Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 15:03:15
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zlepšenie zvuku  (Prečítané 14923 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« kedy: 27. Január , 2011, 16:04:23 »

Čavte kolegovia Bavím sa skvele ... pomôžte mi ... mám krabičku Digitech Metal Distortion ML2 ... mám aj Wah - Dunlop Cry Baby ... dokonca aj Metal Muff na domáce hranie, ale chcem pokúpiť nejaké nové krabičky aby sa mi proste lepšie skreslil zvuk ... ten Digitech je dobrý ale chce to ešte vybrúsiť... mám si kúpiť Ekvalizér alebo čo?... keď kukám nejaké koncerty tak vidím, že gitaristi majú aspoň 8 efektov poprepájaných... čo by ste mi odporučili?... mňa napadol jedine Ekvalizér lebo tak Chorus alebo nejaký Phaser sú proste také efektové veci a nie na zlepšenie zvuku ... čo by som mal dokúpiť?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 27. Január , 2011, 16:05:09 »

a do coho s tymi krabickami hras ?
Zaznamenané
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #2 kedy: 27. Január , 2011, 16:13:25 »

no doma cez kombo... ale na doma mám len ten Metal Muff ... ale v skúšobni ideme cez mix do bední
Zaznamenané
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #3 kedy: 27. Január , 2011, 16:14:31 »

ak chces zlepsit zvuk, tak ako prve si kup poriadne lampove kombo nie dalsie skatulky... Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 27. Január , 2011, 16:15:43 »

no doma cez kombo... .

ake kombo ? lebo to je zvacsa dolezitejsie, ako ten pedal co k nemu mas.

...ale v skúšobni ideme cez mix do bední

no to musi teda divne zniet. kup si nejake poriadne kombo, take co uz ma aj skreslenie a potom mozno zistis, ze vsetky tie metalmafy a pod. su ti na nic.
Zaznamenané
jaywalker
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1531



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 27. Január , 2011, 16:22:47 »

no doma cez kombo... ale na doma mám len ten Metal Muff ... ale v skúšobni ideme cez mix do bední

Tam je ten pes zapekany.
To v ziadnom pripade, ak ano - treba speaker sim aspon. Full range bedne nie su robene na to. To musi byt hrozne.
Zaznamenané

Pawn shop junker collector freak, cheapy loving trash wielding finger speaking player unleashed
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #6 kedy: 27. Január , 2011, 16:53:36 »

kombo? ... 100 W ... Fender Frontman 212R ... je to 2x12 reprák
Zaznamenané
buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 27. Január , 2011, 16:57:20 »

Tu ti nepomôžú krabičky ,ale poriadny lampáč. Vidíš tu nejakých 8 pedálov ? Stačí ti zosilovač ktorý ma poriadný skreslený kanál a budes pouzivať akurát tak Tubescreamer alebo nieco  ine na nakopavanie...
EDIT: a väčšinou tie krabičky ktoré vidíš u známych gitaristov sú delaye, phasere, chorusy a pod...
« Posledná zmena: 27. Január , 2011, 16:59:27 od buro » Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 27. Január , 2011, 16:58:47 »

kombo? ... 100 W ... Fender Frontman 212R ... je to 2x12 reprák

a co ? take mas ? ci take by si chcel ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 27. Január , 2011, 17:00:39 »

Tam je ten pes zapekany.



 Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele cvrkol som si
Zaznamenané

mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #10 kedy: 27. Január , 2011, 17:02:10 »

EDIT: a väčšinou tie krabičky ktoré vidíš u známych gitaristov sú delaye, phasere, chorusy a pod...

??
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 27. Január , 2011, 17:08:10 »

ale tak ma pravdu buro ze netreba byt v puci z toho ze tam ma clovek pedalboard s 10 krabicami ked vlastne  v jendom momente ich ani nepotrebuje mat zapnute a staci mu tahat dobry nezefektovany zvuk a znie to ppci samo o sebe a ze mnoho efektov su modulacne..  kdezto toto je pripad 'ake kresliace krabice este potrebujem k tomu co mam aby mi to hralo ovela lepsie nez teraz'

odpoved je naozaj ta, ze je treba mat dobry zaklad, hlavne nie vsetky aparaty funguju dobre s kazdou krabicou, treba to testovat podla ucha, osobne by som vsetko co mas teraz predal, prisporil a kupil si nejake lampove kombicko.. aky zaner ta cca laka, vyzadujes metalove  vysokosaturovane skreslenie a moderny sound alebo si skor na rock, hard rock, blues, jazz, pripadne nejake ine zalezitosti?

inak ja sa priznam ze uplne prvy gear co som mal bol digitech rp 200a do mixpultu a PAcka v skusobni na zleee hifirepraky a druhy gitarista mal zomm 505II do toho isteho a bola to hruza, uz zakladne tranzistorove kombo hralo o 5 levelov lepsie, nehovoriac o dobrych lampovych kombach v nizkej cenovej kategorii (alebo ako marian varga hovori v katelogivi)
Zaznamenané

buro
stály hosť
*****
Príspevkov: 754


http://sk-sk.facebook.com/people/Maros-Jurina/1544


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 27. Január , 2011, 17:13:58 »

??
Spomenul ze ake krabice ma a ze u nejakych gitaristov videl ze ich mali aj viac, tak som sa miu snazil vysvetlit ze väcsina gitaristov taha zaklad zvuku z poriadneho lampoveho aparatu a nie z krabiciek. Ze tie krabicky su väcsinou delaye, eq , chorusy a podobné srandy...
Zaznamenané

Schecter C7 Hellraiser, Sterling by MM JP70, Ibanez MTM2 - Dunlop DB Wah - JTamps screamer - Korg Pitchblack - BOSS NS2 - Peavey 6505 - MXR Carbon Copy - HB 2x12
mn
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3357



« Odpoveď #13 kedy: 27. Január , 2011, 17:22:34 »

Spomenul ze ake krabice ma a ze u nejakych gitaristov videl ze ich mali aj viac, tak som sa miu snazil vysvetlit ze väcsina gitaristov taha zaklad zvuku z poriadneho lampoveho aparatu a nie z krabiciek. Ze tie krabicky su väcsinou delaye, eq , chorusy a podobné srandy...

ja som ta samozrejme pochopil, ale vobec to tak nie je
Zaznamenané

"Practice cures most tone issues" John Suhr
Matt
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 75


« Odpoveď #14 kedy: 27. Január , 2011, 17:23:57 »

toho Fendera mám Bavím sa skvele ... a chcel som kúpiť Laney LX120H ... tranzistorový zosilovač ale celkom dobrý zvuk mal... Alebo Randall RH150G3...... a to som vedel že na takéto veci sú kombá lampové alebo ešte lepšie zosilovač lampový... alebo ASPOŇ pololampáč... lenže mám 150 € ... ak by som predal ten efekt za 60 € tak mi to nebude stačiť :/

a aký žáner?.... niečo ako Bullet For My Valentine
« Posledná zmena: 27. Január , 2011, 17:30:03 od Matt » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.053 sekund, 23 otázok.