Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
08. Jún , 2024, 23:04:00
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: "... niekedy staci vymenit potenciometer, nez menit cely snimac" TEST + ukazky  (Prečítané 18345 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #45 kedy: 19. Január , 2011, 18:21:16 »

inak ma teraz napadlo - napriklad USA Standard Tele tam ma taku aretaciu na kocni potaku TONE. to bude presne urcite nieco taketo, ze sa to cele vyradi zo signalu, ked je to akoze naplno...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #46 kedy: 19. Január , 2011, 18:24:41 »

no neviem, nieco mi hovori ze to bude tam pocut lupanie. lebo ked to preskrabnes tak na niektorych potakoch je taka uhlikova tycinka tenka ako zberac...ak Ti zapadne do drahy, tak sa vylomi. aj ked mas spinu na odporevoj drahe tak to puka, nie ?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #47 kedy: 19. Január , 2011, 18:29:03 »

Osobne sa mi pacila na metal kombinacia 500k VOLUME a ziadna TONE
uz som sa zlakol, ze ti niet pomoci, ale mala nadej este zostala  Bavím sa skvele Ja som čert..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2304



« Odpoveď #48 kedy: 19. Január , 2011, 18:31:58 »

no neviem, nieco mi hovori ze to bude tam pocut lupanie. lebo ked to preskrabnes tak na niektorych potakoch je taka uhlikova tycinka tenka ako zberac...ak Ti zapadne do drahy, tak sa vylomi. aj ked mas spinu na odporevoj drahe tak to puka, nie ?

TONE nepukavaju tusim :) ci pukavaju ?
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #49 kedy: 19. Január , 2011, 18:37:22 »

ak si matne pamatam tak mi to pukalo, pockaj idem spravit test, ze preskrabnem tu cestu  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #50 kedy: 19. Január , 2011, 22:54:40 »

inak ma teraz napadlo - napriklad USA Standard Tele tam ma taku aretaciu na kocni potaku TONE. to bude presne urcite nieco taketo, ze sa to cele vyradi zo signalu, ked je to akoze naplno...
su to NoLoad potaky od Fendru, maju aretaciu na konci drahy, ale neviem ci aj uplne rozpoja signal - skor nie
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 20. Január , 2011, 14:06:31 »

no neviem, nieco mi hovori ze to bude tam pocut lupanie. lebo ked to preskrabnes tak na niektorych potakoch je taka uhlikova tycinka tenka ako zberac...ak Ti zapadne do drahy, tak sa vylomi. aj ked mas spinu na odporevoj drahe tak to puka, nie ?
Tá dráha je veľmi tenká, takže po preškrabnutí nebude taká diera, aby bežec do nej zapadol.
Ak pukaniu a praskaniu - to u dobrého ( a čistého ) potenciometra nastáva iba vtedy, ak ním tečie jednosmerný prúd, to by v gitare nemalo nastať. Robili to PRESENCE potenciometre v starých Marshalloch - cez ne išiel js prúd, neskôr zmenili kvôli tomu zapojenie.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #52 kedy: 20. Január , 2011, 14:10:02 »

a mne praska volume na hlave a je tam iba striedava zlozka, lebo je to oddelene kondikmi - preco potom praska ?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #53 kedy: 20. Január , 2011, 14:14:19 »

a mne praska volume na hlave a je tam iba striedava zlozka, lebo je to oddelene kondikmi - preco potom praska ?
Buď tie kondíky majú zvod, alebo je chyba v poťáku, zodratá dráha, alebo špina. Skús kontox, ak nepomôže, treba tie kondíky zmerať. Ak si z BA, môžem pozrieť.
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #54 kedy: 20. Január , 2011, 14:21:19 »

Buď tie kondíky majú zvod, alebo je chyba v poťáku, zodratá dráha, alebo špina. Skús kontox, ak nepomôže, treba tie kondíky zmerať. Ak si z BA, môžem pozrieť.

ale sak ja si to viem taketo veci porobit, ved som tu hlavu aj staval. no vidis a tu pises, ze to moze sposobovat spina na potaku. v prispevku pises, ze potak moze pukat jedine ak je tam jednosmerna zlozka... a tu pises, ze to moze sposobovat aj necistota
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #55 kedy: 20. Január , 2011, 14:24:25 »

ale sak ja si to viem taketo veci porobit, ved som tu hlavu aj staval. no vidis a tu pises, ze to moze sposobovat spina na potaku. v prispevku pises, ze potak moze pukat jedine ak je tam jednosmerna zlozka... a tu pises, ze to moze sposobovat aj necistota

...u dobrého ( a čistého ) potenciometra nastáva iba vtedy, ak ním tečie jednosmerný prúd...
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #56 kedy: 20. Január , 2011, 14:27:08 »

aha - toho cisteho som si nevsimol. no dobre to sedi, ale Ta preskrkana draha sa da chapat ako "necistota". no nic, idem to vyskusat, nejak mi to neda :)
« Posledná zmena: 20. Január , 2011, 14:28:43 od mario bross » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 20. Január , 2011, 14:30:33 »

no dobre, ale Ta preskrkana draha sa da chapat ako "necistota". no nic, idem to vyskusat, nejak mi to neda :)
Áno, vpodstate máš pravdu, diera v dráhe preruší kontakt podobne, ako špina.
Skús odpojiť drôtik k potenciometru a prikladať ho späť, to bude vlastne to prerušovanie, uvidíš.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #58 kedy: 29. Júl , 2012, 15:05:40 »

TEST POTENCIOMETROV NA GITARE

Našiel som test pre tých, ktorí tvrdia, že po výmene potenciometrov za drahé značkové sa zlepší zvuk Nezahrávaj sa

.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #59 kedy: 30. Júl , 2012, 14:12:56 »

Našiel som test pre tých, ktorí tvrdia, že po výmene potenciometrov za drahé značkové sa zlepší zvuk Nezahrávaj sa

.

"Audio examples recorded through my Vox VT30 amp and a high quality Rode NT1 mic." Bavím sa skvele

Myslim, ze viac netreba povedat, preco to robi cez lacne simulacne kombicko?
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 23 otázok.