Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 07:21:02
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Robert Fripp/King Crimson  (Prečítané 73905 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 01. Júl , 2005, 10:37:57 »

Damy a pani, co hovorite na tuto britsku progrockovu legendu? Odporucam vsetkym gitaristom aj basakom -- hlavne albumy Larks Tongues in Aspic a Red a live nahravky z tychto rokov (era 1973-1974). Teraz hraju uplne ine veci. Kto tu pozna tuto kapelu a jej nahravky zo 70tych rokov? Mam stiahnutych zopar raritnych videi z koncertov a teda stoji to za to. Inak bubenik na obrazku je Bill Bruford, hral aj v Yes.



Naposledy upravil rastis, : 29.01.2006 o 10:49
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. Júl , 2005, 12:20:25 »

KC som videl nazivo v Buadpesti pred nejakym rokom. Fripp je velky cudak. :)) Stary KC v podstate nepoznam, ale napriklad taky Thrak je skvely. Power To Believe sa mi uz paci menej, ale skvelych momentov je tam stale vela. :1:
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 01. Júl , 2005, 12:26:01 »

Hej, o Frippovi som pocul vseliake historky, zevraj moc neoblubuje publikum :). Ale stare KC albumy mam velmi rad, ich debut z roku 1969 je asi prvy skutocne progresivnorockovy album vobec.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Júl , 2005, 12:38:23 »

Ovela radsej mam obdobie okolo albumu Discipline, Bruford-Levin-Fripp-Belew. Vlastne jadro aj tej sucasnej zostavy. To bola podla mna vacsia progresie, hlavne islo o originalnejsiu muziku. Tie skorsie obdobia, napriklad album(y) kde spieval Gregg Lake (Emerson, Lake & Palmer) mi az take prevratne nepripadli, v porovnani prave s ELP ci Yes neslo o diamtralne inu muziku, ako v pripade obdobia Discipline, Beat...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 01. Júl , 2005, 13:39:06 »

Discipline som chcel napocuvat, ale zabudol som ho na disk skopirovat hehe. ""Talk, it's only talk""
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 01. Júl , 2005, 17:25:13 »

Elephant's talk
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 01. Júl , 2005, 18:03:28 »

Konkretne ten text mi siel trochu na nervy, ale z nejakeho mne neznameho dovodu som to pocuvat vydrzal. Situaciu som chcel zachranit prostrednictvom DVD tejto kapely, ale nejako to nevyslo.
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 01. Júl , 2005, 19:35:48 »

Ja som od KC pocul posledne dva albumy(ConctruKction Of Light, Power To Believe) a som touto kapelou ocareny...
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 02. Júl , 2005, 09:48:03 »

midnightstranger - tento styl muziky u KC zacal prave albumom Discipline, tam sa spravil aj zaklad tejto sucasnej zostavy. Mne tieto nove albumy pridu trolinku slabsie, ale stale su dost dobre. Predtym hrali uplne ina zostava, a aj trochu inu muziku. Z toho obdobia mam jeden Live album, ten je dost dobry, tvrdy jak prasa, bustrovany spev... Tie studiove albumy mi ale zdaleka tak tvrdo nepripadali. Naopak, ja som najprv poznal ten lajf a studiovka ma trochu sklamala. Ale to obdobie poznam len velmi malo...
Zaznamenané
Jimi Cimbala
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1705



« Odpoveď #9 kedy: 02. Júl , 2005, 09:52:45 »

...ked pocujem KING CRIMSON....okamzite mi vzdy v hlave zacne blikat kontrolka PRAZSKY VYBER......
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 02. Júl , 2005, 10:24:00 »

Nesmejte sa, ale ja ked pocujem Chikilikitua (neviem, ako sa to pise), tak ma napadne aj King Crimson, aj Prazsky Vyber.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #11 kedy: 02. Júl , 2005, 11:13:23 »

mam cd s komplet diskografiou az po nejaky pomerne aktualny rok. aj som sa snazil, aj som chcel ale nic mi to nehovori. je to divne:)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 02. Júl , 2005, 16:22:47 »

Nie su sice taki progresivni ako Dream Theater, vsak, ale skusit by si mohol.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #13 kedy: 02. Júl , 2005, 18:35:47 »

Citácia
Originally posted by martinLM Nie su sice taki progresivni ako Dream Theater, vsak, ale skusit by si mohol.
Huh!Huh! To si hadam nemyslel vazne. :) Si vypocuj skorsie albumy King Crimson (1969-1974) a ak tie nie su progresivne, tak uz potom neviem, co je vlastne progresivny rock.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #14 kedy: 04. Júl , 2005, 06:22:35 »

mam album In the wake of Posseidon, to je asi jeden z prvych,a ten sa mi celkom paci. pocul som chvaly na Discipline od M. Jaslovskeho no mam stiahnute len neake utrzky z netu z tohto albumu, takze neviem posudit. co hraju v sucasnosti neviem, ale asi by sa mi to nepacilo - len predpokladam :)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 16 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 23 otázok.