Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 18:24:58
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Aké kombo vybrať?  (Prečítané 2745 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pyramaze
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 25. Január , 2011, 12:17:26 »

Zdravím...
Keďže sa do problematiky ala čo presne na kombe má byť a čo by tam byť nemuselo až tak nevyznám, potreboval by som poradiť od vás :)
Snažím sa zohnať nejaké aspoň trochu slušné kombo v cene ktorá by nemala prekročiť môj rozpočet (okolo 3000 KČ, keďže študujem v Čechách). Nemusí to byť nič nové. Ako som tak pozeral po rôznych shopoch a bazároch, zatiaľ som našiel 2, ktoré mi zvukovo celkom sedia... avšak, z videonahrávky to nie je to pravé...
Line 6 Spider II, 30W a PEAVEY Transtube Rage - 258, 25W
Jedná sa hlavne o to, že potrebujem kombo, ktoré by poprípade utiahlo aj menšiu skúšobňu. A to tiež z nahrávky nezistím :)
Poprípade by ste mi mohli poradiť nejaké iné, pretože som prístupný aj iným návrhom :D
Ďakujem za rady
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 25. Január , 2011, 12:40:08 »

- mas malo penazi na nieco aspon trochu zmysluplne

- moznosti si si uz nasiel aj sam

- musis si to vyskusat, ci s tym budes vediet zit

- z videa na nete rozoznas hovno pri takychto lacnych kombickach

- skusobnu Ti to utiahne len velmi kompromisne, skorej nie ako ano

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #2 kedy: 25. Január , 2011, 13:03:00 »

ja  by som bral transtube...ale s velkym sebazaprenim. hrat to hra v kategorii tych malych prditok velmi dobre, pre mna asi aj najlepsie. ale do skusobne je to slabe, s 8" reprom uz duplom, na doma je to hlasne a radsej doma riesim hranie cez zvukovku, SW a viem si k tomu pustat aj audiotracky a nerusim tym nikoho  Zdravíčko
« Posledná zmena: 25. Január , 2011, 13:03:31 od styrioci » Zaznamenané
karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #3 kedy: 25. Január , 2011, 17:37:08 »

mozno kustom quad nejaka 65w by sa za tu cenu aj dala zohnat. hra to slusne, skusobnu to utiahne v pohode a ak pouzijes na skresleny zvuk nejaky efekt, tak dosiahnes pocuvatelny zvuk :D
napriklad tu : hudba.bazos.sk/inzerat/6288897/Predam-kombo-Kustom-Quad-65-DFX.php
« Posledná zmena: 25. Január , 2011, 17:40:22 od karolinka12345 » Zaznamenané
jibbarocks
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


« Odpoveď #4 kedy: 25. Január , 2011, 20:37:39 »

ten kustom som mal ked som zacinal nehra zle,skusobnu utiahne ako tak
ale mal som to pichnute do externeho 2x12 boxu,myslim ze 65w tranzistor je take minimum na skusobnu
pod tuto wattaz by som nesiel
Zaznamenané
karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #5 kedy: 25. Január , 2011, 20:58:44 »

to zas zavisi na tom ako trieska bubenik a aka je skusobna velka a podobne, ja mam na skusobni quad 100w a hra to v pohode,
Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 25. Január , 2011, 21:49:21 »

odporúčam solton ešte s GDR 50W s 12palc, výstup na ext bednu , pružinový hall , raz sam i na to podarilo odohrať vysokoškolský klub a stíhalo to ltt /bicmen nebol extra hlučný a basa šla do Pa /no čo už z núdze cnosť/
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #7 kedy: 26. Január , 2011, 09:56:52 »

odporúčam solton ešte s GDR 50W s 12palc, výstup na ext bednu , pružinový hall , raz sam i na to podarilo odohrať vysokoškolský klub a stíhalo to ltt /bicmen nebol extra hlučný a basa šla do Pa /no čo už z núdze cnosť/

....súčiastky v tak starom kombe budú niektoré dosť ohlodané zubom času, takže sú súce na výmenu, lebo to kombo bude zašumené....hocijaká investícia do takého komba je myslím si úplne zbytočná....

