Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 12:11:54
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robert Fripp/King Crimson  (Prečítané 73891 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #150 kedy: 06. December , 2012, 19:18:49 »

Desne zvuky. Bavím sa skvele Velmi preceneny tento ich prvy album podla mna. Tretina albumu uplna vata roztahana (Moonchild, niektore casti poslednej), zbytok ujde. Mam pocit, ze tento album ma taky kvazi kultovy status len kvoli tomu, ze je este z roku 1969.

Ono to je take popikove cele okrem tejto prvej. Tie gitarove party su na tu dobu neskutocne ciste. Asi jedina nahravka, kde nema clovek pocit, ze pocuva nejakeho zdrogovaneho shreddera ako napr. High Tide. K tomu prijemny hlas Lakea, zaujimava atmosfera. A tiez sa neda popriet, ze tento album ovplyvnil straaasne vela kapiel, ktory ideu KC priviedli do dokonalosti vid. PFM Per un amico. 
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #151 kedy: 06. December , 2012, 19:22:54 »

A tiez sa neda popriet, ze tento album ovplyvnil straaasne vela kapiel, ktory ideu KC priviedli do dokonalosti vid. PFM Per un amico.  

Ano, hoci podla mna prave u PFM tam ja napr. ten vplyv KC az tak moc nepocujem. Skor tam ovela viac citit taliansky folk, hudbu 19. stor., je to neporovnatelne viac muzikalne. Z 1. ery KC ja mam napr. radsej ich druhy album In The Wake Of Poseidon a tiez Lizard ako prvy.
« Posledná zmena: 06. December , 2012, 19:23:13 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #152 kedy: 06. December , 2012, 19:28:25 »

Ano, hoci podla mna prave u PFM tam ja napr. ten vplyv KC az tak moc nepocujem. Skor tam ovela viac citit taliansky folk, hudbu 19. stor., je to neporovnatelne viac muzikalne. Z 1. ery KC ja mam napr. radsej ich druhy album In The Wake Of Poseidon a tiez Lizard ako prvy.

Ja v PFM praveze velmi, velmi pocujem KC. Hlavne na Storia di un minuto, resp. zivaky z tej doby. Lizard je vynikajuci album a potom az Red, ktoremu nemozem nic vyknut iba cca dve minutky vaty v Providence.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
palii
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1608



« Odpoveď #153 kedy: 06. December , 2012, 19:31:53 »

Desne zvuky. Bavím sa skvele Velmi preceneny tento ich prvy album podla mna. Tretina albumu uplna vata roztahana (Moonchild, niektore casti poslednej), zbytok ujde. Mam pocit, ze tento album ma taky kvazi kultovy status len kvoli tomu, ze je este z roku 1969.
suhlas. podla mna dvojka je akoby vychytana jednotka.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #154 kedy: 06. December , 2012, 20:57:05 »

Ja v PFM praveze velmi, velmi pocujem KC. Hlavne na Storia di un minuto, resp. zivaky z tej doby. Lizard je vynikajuci album a potom az Red, ktoremu nemozem nic vyknut iba cca dve minutky vaty v Providence.  Bavím sa skvele

Aj Larks Tongues je fajn, ale aj tam je kopa vaty. Starless And Bible Back takmer nepocuvam, ten je uz z tychto podla mna najslabsi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #155 kedy: 06. December , 2012, 21:00:47 »

Aj Larks Tongues je fajn, ale aj tam je kopa vaty. Starless And Bible Back takmer nepocuvam, ten je uz z tychto podla mna najslabsi.

