Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 23:53:44
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Engl savage 120 prelampovanie help  (Prečítané 15336 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #75 kedy: 20. Január , 2011, 15:24:20 »

nemusis, jedine ze by si si ich chcel vystavit vedla tych lamp vo vitrinke :)

jasne ze to hra dobre, ked sme to prvy raz skusili, prislo mi to uplne rovnake, to len jak doma na tom hram viacej, tak som si povsimal nove vlastnosti :) lampy skusim, ked budem mat niekedy dlhu chvilu, ze nakolko sa o zmeny postarali tie...
Ake vlastnosti.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #76 kedy: 20. Január , 2011, 15:30:48 »

Ake vlastnosti.

no ze jak stredy nerobili povodne takmer nic, tak zrazu zaberaju v pomerne sirokom pasme, na ukor vysiek, ktore zaberaju v uzsom. ale basy pracuju teraz uplne dobre, predtym tam mohol byt miesto potaku rovno prepinac on/ off :) a ze ten treble switch robi mensi skok jak predtym, co je dobre, lebo netreba po prepnuti zasadne menit korekcie jak predtym, ale zase ten zvuk je menej odlisny po prepnuti... nevadi, o dalsich 20 rokov ked sa tam bude nieco zase mozno reparovat, tak sa to snad zase zmeni naspat  Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #77 kedy: 20. Január , 2011, 15:44:45 »

Tomu sa ale niako neubranis.
Pokial si zmenil vela zasadnych veci,tak ta vysledna zmena sa prejavy ci chces ,alebo nechces.
Si postav dve Mark IV ky ,ci budu chodit stejne a budes veeelice prekvapeny ze neee.A teraz je tu otazka ,ktora je ta prava Mark IVka ?

nemyslim to na mark .. skor vseobecne.. sak tych markov bolo tiez tolko co pomaly rectifier mal revisionov na plosaku  :)
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #78 kedy: 20. Január , 2011, 15:45:56 »

to Rastis
No a to je presne o tom ,ze predtym tam na Bass bol lineatny potak a mal tam byt logaritmicky a o hodnote toho potaku sa ani nebavme,lebo tam boli take nezmyselne hodnoty ,ze ani v jednom z modelov MB sa take nepouzivaju a o tom istom je aj ten potak Treble s ktorym tak isto suvisi ten prepinac Shift.
Este som tam mohol dat log potak na LED ,ale na to som uz v tom zmätku pri obiednavani zabudol,zo tam je a co tam vlastne malo byt.
Hold,v tej dobe ked ti ten preamp Peci letoval ,tak ti tam dal to co mal ( resp ,co sa dalo zohnat ) a bol si s nim 20 rokov spokojny ,no a ked tam mas to co tam malo byt uz pred tymi 20mi rokomi ,tak sa zrazu divis ,ze co sa stalo  ?§!.
Ja si spominam ,ze ked si mi poslal ten zoznam ,tak som sa len nestacil divit ,ze kde v tom preampe môzu byt pouzite tie potaky.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #79 kedy: 20. Január , 2011, 15:50:01 »

nemyslim to na mark .. skor vseobecne.. sak tych markov bolo tiez tolko co pomaly rectifier mal revisionov na plosaku  :)
No ja to myslim vseobecne,ze dva totozne  komplikovane aparaty aj z jednej serie nebudu hrat totozne a ze urcite odchylky tam budu ,no ked nemas moznost tie dve veci porovnat ,tak nemas sancu zistit ci to co mas ty je to spravne ,alebo spravnejsie  Bavím sa skvele
Samozrejme ze nejaky zasadny rozdiel by tam nemal byt ,ale uz aj u fabrickych ampou som sa s tym stretol a najst tu cast ,co robi tie odlisnosti bola vec nemozna.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 20. Január , 2011, 16:49:34 »

...your ears/brain will instantly pick out the sound of your own name across the buzz of conversation in a room... and there's no instrument (not even if you record it and analyze the waveform) that can do that. Nuances of tone in tubes are closer to the second example than the first.

To je nieco pre Zvukara Andreja.  :)

Ahoj, Progi,
to, o čom sa tam píše je funkcia mozgu, nie ucha. Také ucho, čo počuje lepšie, ako merací prístroj neexistuje.
Ale priznám, že neexistuje merací prístroj, ktorý by zmeral, či sa ti niečo bude páčiť.

