Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 03:49:26
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robert Fripp/King Crimson  (Prečítané 74053 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #90 kedy: 31. August , 2007, 05:37:05 »

to Martinlm-jo jo , PTB znie v podobnom charaktere ako COL ,je ale zvukovo pestrejsi a menej "nervnejsi".  COL je zas jednou crtou dost specificky v celom katalogu KC - jedna sa o ich najbrutalnejsi pocin . Ked ho pocuvam ,mam pocit ,ze sa mi do hlavy zarezava pilka  ?§!. . U oboch je evidentne , ze sa priklanaju viac k tvorbe 70tych rokov ako 80tych . Nemyslim si ,ze posledne veci su v porovnani so skorsimi odvar , az tak cajove rozhodne nie su , koniec-koncov , hlavnym kapelnikom je skoro uz 40 rokov Robert Fripp , takze k urcitym paralelam v tvorbe musi zakonite dochadzat .   Žmurk
« Posledná zmena: 31. August , 2007, 05:39:01 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #91 kedy: 31. August , 2007, 12:24:31 »

The power to believe som objavil iba nedavno, akosi mi unikol. Pre mna momentalne najoblubenejsi album. Odkazuje sa hudobne na skorsiu tvorbu, ale zaroven obsahuje kopec novych prvkov, ake sa u KC dovtedy nevyskytovali. + obrovske davky energie, pre mna to zneje hudobne a aj zvukovo strasne nadupane. Zvlastna zostava mimochodom.
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #92 kedy: 31. August , 2007, 12:39:27 »

Tato zostava Fripp-Belew-Gunn-Mastelotto hra spolu pomerne dlho . Boli uz na albume Thrak + Levin-Bruford .
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #93 kedy: 31. August , 2007, 12:42:29 »

To viem, len ta absencia Levin / Bruford je zvlastna - som ich povazoval za domacich a klucovych hracov. A ono Mastelotto / Gunn odpalili taku rytmiku, ze dovidenia :)
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #94 kedy: 31. August , 2007, 12:48:48 »

To viem, len ta absencia Levin / Bruford je zvlastna - som ich povazoval za domacich a klucovych hracov. A ono Mastelotto / Gunn odpalili taku rytmiku, ze dovidenia :)
  Tento rytmicky tandem Gunn/Mastelotto ma berie viac na ConstruKction Of Light . Mozes tam pocitat doby kolko chces , vzdy to pulzuje dajako pomimo  , ani nohou sa do toho klepkat neda  Bavím sa skvele .  PS:Inak Fripp je znamy tym ,ze takmer neustale obmiena zostavu , mozno aj preto KC dokaze kracat s dobou .
« Posledná zmena: 31. August , 2007, 12:50:52 od Zvuk » Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #95 kedy: 26. Október , 2007, 12:53:06 »

jooooj King Crimson  Na zdravie!
skvele, musim povedat ze tiez najviac ficim na the power to believe, a povazujem to aj za ich najlepsi pocin a to som si myslel ze v 21. storoci nemoze vzniknut dobry album  Bavím sa skvele  Bavím sa skvele
a velmi sa mi lubia dokonca pouzite elektronicke bicie to je uz co povedat
skvele,uzasne,grandiozne  Popiskujem si
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
jasomto
Hosť
« Odpoveď #96 kedy: 08. November , 2007, 23:10:35 »

Nesmejte sa, ale ja ked pocujem Chikilikitua (neviem, ako sa to pise), tak ma napadne aj King Crimson, aj Prazsky Vyber.

mne zase plastic people of the universe pride ako cesky king crimson...inak skladba one time...tu mam od nich najviac v oblube...poznate aj ten album...teraz si nespomeniem na nazov ale zachadza hodne do elektroniky. su to improvizacie a totalne komplikovane
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #97 kedy: 08. November , 2007, 23:45:21 »

mne zase plastic people of the universe pride ako cesky king crimson...inak skladba one time...tu mam od nich najviac v oblube...poznate aj ten album...teraz si nespomeniem na nazov ale zachadza hodne do elektroniky. su to improvizacie a totalne komplikovane

Thrak
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
jasomto
Hosť
« Odpoveď #98 kedy: 09. November , 2007, 13:40:56 »

hej tak sa vola...to je teda dost drsna smazka...kto vie co by na to povedal JOE...asi tiez ze to je kokotina Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #99 kedy: 09. November , 2007, 13:43:10 »

kto vie co by na to povedal JOE...asi tiez ze to je kokotina Bavím sa skvele

hej, lebo to nie je pesnicka a nepaci sa to masam teenagerov. Žmurk
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #100 kedy: 09. November , 2007, 15:23:15 »

hej, lebo to nie je pesnicka a nepaci sa to masam teenagerov. Žmurk

No taky One Time alebo napriklad "Heartbeat" z albumu Beat su skladby pesnickoveho typu... Popiskujem si
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
jasomto
Hosť
« Odpoveď #101 kedy: 09. November , 2007, 19:49:32 »

ale je to pre potkanov a krysy Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #102 kedy: 09. November , 2007, 20:05:27 »

to ako ti co pocuvaju KC su potkany a krysy Na zdravie!
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
jasomto
Hosť
« Odpoveď #103 kedy: 10. November , 2007, 08:02:16 »

no to je vyrok jedneho nemenovaneho clena...aj ked nie zrovna na KC ale na tento krysi  styl Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #104 kedy: 10. November , 2007, 11:42:11 »

to ako ti co pocuvaju KC su potkany a krysy Na zdravie!

Moze byt, potkany su citlive organizmy. Urcite su viac vnimavejsie ako vacsina pracujuceho ludu. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.