Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 23:50:08
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Persona Grata  (Prečítané 57539 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
joey
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1808



« Odpoveď #15 kedy: 03. Jún , 2013, 20:46:38 »

nie negativne... ale preco nezveladovat a neskulturnovat nasu krasnu rec, napriklad aj pouzivanim v umeni ?  Ja som čert..

ja mam zvacsa texty u predele, aj ked dobry text ma potesit vie. len nemam pocit, ze spievat anglicky je pre akukolvek miestnu kapelu vyhodou, okrem toho, ze si to defacto s textovanim ulahcia...

mozno trepem, vlastne mi to je jedno, takze nic som nepovedal...  Neviem

toto som rozoberal s kazdym mojim hostom v radiu (Juraj Benetin/Korben Dallas, Kotuce DM, Maros Lucky/The Badge, Poffo/Pigura, Chikiliki tua) a ultimatnu pravdu som sa vobec nedozvedel. Napr prave Juraj benetin ktory fungoval pred Korben Dallas v kapele Apendix kde mali vylucne ang texty mi hovoril ze prechodom na slovencinu sa mu o vela zjednodusila tvorba textov a na farbe hlasu mu to viac pridalo.
Viacmenej si myslim ze je to o vkuse posluchaca. Osobne nepoznam ziadnu slovensku skladbu s ang textom kt by mi utkvela v hlave, a prave naopak song "kariera" od Pigury si pravidelne pospevujem pocas dna.
a vobec celkovo mam pocit ze notoricky zname songy na Slovensku maju prave slovenske texty a pochybujem ze to bude vobec niekedy inak, so that´s band choice ...
« Posledná zmena: 03. Jún , 2013, 20:49:50 od joey » Zaznamenané
MMhardKy
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 171



« Odpoveď #16 kedy: 03. Jún , 2013, 22:27:03 »

No my mame spevaka uz natrvalo v cechach, manazerku z polska... Takze s tym "domacim" jazykom to bude cochvila otazne :))

A klavesaka z Hlohovca, ten tiez pouziva casto vyrazy ktore so slovencinou nemaju nic spolocne!


Mame inak jednu djentovu vypalovacku v slovencine Žmurk
« Posledná zmena: 04. Jún , 2013, 09:59:44 od MMhardKy » Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 04. Jún , 2013, 07:37:13 »

Muzika vyborna a anglictina je uplne v norme, nejak mi to vobec nevadi.
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #18 kedy: 04. Jún , 2013, 08:30:37 »


Cele je to o cielovych skupinach. Ja si nemyslim ze persona grata robila alebo robi hudbu kde je cielovkou slovenske publikum s cielom zahrat si po miestnych krcmach.
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 04. Jún , 2013, 08:38:55 »

Cele je to o cielovych skupinach. Ja si nemyslim ze persona grata robila alebo robi hudbu kde je cielovkou slovenske publikum s cielom zahrat si po miestnych krcmach.



presne tak to vnimam aj ja.
staci ze clovek ide hrat do rakuska, madarska, polska a uz je kapanek lepsie ked je to v anglictine. Je to predsalen univerzalnejsi jazyk.  Kebyze taky riverside spieva cisto len v polstine, pochybujem ze by si ziskali publikum vacsie ako je len to polske. atd.. vycitat niekomu ze nespieva v slovencine je take slotovske
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 04. Jún , 2013, 09:41:39 »

vycitat niekomu ze nespieva v slovencine je take slotovske
presne toto.

je sice fakt, ze ked niekto textuje v jazyku, ktory neovlada na slusnej urovni, tak to vyznie dost otrasne, ale to nie je uplne pripad PG. a aj keby bol, tak ludi, co riesia texty, je drviva mensina.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #21 kedy: 04. Jún , 2013, 13:18:47 »

ja si myslim, ze je zase naivne stavat to tak, ze slovenske publikum nie je cielovka, chceme byt svetovi a preto anglictina...

zhodou okolnosti aj v rakusku, aj v madarsku sme koncertovali vela krat, v rakusku svojho casu aj takmer pravidelne par razy do roka pocas 3-4 rokov... 2-3 skladby z 15 skladboveho repertoaru v anglictine, zvysok po nasom...

