Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
27. Apríl , 2024, 11:26:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: drop A na 5str.base  (Prečítané 1369 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Brumla XXL
nováčik
*
Príspevkov: 43



WWW
« kedy: 09. August , 2012, 22:04:30 »

caute basacikovia.. mam 5tku basu a s kapelou vyuzivame drop A .. struny ktore momentalne mam nahodene su dadaria o rozmeroch 135 - 40. nieje to az take zle, ale stale mam pocit ze Hcko by mohlo menej plantat. neviete poradit? nemate skusenost? existuju este nejake hrubsie struny, alebo ina alternativa? dakujem za rady
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 10. August , 2012, 07:47:55 »

este skor otazka - na akej base to mas?

su aj hrubsie struny ako 135 - 140, 145, aj daddario predava kusovku 145. dost extrem su Warwick Dark Lord, tam je tusim najhrubsia 175ka. ked si das do googlu "140 bass string" tak ti vyhodi vselico, staci len menit cislo hrubky aby si mal predstavu ake su moznosti.
ale vseobecne by som poradil poobzerat sa po ocelovych strunach, maju silnejsie pnutie ako niklace. este napriklad DR struny ma ma cast ponuky s HEX jadrom a tie maju tiez vyssie pnutie.

nieco vie zaroven ovplyvnit aj celkovy setup basy.
Zaznamenané

o-yep sro
Brumla XXL
nováčik
*
Príspevkov: 43



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 19. August , 2012, 14:47:20 »

mh no ocelace jedine . niklove nepouzivam vobec.. nelubi sa mi ich sound okrem ineho..  basu mam ltd-cko, nepamatam si takto na supu ten zvysok oznacenia..  aa nasiel som na nete na buzikeri...  http://muziker.sk/elektricke-basgitary/5-strunovy-modern-bass/esp-ltd_b-205sm-natural-satin.html.. inac dik za rady kuknem tie dalsie struny
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.