Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 18:34:09
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robert Fripp/King Crimson  (Prečítané 74076 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #15 kedy: 06. Júl , 2005, 08:57:34 »

Kamarat mi vravel, ze je od nich aj nieco ovela lepsie. Ale ked si to zoberiete, ze odvtedy ako zacali, jedinym stalym clenom KC je Fripp, tak asi on bude veduca osobnost. LEbo som cital, ze pri jednom rozhovore sa Fripp ohradil voci pojmu ""King Crimson ako kapela"", on tvrdi, ze KC je urcity sposob, urcity pohlad na hudbu.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 06. Júl , 2005, 09:59:49 »

Hej, Fripp je ""majitel"" kapely...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 29. Január , 2006, 10:57:59 »

kubriel napísal:
Citácia
... ktore albumy od king krimson su klucove?


King Crimson mal 2 zasadne obdobia. V 70-tych rokoch hrali uplne inu muziku aj ina zaostava, ako od roku 1981. Prve albumy hral basu Gregg Lake z ELP.

Tony Levin prisiel do kapely v roku 1981 - nove zlozenie, nova muzika, stary Bob Fripp. Tato zostava s malymi obmenami funguje +/- az dodnes. Ja osobne mam toto ich obdobie ovela radsej ako to stare, aj ked aj vtedy boli velmi dobri a naozaj progresivni, nech si dnesni zatvrdnuti hevimetalisti myslia co chcu Ja som čert.. . Z tohto hladiska teda ja doporucujem ako klucovy album Discipline z roku 1981 a zhodnu sa so mnou urcite mnohi nu-crimsonisti B) .

Inak diskografia aj s hereckym obsadenim:

http://users.utu.fi/petolo/crimson.html

Naposledy upravil rastis, : 29.01.2006 o 11:02
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #18 kedy: 29. Január , 2006, 12:00:44 »

Ja mam od nich asi najradsej 4CD set Great Deceiver, ktory je kompilaciou live nahravok z rokov 72-74. (zostava Fripp, Wetton, Bruford a Cross). Niektore veci su tam neskutocne energicky a brilantne zahrate. Navyse ich zvuk z tohto obdobia je v istom zmysle viac psychopaticky a \"heavy\" ako hociaka dnesna extremna najtvrdsia odnoz metalu.

Naposledy upravil Progrocker, : 29.01.2006 o 12:01
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
evil
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 367



« Odpoveď #19 kedy: 29. Január , 2006, 13:05:38 »

Ja mam bohuzial iba album Thrak,ktory je fakt bomba B)
Zaznamenané

GODIN RULEZ!!!
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 30. Január , 2006, 07:26:07 »

No co narobis Progrocker, ich zivot je Hi-Watt Žmurk
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #21 kedy: 30. Január , 2006, 08:04:48 »

No a teraz ste ma skutocne namotivovali a idem sliedit po Nete lebo ja nemam nic od KC a stale pocuvam/citam vela o nich a nic OD nich.

Naposledy upravil max, : 30.01.2006 o 08:05
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #22 kedy: 15. Máj , 2006, 13:52:40 »

Sshizoid man - 21´st century
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #23 kedy: 15. Máj , 2006, 15:08:44 »

Je to jedna z najoriginalnejsie znejucich kapiel vobec a kazde z ich obdobi skryva nieco uzasne. A ked pocujem starych panov hrat v dnesnej dobe takmer industrialne songy plne elektroniky a podivnych rytmov vobec mi to nepride divne, v ich podani urcite nie. Su to genialni blazni. Mam komplet ich diskografiu aj par DVD. Pre mna zasadna vec.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #24 kedy: 31. Máj , 2006, 11:14:39 »

martinlm napísal:
Citácia
Nie su sice taki progresivni ako Dream Theater, vsak, ale skusit by si mohol.


no ja si skromne dovolim trvdit, ze su daleko progresivnejsi ako dream theater...

ak teda pod pojmom \"progresívny\" rozumieme \"novátorský\" nie \"technicky extrémne vyspelý\"

lebo o tom je práve king crimson - o novej tvári hudby o novom zvuku, nových technológiách.
pokial viem, (a to dream theater poznám do detailu) tí sú \"len\" o viac či menej technickej, klasickej metalovej (rockovej) hudbe.
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #25 kedy: 31. Máj , 2006, 11:18:07 »

yesfan napísal:
Citácia
martinlm napísal:
Citácia
Nie su sice taki progresivni ako Dream Theater, vsak, ale skusit by si mohol.


no ja si skromne dovolim trvdit, ze su daleko progresivnejsi ako dream theater...

ak teda pod pojmom \"progresívny\" rozumieme \"novátorský\" nie \"technicky extrémne vyspelý\"

lebo o tom je práve king crimson - o novej tvári hudby o novom zvuku, nových technológiách.
pokial viem, (a to dream theater poznám do detailu) tí sú \"len\" o viac či menej technickej, klasickej metalovej (rockovej) hudbe.


Presne tak. Porovnavat King Crimson a Dream Theater je ozaj miesanie jablk s pomarancmi. King Crimson zasadne zmenili a ovplyvnili hudobnu scenu od roku 1969 az dodnes a ich tvorba je podstatne sirsia a pestrejsia ako DT.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 31. Máj , 2006, 11:27:46 »

yesfan, Progrocker> Myslel som to ironicky, za co sa ospravedlnujem.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #27 kedy: 31. Máj , 2006, 11:32:26 »

Beeee
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 31. Máj , 2006, 11:55:42 »

ak to bola ironia, tak sa pripajam - pekna trefa :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #29 kedy: 31. Máj , 2006, 22:25:06 »

Mam jednu otazocku . Pocul uz niekto album od Frippa : ProjeKct X-Heaven And Earth . Vyslo to niekedy v r.2000 pribl. vtedy kedy ConstruKction Of Light . Co je to za muziku , nieco podobne ako KOL ?
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Strán: 1 [2] 3 4 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.