Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 19:10:00
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kevin Smith - Smits handwound pickups  (Prečítané 26335 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 24. Február , 2011, 16:01:32 »

Zakladam temu tomuto vyrobcovi z Tennessee, dostal som sa k nemu prvy krat pred asi rokom a pol ked som hladal "cenovo pristupnu repliku PAF snimaca" pre LPcko. Kevin mimo toho, ze ma prijemne ceny, je velmi flexibilny a ochotny diskutovat.
Postupne som sa odvazil a priviezol par snimacov (medzi prvymi bol exhumer, javanne, ja a jednu sadu ma aj lacrosse v strate). Igor Keller standardne doporucuje Kevinove alnico 4 "classic coils" do svojich gitar. Ja doporucujem kazdemu Kevinove snimace, pretoze za cenu Dimarzia clovek dostane top kvalitu a zvuk. Druha varka oslovila Maja Fera, ktory nimi nahradil custom-shop snimace od Fendra, brko do tele, Stano do LP a strat.

Nechajte sa zlakat, ak sa nazbiera dost ludi mam narok od Kevina na dealerske ceny co je este zaujimavejsie.
Mimo to je aj slusny gitarista: http://www.youtube.com/user/ksmit#p/u/6/bcjHFAEsdkU

Kevinov youtube kanal: http://www.youtube.com/user/ksmit#p/search
Oficialna stranka: http://smitspickups.com/



Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 24. Február , 2011, 16:17:23 »

Slušná kvalita za malo penazi. Mal som od Kevina humbuckre CC5 a CC4, single Alpha5, Bravo5_Formvar, Bravo5_PlainEnamel.
Co sa tyka zvuku pozitivne hodnotim:
1. dynamika, kompresia - snimace hraju ako s kompresorom, tiche tony su pri doznievani nechcipaju
2. farba zvuku - hraju tak ako maju single hrat, od basov po vysky, nehraju len v stredoch
3. pri stahovani Volume gitary nemiznu vysky
4. jeho moznosti su neobmedzene, vyrobi hocico, rozne magnety, cievky, plasty, relic ...  Na zdravie!
« Posledná zmena: 29. November , 2020, 20:30:56 od Majo Fero » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 24. Február , 2011, 17:15:15 »

Pocul aj hral som s nimi na LP Standard od Igora Kellera a mozem potvrdit, ze su to fajn snimace. Neboli to uplne klony PAF podla mojich tajnych predstav, ale zneli velmi dynamicky a cisto, pritom pekny objem a detail, lepsie ako hocico dnesne od Gibsonu.  :)
« Posledná zmena: 24. Február , 2011, 17:15:47 od proghoper » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 24. Február , 2011, 17:19:26 »

Ja mam single bravo 5/3 set a su naozaj vynikajuce. Zahral som si na ne len kratko, kedze mam rozobratu gitaru, ale v podsate presne to, co Majo pise - dynamika/kompresia/velmi cisty ton. Cca o tyzden by som snad aj ukazky narobil.  :)

Casom by som chcel skusit aj HBcka.
Zaznamenané

exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #4 kedy: 24. Február , 2011, 17:25:21 »

Poprdeli snimace - neobmedzene moznosti a top kvalita  Na zdravie! Mam ich v Burny Custom - Classic Coil a Boosted Classic Alnico 4 Zebra - a urcite este nejake pojdu do Greca.  :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #5 kedy: 25. Február , 2011, 09:20:57 »

Zabudol som, ze aj Damian ich ma v deluxaci odo mna.  Som frajer
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #6 kedy: 25. Február , 2011, 11:39:10 »

Zabudol som, ze aj Damian ich ma v deluxaci odo mna.  Som frajer

a este ja jeden mam v tom LP cude s vinylovou SP platnou za pickguard, ale to je skor urazka toho snimaca :-)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #7 kedy: 07. Marec , 2011, 10:40:54 »

Vdaka zaujmu sa zacinaju zbierat ludia na dalsie snimace. Ak mate zaujem poslite mi sukromnu spravu, predpokladam ze budem cakat 2-3 tyzdne kym sa nazbiera dost ludi aby sa ziskala zlava a potom sa to objedna.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 07. Marec , 2011, 10:51:14 »

Vdaka zaujmu sa zacinaju zbierat ludia na dalsie snimace. Ak mate zaujem poslite mi sukromnu spravu, predpokladam ze budem cakat 2-3 tyzdne kym sa nazbiera dost ludi aby sa ziskala zlava a potom sa to objedna.
ja chcem este nejake Robko  Je to frajer
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 21. Marec , 2011, 09:58:16 »

musim potvrdit ze su to kvalitne, dobre znejuce snimace, hodil som ich aj do vintage stratu a som spokojny aj koli tomu ze medzipolohy nebrumia. Mam ich v strate - Bravo5/3, LP-CC2 PAF bez tienenia - tak ako povodne PAF, a rozmyslam ze aj P90 klony do goldtopu by som zobral.
ODPORUCAM
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 30. Marec , 2011, 09:02:16 »

Mam ich na Strate, sadu ktora je vinuta zo stareho drotu, basove struny alnico 5 a vyskove alnico 3. Su vyborne, gitara mi velmi ozila az mam pocit, ze mam novy Strat. Bavím sa skvele Maju velmi cisty a prijemny farebny zvuk, mi dost pripominaju stare Fender snimace zo zaciatku 70tych rokov. Velmi odporucam.

@ Rasto, viem, ze zastavas teoriu, ze snimace vela nerobia, ale tu by si sa fakt divil, ako sa mi zmenila gitara.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 31. Marec , 2011, 00:38:56 »

...

@ Rasto, viem, ze zastavas teoriu, ze snimace vela nerobia, ale tu by si sa fakt divil, ako sa mi zmenila gitara.
Snimace robia velmi vela.  Žmurk
Zaznamenané

Syd
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 105


Astronomy Domine


« Odpoveď #12 kedy: 07. Máj , 2011, 11:54:04 »

snimace su vyborne!! chcem raz podakovat Robertovi za snimace a vsetku robotu okolo dopravy cla atd...
Zaznamenané

Lime and limpid green, a second scene
A fight between the blue you once knew.
Floating down, the sound resounds
Around the icy waters underground.
Jupiter and Saturn, Oberon, Miranda and Titania.
Neptune, Titan, Stars can frighten.
Blinding signs flap
Flicker, flicker, flicker blam. Pow, po
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #13 kedy: 12. Máj , 2011, 10:59:52 »

Takze, prave mi dorazili od Robka dalsie 2 sady, chytam srobovak a pajkovacku a ide sa na to  Som za vodou kámo
Zaznamenané
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #14 kedy: 22. August , 2011, 09:11:42 »

takze, vdaka Robertovi mi prisiel moj vytuzeny Smits pickup - konkretne classic coils alnico 4 s chromovou krytkou.

v tom Vintage ZIP to hra presne tak ako som si predstavoval, paradny stavnaty zvuk, co budem rozpravat - vypocujte si kratku ukazku.

nahral som ten isty rif aj na bridge snimaci Gibson LP custom shop, hadajte, ktora ukazka je hrana na com :)

pridavam aj foto mojho strieborneho zazraku Vintage ZIP so snad uz fakt definitivnou kombinaciou snimacov  ha ha ha


* 220820111928.jpg (614.39 KB, 1536x2048 - prehliadnuté 772 krát.)
* LP01.mp3 (394.73 KB - stiahnuté 264 krát.)
* LP02.mp3 (409.01 KB - stiahnuté 251 krát.)
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.