Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 17:57:32
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako si toto počítate?  (Prečítané 8020 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
reeller_sk
stály hosť
*****
Príspevkov: 1432


My best friends are Jim, Jack and Johny


« Odpoveď #15 kedy: 15. Január , 2011, 16:42:39 »

pomaly sa ťažšie triafa, aspoň mne niekedy, keĎ to je riadne rýchle dž dž dž tak neni problém  Bavím sa skvele.
Zaznamenané

I love my VHT!
"proste, vzdy ked si ten final pustim, tak si spomeniem na ten regresivny bordel (kazdy hral iny rytmus, ale nie ako dream, ale ako metallica)"
:D:D...
FigoRebel
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #16 kedy: 16. Január , 2011, 12:23:33 »

Dakujem vsetkym za namahu  Popiskujem si  ja tomu rozumiem celkom..ako to ma zniet a vyzerat proste..len som skusal ci niekto nema nejaku fintu ako to nacvicit..nieco co by mi pomohlo dostat to viacej pod kozu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 16. Január , 2011, 16:36:38 »

Na tvojom mieste by som sa vysral na gitaru. :)

takéto pripomienky si tu už nabudúce odpusti..
Zaznamenané

yeah
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 16. Január , 2011, 17:01:07 »

Na tvojom mieste by som sa vysral na gitaru. :)
To iste ale s malovanim povedali Hitlerovi ked bol este nevybruseny student a pozri ako to dopadlo  Bavím sa skvele

Je to sice kostrbaty pristup k veci, ale je fakt, ze univerzalna rada ako pocitat zlozitejsie frazy neni a ked je tak som ja osobne som ju nedostal a som tu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
FigoRebel
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #19 kedy: 16. Január , 2011, 17:15:13 »

Este ma napadlo ze ak tu niekto cvici nejake veci od dream theater tak ten je tiez plny vselijakych nepravidelnosti.Ako sa v tom orientujete?Mate napriklad takt 8/16 potom 3/4 a zase nejaky..Pocitat si tie noty?Zas si myslim ze v rychlosti by som sa v tom stratil asi..Tak ako na to?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 16. Január , 2011, 17:20:52 »

Este ma napadlo ze ak tu niekto cvici nejake veci od dream theater tak ten je tiez plny vselijakych nepravidelnosti.Ako sa v tom orientujete?Mate napriklad takt 8/16 potom 3/4 a zase nejaky..Pocitat si tie noty?Zas si myslim ze v rychlosti by som sa v tom stratil asi..Tak ako na to?
Ja som kedysi velmi aktivne hraval DT, pripadne Meshuggah (az 3 veci  ha ha ha) co sa tyka takych polyritmov, ale vzdy som sa riadil uchom a srdcom, nez notami a tabmi. Cize nikdy som to nejak nepocital, skor to islo samo.

Skus tie veci hrat pomaly, aby si si ich osvojil a "dostal pod kozu" a potom zrychluj. Najvacsia chyba je hrat hned vsetko rychlo a potom nic nevies zahrat pomaly a s citom.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #21 kedy: 16. Január , 2011, 17:21:21 »

takéto pripomienky si tu už nabudúce odpusti..
Ja som to vobec nemyslel v zlom, aj ked je pravda, ze nemusel som to tak zfleku napisat. Žmurk
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 16. Január , 2011, 17:21:45 »

To iste ale s malovanim povedali Hitlerovi ked bol este nevybruseny student a pozri ako to dopadlo  Bavím sa skvele

Je to sice kostrbaty pristup k veci, ale je fakt, ze univerzalna rada ako pocitat zlozitejsie frazy neni a ked je tak som ja osobne som ju nedostal a som tu  Bavím sa skvele
Presne tak. Na zdravie!
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 16. Január , 2011, 18:55:20 »

Ja som to vobec nemyslel v zlom, aj ked je pravda, ze nemusel som to tak zfleku napisat. Žmurk

presne tak..
Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 16. Január , 2011, 18:59:12 »

Este ma napadlo ze ak tu niekto cvici nejake veci od dream theater tak ten je tiez plny vselijakych nepravidelnosti.Ako sa v tom orientujete?Mate napriklad takt 8/16 potom 3/4 a zase nejaky..Pocitat si tie noty?Zas si myslim ze v rychlosti by som sa v tom stratil asi..Tak ako na to?

Počítaj si možno len doby v taktoch.

To čo je v taktoch, sa nauč hrať najprv po dobách /nerozoberaj to na každú šestnástinu/ aby si si vedel napr dupať tie doby pri tom. Potom sa to nauč vnímať po celých taktoch prípadne.

Hlavne si to rozdel po tých dobách:

00-0/0-00/-00-/00-0|0-00/-00-/00-0/0-00|-00-/00-0/0-00/-00- 
« Posledná zmena: 16. Január , 2011, 19:02:14 od Pitu » Zaznamenané

FigoRebel
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #25 kedy: 16. Január , 2011, 19:12:27 »

Počítaj si možno len doby v taktoch.

To čo je v taktoch, sa nauč hrať najprv po dobách /nerozoberaj to na každú šestnástinu/ aby si si vedel napr dupať tie doby pri tom. Potom sa to nauč vnímať po celých taktoch prípadne.

Hlavne si to rozdel po tých dobách:

00-0/0-00/-00-/00-0|0-00/-00-/00-0/0-00|-00-/00-0/0-00/-00- 

Diky Piťu..mal som pocit, že tá moja fráza sa tu riešila doteraz ako sextola, ale sú to šestnástky, tak ako si to tu ty rozdelil na doby..diky za radu
Zaznamenané
RiZz0
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 173



« Odpoveď #26 kedy: 21. Január , 2011, 10:03:10 »

V sextole by bolo 6 uderov na dobu myslim... teoreticky.
Zaznamenané

Ten kto chce příliš moc, může ztratit úplne všechno, a kto chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 21. Január , 2011, 10:19:14 »

. Najvacsia chyba je hrat hned vsetko rychlo a potom nic nevies zahrat pomaly a s citom.
a uz vies hrat ten meshuggah s citom?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.