....pri veľmi diétnom hraní výkon tranzistorového komba musí byť min 30W....pri diétnejšom 50W....ak by to kombo bolo 2x12" tak by pri výkone 50W možno aj postačovalo....

....môj názor je že tie prachy nevieš rozumne investovať a došetri....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Pyramaze
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #8 kedy: 26. Január , 2011, 14:23:22 »

Vďaka za odpovede. Hmm... na tej stranke bazos.sk som našiel aj iné zaujímavé kombá:
-hudba.bazos.sk/inzerat/6369644/Predam-kvalitne-kombo.php
-hudba.bazos.sk/inzerat/5807724/Basove-kombo-MARSHALL-BassState-B65.php /edit/áno, už som si všimol, čo za kravinu som sem dal :D
-hudba.bazos.sk/inzerat/6319986/Gitarove-kombo-Fender-FM-65-R.php
Ako ohľadne investovania peňazí nemám nejakú fixnú sumu (aspoň dúfam  ha ha ha) len nechcem do toho vraziť ohromné množstvo peňazí, ktorých nemám a ani v dohľadnej dobe nebudem mať nazvyš. S tým kombom Custom som sa už stretol, mal ho kamarát - ako, mám odskúšané, že v skúšobni je počuť, ale vyhotovením zvuku (teda aspoň čo si pamätám) mi veľmi nesedelo...
Zato nemám nejaký jasne vyhradený názor, či je lepšie 100w kombo Fender 2x12, alebo 65w Custom :D Viem, že to je asi vec osobného názoru, ale príde mi to tak, že ten Fender má rozhodne väčší výkon... No a keďže už to neporovnávam s Marshallom (:D), tak je aj kvalita zvuku pravdepodobne lepšia... A ten druhý 65w Fender mi prišiel len ako lacnejšia alternatíva, aj keď by som bol s kúpou na vážkach...
Každopádne sa neviem rozhodnúť  ha ha ha
« Posledná zmena: 26. Január , 2011, 14:44:22 od Pyramaze » Zaznamenané
Drvic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 401



« Odpoveď #9 kedy: 26. Január , 2011, 14:31:28 »

Vďaka za odpovede. Hmm... na tej stranke bazos.sk som našiel aj iné zaujímavé kombá:
-hudba.bazos.sk/inzerat/5807724/Basove-kombo-MARSHALL-BassState-B65.php
Hladas si kombo aj na basu?  :)
Zaznamenané

Pyramaze
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #10 kedy: 26. Január , 2011, 14:37:34 »

Hladas si kombo aj na basu?  :)
hehe, to som si nejako nevšimol, neviem prečo... tak aspoň táto dilema je skrku  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 26. Január , 2011, 14:44:52 od Pyramaze » Zaznamenané
stevino179
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 26. Január , 2011, 17:39:19 »

známi zo zv predáva nejake nemecke kombo staršej výroby plne funkčné s pružinovým halom a je tam celestion V30 za 130E , podotýkam že len ten celestion ma cenu okolo 100
Zaznamenané
karolinka12345
nováčik
*
Príspevkov: 34


« Odpoveď #12 kedy: 28. Január , 2011, 17:22:01 »

moja skusenost s fendermi je taka ze clean super a skresleny strasne zly
Zaznamenané
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #13 kedy: 31. Január , 2011, 08:49:54 »

známi zo zv predáva nejake nemecke kombo staršej výroby plne funkčné s pružinovým halom a je tam celestion V30 za 130E , podotýkam že len ten celestion ma cenu okolo 100

....nestačí to raz okomentovať Huh! ....

....súčiastky v tak starom kombe budú niektoré dosť ohlodané zubom času, takže sú súce na výmenu, lebo to kombo bude zašumené....hocijaká investícia do takého komba je myslím si úplne zbytočná....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.07 sekund, 22 otázok.