pre tých, ktorí tvrdia, že po výmene potenciometrov za drahé značkové sa zlepší zvuk




...tak ze je rozdiel medzi lacnym a drahym ,ci znackovym ,alebo neznackovym ,ale gitarista ,co nema ponatie v com spociva ten rozdiel vie porovnat iba cenu ,ci znacku ,tak sa snim nehadaj  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #64 kedy: 02. November , 2012, 10:24:37 »

Snad vhodna tema.

Mozno si niektori spominate (http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,72297.630.html), ked mi Janko menil potaky na mojej MM v HSS kombinacii. Vsade mam 250 log, ale prisiel som na to po dlhsom case, ze ten HB nehra tak, ako by mal, resp. je taky jak nenakrmeny a "nejde za rukou". Pri singloch je 250 log OK, ale ak by som opat nahodil 500 log, tak tie single by zneli tenko a strasne "zivo".
Zas v Carvine (SSS kombinacia) su vsetky single hnane cez 500 log a znie to paradne. Aj ked chcem skusit tiez 250, co to spravi.

Moja otazka: Aky vlastne potak treba dat, aby "bol vlk nasyteny a ovca cela" ? Pripadne, co treba pomenit, aby boli jak single, tak HB zvukovo vyrovnane. Viem, ze chcem logaritmicky, kvoli priebehu a nabehu. :)

Edit: Alebo inak sa spytam - ak dam teda na celu sadu 500 log, tak ako spravit to, aby tie single tak nejacali a nezneli tenko ? Nejaky kondik, ci ?
« Posledná zmena: 02. November , 2012, 10:28:37 od Branko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #65 kedy: 02. November , 2012, 13:26:21 »

zrejme sa to da spravit tak ze das 500k potak a ked bude na HB hrat, tak pojde naplno a ked prepnes na singel tak tam bude nejaky odpor co to zreze na tych 250k.. urcite to musi ist..
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #66 kedy: 02. November , 2012, 15:53:52 »

2x volume? zvlast pre ub a zvlast pre single
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #67 kedy: 02. November , 2012, 15:57:23 »

2x volume? zvlast pre ub a zvlast pre single
Tomu sa chcem praveze vyhnut. Ak bude Karolov napad mozny, tak to skusim. :)
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #68 kedy: 02. November , 2012, 16:25:09 »

Tomu sa chcem praveze vyhnut. Ak bude Karolov napad mozny, tak to skusim. :)

Bude mozny, ale bud s drahym 20 ci kolko nohym prepinacom, alebo pridavnym prepinacom (len by si musel prepinat 2 veci naraz) a predpokladam, ze budes mat este vacsi skok vo vystupnom leveli medzi sc a hb.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #69 kedy: 03. November , 2012, 19:44:19 »

...Pri singloch je 250 log OK, ale ak by som opat nahodil 500 log, tak tie single by zneli tenko a strasne "zivo".
Zas v Carvine (SSS kombinacia) su vsetky single hnane cez 500 log a znie to paradne. Aj ked chcem skusit tiez 250, co to spravi.

Moja otazka: Aky vlastne potak treba dat, aby "bol vlk nasyteny a ovca cela" ?

Edit: Alebo inak sa spytam - ak dam teda na celu sadu 500 log, tak ako spravit to, aby tie single tak nejacali a nezneli tenko ?
Strašne jednoduché: Odpor 470 kOhm paralelene k singlu.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #70 kedy: 04. November , 2012, 11:40:18 »

Strašne jednoduché: Odpor 470 kOhm paralelene k singlu.
Vdaka, skusim. :)  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #71 kedy: 07. November , 2015, 08:36:16 »

http://www.seymourduncan.com/tonefiend/guitar/customize-your-caps/

btw, na ich stranke je kopec dobreho matrosa :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #72 kedy: 07. November , 2015, 10:43:40 »

...customize-your-caps/
btw, na ich stranke je kopec dobreho matrosa :)
Už som (tuším aj tu) navrhoval prepínač namiesto potenciometra, tie priebehy by boli určite zaujímavejšie. Neuberalo by to výšky tak, ako bežné korektory, ale menilo by to frekvenciu dolnopriepustného filtra, možno aj s malým prezencom. V úplne pravej polohe by to bolo úplne odpojené, lebo bežne zapojená tónová clona tie výšky trochu uberá vždy.
(pár strán dopredu som písal o preškrabkaní potenciometra práve kvôli tomu)
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #73 kedy: 07. November , 2015, 12:21:27 »

Už som (tuším aj tu) navrhoval prepínač namiesto potenciometra, tie priebehy by boli určite zaujímavejšie. Neuberalo by to výšky tak, ako bežné korektory, ale menilo by to frekvenciu dolnopriepustného filtra, možno aj s malým prezencom. V úplne pravej polohe by to bolo úplne odpojené, lebo bežne zapojená tónová clona tie výšky trochu uberá vždy.
(pár strán dopredu som písal o preškrabkaní potenciometra práve kvôli tomu)

takto funguje fender esquire, ci ?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #74 kedy: 07. November , 2015, 13:17:45 »

takto funguje fender esquire, ci ?
Nie celkom, Esquire má v jednej polohe nejakú korekciu, v druhej klasický tone poťák a v tretej vypnuté.
Ale určite niesom prvý, koho ten prepínač tone napadol...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.