Ten testík sa naozaj bojíš urobiť ? ( pre tých čo nevedia, chcel som urobiť porovnávací blind test elektrónok, ale všetci sa asi zľakli)
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #81 kedy: 20. Január , 2011, 16:58:39 »

lebo taketo testy na to sa nikomu nechce chodit.. tam dojdes, zabijes pol dna a potom 6 ludi povie ze pocula zmenu a dalsich 6 ze zmenu nepocula (lebo nedavali pozor a mysleli na cecky)
teraz smeboli u tuto wundrbauma v skusobni.. uz len ked som vymenil dve rovnake lampy jednej vyroby a oznacenia  jednu za druhu tak to znelo extra napicu pripadne extra lepsie a bolo to markantne, takze v niecom to asi aj bude  :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #82 kedy: 20. Január , 2011, 17:01:03 »

lebo taketo testy na to sa nikomu nechce chodit.. tam dojdes, zabijes pol dna a potom 6 ludi povie ze pocula zmenu a dalsich 6 ze zmenu nepocula (lebo nedavali pozor a mysleli na cecky)
teraz smeboli u tuto wundrbauma v skusobni.. uz len ked som vymenil dve rovnake lampy jednej vyroby a oznacenia  jednu za druhu tak to znelo extra napicu pripadne extra lepsie a bolo to markantne, takze v niecom to asi aj bude  :)
Myšlienka toho testu vznikla, keď som tvrdil, že nebude zmena farby, iba hlasitosti - tá sa určite mení.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #83 kedy: 20. Január , 2011, 17:03:28 »

ako sa da merat farba zvuku? lebo ked si vezmes len 5 ludi kazdy pocuje kapanek inak.. jeden nepocuje nic vobec cely cas aj ked si hovori gitarista ma mrtve ucho, druhy len obcas pocuje ked je biopredpoved tak do 3, treti je kamarat tak bude suhlasit so vsetkym hlavne ak mas sexi sestru, stvrty nechce pocut lebo je fatalista a piaty by sa rad najebal ale niekto proste chce skusat farbu zvuku Bavím sa skvele 
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #84 kedy: 20. Január , 2011, 17:11:15 »

ako sa da merat farba zvuku? lebo ked si vezmes len 5 ludi kazdy pocuje kapanek inak.. jeden nepocuje nic vobec cely cas aj ked si hovori gitarista ma mrtve ucho, druhy len obcas pocuje ked je biopredpoved tak do 3, treti je kamarat tak bude suhlasit so vsetkym hlavne ak mas sexi sestru, stvrty nechce pocut lebo je fatalista a piaty by sa rad najebal ale niekto proste chce skusat farbu zvuku Bavím sa skvele 
Farba zvuku sa meria frekvenčným analyzátorom. Keď pustíš nejaký signál (bohužiaľ najlepší je ružový šum), krútiš korekciami, vidíš zmenu skôr, ako počuješ - to je dôkaz o citlivosti ucha a prístroja.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #85 kedy: 20. Január , 2011, 17:16:27 »

Ten testík sa naozaj bojíš urobiť ? ( pre tých čo nevedia, chcel som urobiť porovnávací blind test elektrónok, ale všetci sa asi zľakli)

Nebojim, len sa mi popravde nechce. Uz som sa toho aj s inymi ludmi natestoval dost a nechce sa mi kvoli tomu otvarat aparat a celkovo sa kamsi trepat. :)
« Posledná zmena: 20. Január , 2011, 17:17:09 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
MMM
Hosť
« Odpoveď #86 kedy: 20. Január , 2011, 17:19:30 »

Farba zvuku sa meria frekvenčným analyzátorom. Keď pustíš nejaký signál (bohužiaľ najlepší je ružový šum), krútiš korekciami, vidíš zmenu skôr, ako počuješ - to je dôkaz o citlivosti ucha a prístroja.


Jeb uz na to Predi  Bavím sa skvele
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #87 kedy: 20. Január , 2011, 19:47:27 »

ale ved kazda lampa ma ine zosilenie a frekvencne charakteristiky su ine pri roznych vyrobcoch. a ked ma na kazdej frekvencii ine zosilenie, tak to aj korekcne upravi.
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #88 kedy: 20. Január , 2011, 21:28:17 »

Podla mna sa tu cely cas hadate o tzv. Můlerovom jave,ktory sa urcite prejavuje u kazdej lampy inac a jeden to iba pocuje a druhy sa s tym este nestretol ,ale urcite by to vedel zmerat  Bavím sa skvele
... ci mylim sa ?
Zaznamenané
Strán: 1 ... 4 5 [6] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.