Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 00:49:40
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: patch kable  (Prečítané 18264 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #15 kedy: 03. Január , 2014, 10:26:57 »

j, koncovky = jacky

skus pozriet

saitenmarkt.com
tube-town.de
musik-ding.de
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #16 kedy: 03. Január , 2014, 10:40:05 »

hmm a oplati sa to objednavat z DE?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
FakyGrobian
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 478



« Odpoveď #17 kedy: 03. Január , 2014, 10:50:19 »

1, Kvalitne patch kable robia vela.
2, Odporucam koncovky Hicon, pripadne tie od pana Smrcku (www.smrckaeffects.com), rovne samozrejme Neutrik
3, Kabelaz kludne Klotz, trebars AC110 (trebars www.zvuk.sk)
Zaznamenané

Fender Custom Shop ´55 Precision Bass Relic / Sivčák TB4 Jazz Custom / Sivčák NDHS5 -> kvantum efektov -> Aguilar Tone Hammer 500 -> GK 410 RBH / Ampeg SVT810
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #18 kedy: 03. Január , 2014, 12:27:24 »

hmm a oplati sa to objednavat z DE?
treba si samozrejme porovnat ceny, ked objednavas vela, tak  to mas v podstate jedno...ja preferujem brat z jedneho obchodu, aj na ukor ceny, tie rozdiely zas nie su tak dramaticke a na robenych kabloch usetris viac..este mi napadol hudebniraj.cz, je to z ciech a maju tam tusim aj klotz aj sommer na metraz a tiez hicon a neutrik jacky
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 03. Január , 2014, 13:31:26 »

...vies usetrit na koncovkach, lebo tie su najdrahsie pri patch kabloch. argument, ze vsak sa to nebude stale rozoberat a musia vydrzat aj lacne je celkom fajn, ale neriskoval by som...
Ale ja som zariskoval a oplatilo sa. V racku mám pevné inštalácie desiatky rokov bez poruchy!
Keď sa s tým nehýbe, tak naozaj vydržia dlho.
Na časté strkanie samozrejme používam kvalitnejšie (Neutrik) konektory.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #20 kedy: 03. Január , 2014, 14:06:21 »

Ale ja som zariskoval a oplatilo sa. V racku mám pevné inštalácie desiatky rokov bez poruchy!
Keď sa s tým nehýbe, tak naozaj vydržia dlho.
Na časté strkanie samozrejme používam kvalitnejšie (Neutrik) konektory.
no ved hej, ale potom pride situacia, ze to budes musiet rozmontovat, poskladat a zrazu daco nepojde, treba ti to na stare kolena?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #21 kedy: 03. Január , 2014, 14:07:39 »

Pozeram, ze tie Neutrik pravouhle koncovky su od 4€ hore. Myslite, ze aj tie najlacnejsie (= 4 ecka) v kombinacii s Klotz kablom mozu preukazat dobru sluzbu? Popripade lepsiu ako napr. Klotz hotovy uz s koncovkami??
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #22 kedy: 03. Január , 2014, 14:28:40 »

rovnaku

tie neutrik lomene su drahe, to je pravda. ak chces lacnejsie, tak zober hicon, rovnaka kvalita, su lacnejsie a zaberu menej priestoru cca o 10mm menej na jeden jack v pedalboarde, co je dost rozdiel.. ale su zasa trochu sirsie (treba s tym ratat, ak potrebujes dat min 2 jacky vedla seba, nie do kazdej krabicky sa vojdu), cize si to treba dobre vyratat, hlavne ak si limitovany miestom, ze ktore koncovky kam
« Posledná zmena: 03. Január , 2014, 14:29:27 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 03. Január , 2014, 15:29:57 »

no ved hej, ale potom pride situacia, ze to budes musiet rozmontovat, poskladat a zrazu daco nepojde...
Niekoľkodesaťkrát sa to samozrejme dá vytiahnuť a strčiť, zase až také zlé tie lacňáky nie sú. Jasné, že keby si taký jack dal rovno do gitary, tak prvé stúpenie na kábel a koniec.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 07. Január , 2014, 10:39:37 »

celkom ma teraz zaujiali planet waves solderless kable
http://www.thomann.de/de/planet_waves_pwgpkit10.htm

netusim aka je kvalita oproti "tradicnym" solderless George L´s a Lava, ale cena sa zda byt celkom fajn. Co ma ale hneva je hrubka dodavaneho kabla. Teraz mam robene patch kable, Hicon koncovky a tusim Sommer kabel. To co mi ale vadi a co je imho dost velkym problemom je tuhost kabla. Je super ze koncovka je mala a zabera malo miesta, ale ked chcem prepojit dva efekty ktore potrebujem ulozit co najblizsie, tak prave tuhost a hrubka kabla je problematicka - tazsie sa prisposobuje na ohyboch atd.
Zaznamenané

o-yep sro
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #25 kedy: 07. Január , 2014, 11:07:09 »

mozes kabel zviazat stahovacou paskou aby drzal ten tvar. ale ak mas pedalboard a prichytavas krabicky velcrom, tak s tym nemoze byt problem ak ohybas hoc len 5cm kusok kabla aby boli krabky tesne vedla seba
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #26 kedy: 07. Január , 2014, 11:15:48 »

mozes mi to prist ukazat  Som frajer najma ked sa to napr medzi 3 Leaf Audio a Pro Co Rat vytahuje lebo ten uhol je aky a kabel sa stale narovnava :) vseobecne ked potrebujem prepojenie dlhe 5 cm hoc aj medzi niecim co je vedla seba, tak je to neprakticke kadejako zalamovat a nebodaj spajat :)

Zaznamenané

o-yep sro
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #27 kedy: 16. Marec , 2015, 00:08:53 »

Neviete kde sa daju kupit v BA tieto koncovky? Pripadne nieco na ten sposobn potrebujem usetrit trochu miesta v boarde. @ouzivam klotz, su super ale maju siroke koncovky.

http://www.hudebniraj.cz/kytary/snury-kabely/hicon-j63ma05-plochy-uhlovy-lomeny-jack-63mm-mono-kabelovy-samec
« Posledná zmena: 16. Marec , 2015, 00:09:24 od PanTau » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #28 kedy: 16. Marec , 2015, 10:30:22 »

Neviete kde sa daju kupit v BA tieto koncovky? Pripadne nieco na ten sposobn potrebujem usetrit trochu miesta v boarde. @ouzivam klotz, su super ale maju siroke koncovky.

http://www.hudebniraj.cz/kytary/snury-kabely/hicon-j63ma05-plochy-uhlovy-lomeny-jack-63mm-mono-kabelovy-samec
Toto som si musel objednat, dost dlho som to hladal... Nakoniec mi to objednali v Melodyshope zo Ziliny.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 16. Marec , 2015, 12:23:06 »

Neviete kde sa daju kupit v BA tieto koncovky? Pripadne nieco na ten sposobn potrebujem usetrit trochu miesta v boarde.
Ak netrváš na značke, http://www.gme.sk/k303g-p809-006
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 23 otázok.