Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 04:14:49
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reproboxy trocha detailnejsie  (Prečítané 6393 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« kedy: 02. Február , 2011, 16:32:44 »

Zdravym,
Ako inak - chystam sa kupit reproBox Žmurk a bude to moj prvy No hanbím sa.. a chcel by som pomoct s vyberom, resp. vysvetlit urcite vlastnosti a charakteristiky roznych boxov. Prechadzal som viacero tem, nieco som sa docital nieco nie, kazdopadne este v tom mam trocha chaos  ?§!. . Povedal som si ze sa neda do nekoneca kupovat veci bez toho aby som vlastne vedel co kupujem, tak ze reku sa priucim od profesionalov Bavím sa skvele

Hlava: Carvin Legacy Steve Vai
Styl: Rock -> Metal

Jak som tak prechadzal tymto forkom, zistil som ze najviac sa odporucaju boxy Mesa, Marshall, Orange, mozno engl , ale kazdy sa v niecom lisi, takze:

Chcel by som vediet nasledovne veci:

- 2x12 alebo 4x12 ? Klady/zapory ? Na velke podia este nechodim, cize v podstate 2x12 by asi stacilo, ale ako asi kazdy chcem mat zvuk co najlepsi, cize co by som ziskal s 4x12 (tlak, kvalita, hlasitost ...) ?

- Skosena / rovna bedna ? Niekde tu niekto pisal ze rovna je lepsia ak nechcem aby mi to kricalo rovno do ucha. Doteraz som hral na 50w Engl Thunder a vela krat som mal problem sa pocut (neslo ani tak o hlasitost ako vyraznost, ten zvuk sa z toho nejako divne odrazal). Resp. ine vyhody / nevyhody ?

- Ako ovplyvnuje zvuk otvorena / zatvorena zadna stena, popripade jej kombinacie ?

- Samotne repraky ? Greenbacky / Vintage ... ? Ako to hra (vyskovo, stredovo, ...)?

- Momentalne ma viac nenapadne, tak ze ak mate ine dalsie postrehy, sem s nimi.

Je toho dost, tak snad vas to neodradi :D.
Viem ze najlepsie je vyskusat, ale neviem ako a kde by som siel vyskusat tolko roznych boxov ... Tak aspon zuzime vyber :)

Dik





Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 02. Február , 2011, 16:36:15 »

Podla mna ti na metal viac sadne Vintage30.

Tie znacky, co si vymenoval... je dost individualna zalezitost. Kazdy box ma iny charakter. 2*12 hra viac "do véčka". Odporucam dve 2*12 s V30 - vcelku vyborna kombinacia.

Ci rovny alebo skoseny... to je fakt na tebe, neda sa to poradit.

Zatvoreny box viac tlaci nez otvoreny.

Najlepsie je vyskusat, darmo...
Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #2 kedy: 02. Február , 2011, 16:47:46 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,87144.0.html

podla mna najlepsi box, na rock-metal
Zaznamenané

stoka!
Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #3 kedy: 02. Február , 2011, 16:48:29 »

Ci rovny alebo skoseny... to je fakt na tebe, neda sa to poradit.

No, vies len v zivote som na ziadnej z nich nehral takze absolutne netusim co to obnasa ...
Akurat mam skusenosti s tym ze zvuk ide vsade tade a potom v kapele je gulash zvukov (jasne ze to moze a je ovplyvnovane aj dalsimi x vecami ...)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 02. Február , 2011, 16:49:04 »

nechcem sa moc rozpisovat ale neda sa to moc unifikovat cele.. neni 2X12tka engl ako 2x12tka mesa. alebo framus atd.. a to iste so 4X12 plati.. niektore 2x12 sa mi zvukovo pacia viac ako niektore 4X12tky s danymi zosikmi, niektorym 4X12 nepomoze ani keby tam tych reprakov bolo 10 :)
ku carvin legacy si kludne vezmi original carvin 2X12 box hra to spolu vemi dobre, tiez si pamatam ze palo hrncirik kedysi odomna kupoval 2X12 mesa 3/4 back s C90 reprom lebo ze uz to kombinaciu kedysi mal a pacilo sa mu to tiez.. zalezi od chuti..
taktiez sa neda unifikovat ze v30 su naj na metal.. su chalani co preferuju uplne ine repraky a hraju tvrdu muziku
tak ci tak, co sa tyka boxu je dobre zainvestovat do neicho kvalitneho aby si sa vyhol krabicovemu efektu.
vseobecne funguju aj tak zosiky tak ze vsetko treba skusat a naslepo sa neoplati moc riesit veci
porozmyslaj si ci si skor za skladnost a schopnost prenasat lahko veci alebo skor za priestorovy sound.
4X12 bude vzdy hrat viac do priestoru nez 2X12, ale zas na druhu stranu s dvoma 2X12 sa daju robit lepsie veci nez s jendou 4X12 :)
tam kde sa niekomu moze javit 4x12 ze moc buci a straca taky ten rychly punch moze byt ok 2X12 ktore hravaju komprimovanejsie (napriklad 2X12 recto boxy mi pridu na pocit ze mali rychlejsi response nez ich vacsi brat 4X12 oversized blato tm)
Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #5 kedy: 02. Február , 2011, 16:55:51 »