nechcem sa hadat, ani rypat, ani podkopavat, ani slotarcit (to najmenej)... len tak nahlas uvazujem...  Neviem
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #22 kedy: 04. Jún , 2013, 14:08:15 »

ono v podstate ďaleko na západe môže zniet slovenčina ako až folklór - etno a to môže byť aj výhoda

jo, ale ne ve vsech stylech ....pro etno to muze byt vyhoda,.
samozrejme taky vyjimky u kterych to ma stylotvornou hodnotu, jako napr. nemcina Rammstein nebo nejake francouzske dekadence... a ja mam rad treba madarske hardrockove kapely :)
ale pro vetsinu "normalnich" stylu je to jasne anglictina.

u PG me nejak nepobourila, klipek je prijemny song taky
« Posledná zmena: 04. Jún , 2013, 14:08:50 od hyenik » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 04. Jún , 2013, 15:02:55 »

ja si myslim, ze je zase naivne stavat to tak, ze slovenske publikum nie je cielovka, chceme byt svetovi a preto anglictina...

Súhlas, v angličtine sa schovajú textárske prehrešky, takže mi to často pripadá, ako barlička pre zlých textárov.

A o tej cieľovke mi raz hovorili muzikanti, čo sa vrátili zo šnúry po kluboch v Taliansku - tí diváci vraj väčšinou chceli slovenské texty!
Zaznamenané
DedoOtec
nováčik
*
Príspevkov: 11


Všetko je inak.


« Odpoveď #24 kedy: 04. Jún , 2013, 15:09:13 »

Za celé PG veľké díky za pozretie videa, za všetky reakcie a samozrejme za podporu! Veľmi si to ceníme!

Už teraz pracujeme na ďalšej skladbe, ktorá bude zasa trošku z iného súdka! Nechajte sa prekvapiť... Dovtedy enjoy Forevermore, a nebojte sa sharovať ďalej!!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #25 kedy: 04. Jún , 2013, 15:37:11 »

Súhlas, v angličtine sa schovajú textárske prehrešky, takže mi to často pripadá, ako barlička pre zlých textárov.

A o tej cieľovke mi raz hovorili muzikanti, čo sa vrátili zo šnúry po kluboch v Taliansku - tí dvaja diváci zo slovenska vraj väčšinou chceli slovenské texty!

opravil som ti to  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #26 kedy: 04. Jún , 2013, 15:41:58 »

Co im do tej anglictiny ryjete? Kto si vsima take chujoviny ako nejaky nenapadny prizvuk, pripadne nejake drobne chyby? Ja teda ani nahodou. Tema slovencina vs. anglictina sa na mnohych miestach preberala uz x krat. Je to sice smutne, ze nas rodny jazyk (ktory mam fakt rad) znie v takejto hudbe naprd, ale co uz... Po slovensky mozu spievat akurat tak Slize (ktore mam rad) a Tublatanka (aj tu) a mozno este par skupin, ale to tejto hudby by to bolo divne. A vobec... nechajte to na autorov, oni snad vedia co chcu a co robia.
A suhlasim s nazorom, ze zial vacsina posluchacov neriesi texty, cim prichadzaju o dalsiu dimenziu hudby, ale to je ich problem. U nas su dokonca taki ludia, co nerozumeju ani slovenskym textom. Tak preco sa pchat do riti nevdacnemu slovenskemu publiku slovencinou, ked je v nej napriek (a zaroven a kvoli) jej krase a neskutocnej pestrosti vela zvukovych a konstrukcnych problemov?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #27 kedy: 04. Jún , 2013, 15:49:35 »

U nas su dokonca taki ludia, co nerozumeju ani slovenskym textom. Tak preco sa pchat do riti nevdacnemu slovenskemu publiku slovencinou, ked je v nej napriek (a zaroven a kvoli) jej krase a neskutocnej pestrosti vela zvukovych a konstrukcnych problemov?

toto bolo velmi pekne povedane
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 04. Jún , 2013, 16:37:59 »

toto bolo velmi pekne povedane

Ja hovorim same pekne a mudre veci, len zial nie vsetci ludia su ochotni si to uvedomit :D
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
kubo63
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2100


West Coast


« Odpoveď #29 kedy: 04. Jún , 2013, 17:34:25 »

vela zvukovych a konstrukcnych problemov?

Samozrejme, ze je a to je aj dovod preco najlepsie slovenske texty vznikali spolupracou spisovatelov a muzikantov. Texty, ktore za nieco stali zriedkakedy pisali cistokrvni hudobnici  Popiskujem si

PG sa vobec nedivim, ze je spev po anglicky. Suhlasim vlastne aj s tym co pisal Rasto, ale ak to chcu robit pre ine publikum, tak preco nie?
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 13 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.