Na Larks su super napady, ale vadi mi vsetka ta vata, ktorej je az nad ramec stravitelnosti.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #156 kedy: 06. December , 2012, 21:01:54 »

Desne zvuky. Bavím sa skvele .

praveze perfektne to zneje, ma to gule, vyhrali sa s tym frekvencne jak hovado a je to perfektne zahrane. a pocut, ze sa snazili o vlastnu cestu, hudobne, aj zvukovo. taliansky teatralny progrock moze ist do predele  Som za vodou kámo
Zaznamenané
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #157 kedy: 06. December , 2012, 21:03:10 »

praveze perfektne to zneje, ma to gule, vyhrali sa s tym frekvencne jak hovado a je to perfektne zahrane. a pocut, ze sa snazili o vlastnu cestu, hudobne, aj zvukovo. taliansky teatralny progrock moze ist do predele  Som za vodou kámo

Progac to myslel isto pozitivne.  Bavím sa skvele Mne sa ta stopa tiez velmi pozdava. Lepsi isolated track v ramci rockovej muziky som este nepocul.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #158 kedy: 06. December , 2012, 21:07:42 »

praveze perfektne to zneje, ma to gule, vyhrali sa s tym frekvencne jak hovado a je to perfektne zahrane. a pocut, ze sa snazili o vlastnu cestu, hudobne, aj zvukovo. taliansky teatralny progrock moze ist do predele  Som za vodou kámo

No vidis. Bavím sa skvele Mne sa z Frippovych zvukov akotak lubia len tie na albume Red, zbytok je podla mna vacsinou celkom des (aj novsie albumy). Taliansky progrock je muzikalne a podla mna aj napadmi na o dost vyssej urovni, taktiez kompozicne. Vacsina KC skladieb v podstate nemala ani hlavu ani patu, resp. bola velmi jednoducha.
« Posledná zmena: 06. December , 2012, 21:08:11 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #159 kedy: 06. December , 2012, 21:32:47 »

No vidis. Bavím sa skvele Mne sa z Frippovych zvukov akotak lubia len tie na albume Red, zbytok je podla mna vacsinou celkom des (aj novsie albumy). Taliansky progrock je muzikalne a podla mna aj napadmi na o dost vyssej urovni, taktiez kompozicne. Vacsina KC skladieb v podstate nemala ani hlavu ani patu, resp. bola velmi jednoducha.

progac, ako sa mi zdalo ze si mi kedysi otvoril oci s tym progrockom (zacalo to who, jethrotull, phoenix, grobbschnittom, agitation free,magmu,museo rosenbach ..) a dopoval si ma kvantom toho
tak teraz vidim ze to mas dost obmedzene  :)
darmo
« Posledná zmena: 06. December , 2012, 21:33:21 od brko » Zaznamenané

kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #160 kedy: 06. December , 2012, 21:55:58 »

progac, ako sa mi zdalo ze si mi kedysi otvoril oci s tym progrockom (zacalo to who, jethrotull, phoenix, grobbschnittom, agitation free,magmu,museo rosenbach ..) a dopoval si ma kvantom toho
tak teraz vidim ze to mas dost obmedzene  :)
darmo

Progac vzdycky kladol na piedestal taliansky a ino nez anglosasky prog. To sa vsak nevylucuje s tym, ze kapely ako KC, Jethro Tull a Gentle giant pocuva.  :) Iba si vkuse vychvaluje tie macaroni
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #161 kedy: 06. December , 2012, 22:54:41 »

perfektny je aj drum track



spravne som vyguglil, ze to bubnuje nejaky Michael Giles ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #162 kedy: 07. December , 2012, 00:18:10 »

tak teraz vidim ze to mas dost obmedzene  :)
darmo

Ono to sa casom meni, to je cele. :) Mam uz napocuvane vsetko a vtedy clovek zisti, ze niektore starsie "holy grails" su prilis vysoko a najde si nove resp. berie to cele inak.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #163 kedy: 07. December , 2012, 00:19:59 »

To sa vsak nevylucuje s tym, ze kapely ako KC, Jethro Tull a Gentle giant pocuva.  :) Iba si vkuse vychvaluje tie macaroni

Hej, z britskych mam radsej Van Der Graaf, Gentle Giant alebo National Health ako Yes, Genesis alebo pomaly aj KC. A inak casto mam radsej francuzske ako makaronske, tie casto tiez padaju do isteho klise.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #164 kedy: 07. December , 2012, 00:21:14 »

perfektny je aj drum track



spravne som vyguglil, ze to bubnuje nejaky Michael Giles ?

Aj druhy album bubnuje, tam sa mi bicie zvukovo pacia ovela viac. Tu zneju nejako divne skomprimovane.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.