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,87144.0.html

podla mna najlepsi box, na rock-metal

ten link mi nefunguje ....
nechcem sa moc rozpisovat ale neda sa to moc unifikovat cele.. neni 2X12tka engl ako 2x12tka mesa. alebo framus atd.. a to iste so 4X12 plati.. niektore 2x12 sa mi zvukovo pacia viac ako niektore 4X12tky s danymi zosikmi, niektorym 4X12 nepomoze ani keby tam tych reprakov bolo 10 :)
ku carvin legacy si kludne vezmi original carvin 2X12 box hra to spolu vemi dobre, tiez si pamatam ze palo hrncirik kedysi odomna kupoval 2X12 mesa 3/4 back s C90 reprom lebo ze uz to kombinaciu kedysi mal a pacilo sa mu to tiez.. zalezi od chuti..
.
.
.

No ano prave od Pala Hrncirika som tu hlavu kupil, resp vymenil... dnes mi akurat prisla. Pytal som sa ho co k tomu daval a hovoril ze tam mal aj ten original, ale ze sa mu to velmi nepacilo (resp. mozno chcel nieco ine) a potom ze tam mal aj tu mesu, tu tusim tiez vymenil, tak neviem :D
Ale ten napad z tou 2x12 mesou sa mi celkom pozdava, jednak ma to vyjde lacnejsie, jednak to bude prenosnejsie, a ked budem potrebovat nieco viac, tak kupim este jeden ...
Zaznamenané
miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #6 kedy: 02. Február , 2011, 16:57:07 »

aha, tak musis mat tusim nad 5 prispevkov aby si videl inzerciu, popis este nieco a potom sa pozri  Bavím sa skvele
Zaznamenané

stoka!
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 02. Február , 2011, 16:58:10 »

Ak by si chcel za lacny peniaz 2*12 (pripadne 4*12), tak moj kamos robi boxy. Dost profesional. Podla vlastneho vyberu a litraze ti spravi cokolvek chces.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 02. Február , 2011, 17:01:19 »

chcem 2.5 litra s V30 .. kaslal by som na robeny box dopredu nevies jak to dopadne a ci to sadne s ampom (ktory aj tak sam este moc nepozna)
pozrel by som si inzeraty na nieco bezne pouzivane.. 4x12 marshall 1960B, nejaky ten mesa 2X12 recto tiez, poskusal by som na okoli ci niekto nieco nema ze by si si spravil predstavu aspon co ako hra..
« Posledná zmena: 02. Február , 2011, 17:02:59 od kaolko » Zaznamenané

miso_kolo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3208


on neni koko*t on je retardovany


« Odpoveď #9 kedy: 02. Február , 2011, 17:01:28 »

to je najhorsie ked clovek nevie co chce
Zaznamenané

stoka!
vikur
VIP
stály hosť
*
Príspevkov: 1422


hejter


« Odpoveď #10 kedy: 02. Február , 2011, 17:02:58 »

a mas nejaky rozpocet? lebo to je dost determinujuce
Zaznamenané

prs a bogner co ine?
http://jurajduc.com
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 02. Február , 2011, 17:03:43 »

a mas nejaky rozpocet? lebo to je dost determinujuce

presne tak.. to som sa tiez zabudol opytat.. lebo sak to je zakladny vec ze kolko za to chce niekto dat
Zaznamenané

Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #12 kedy: 02. Február , 2011, 17:03:48 »

aha, tak musis mat tusim nad 5 prispevkov aby si videl inzerciu, popis este nieco a potom sa pozri  Bavím sa skvele
Este dostanem ban za Flame xD.

Inak mam v skusobni jeden postarsi Celestion reprak, tusim nejaky sidewinder, tak to vyskusam, dufam ze ho neodpeciem :D

Ak by si chcel za lacny peniaz 2*12 (pripadne 4*12), tak moj kamos robi boxy. Dost profesional. Podla vlastneho vyberu a litraze ti spravi cokolvek chces.

Litraze ako tisic korun ? :D
Zaznamenané
Ergo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 153



« Odpoveď #13 kedy: 02. Február , 2011, 17:05:20 »

a mas nejaky rozpocet? lebo to je dost determinujuce

Nie som bohaty, dokonca momentalne som dost na mizine :D, ale viem nasetrit, takze rozpocet nehraje rolu, to ale neznamena ze idem hned kupovat to najdrahsie co je :D. Nechcem po par mesiacoch nadavat ze som kupil chujovinu ...
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 02. Február , 2011, 17:06:23 »

Tak si poskusaj za ten cas setrenia hocico, co mas v dosahu. Obetuj 10 € na cestu, jak x sto € na chujinu.
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.