Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 11:25:57
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Kevin Smith - Smits handwound pickups  (Prečítané 26337 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #30 kedy: 15. Október , 2011, 13:19:40 »

takže pridávam moju mini recenziu na snímač kt . som si kúpil od Maja Fera značky Kevin Smith

je to MT16-5  , mám ju v home made telecástri (telo jelša a top javor ,) strašne rýchla  silná gitara na dynamiku pri hre, mal som vždy problémy  s každým snímačom kt som tam mal  čo sa tyká clean zvuku a susteinu a dynamiky keď mi stále gitara skresľovala pri všetkom  ALE týmto snímačom sa to už konečne zmenilo Si píš!!!   Som frajer

kompresia :  je neuveriteľná presne ako keby som mal kompresor zapatý len 2x lepšie a efektnejšie, prirodzenejšie, samozrejme dynamika je dodržaná úplne 100%

sustein : je strašne dlhý konkrétny hrá len to čo má hrať  , či pri hi gaine alebo drive alebo Cleane sustein stále taký istý , niekedy mi to príde ako  Santánové sóla kde drží len jeden ton kt.  znie stále od brnknutia tak isto dlho a intenzívne :D riadny susteiner  , napriek takemu susteinu snimač neprechádzal do pískania keď som nechcel ,

atack snímača je tiež 100% hraá to všetko na hi gaine čo tomu naložim bez huhlania chrastenia valivých blatových tónov + to je čitateľné žiaden bodrel a bitka medzi tonami ,konkrétnosť a oddelenosť  tónov keď hrám na viacerých strunách po sebe nie len na jednej

čo sa tyká basov pri klasickom ždg ždg to má silne pevné hlasné basy , jedine čo mi na to snimači vadi je, že ked hrám netlmene akordy , chýbajú mi tam nejaké basy troška hutnosti keď som pridal basy a začal tlmiť tak to zase úplne revalo v basoch ,

resumé je také že sa hrá na ňom aj ľahšie  , hra neni taká silená ide to samo to brnkanie a hranie tónov  a akordov , je to profi snímač si myslim zrazu z moje lacnej pochybnej gitary sa stal Fajnový nastroj až sa mi nechce veriť už len keby aj tak ladila  ha ha ha ha ha ha

snímač nepíska nešumí  farbou je dosť prirodzený , pred tym snimače boli take ploche tupe suche ...
zo začiatku som mal aj problém pri stišovaní snímača ,že som stišoval a snímač hral stále skoro tak isto aj keď som už skoro úplné stiahol  volume snímač mal stále dosť grády než pri lacných snímačoch keď odíde gain,  výšky , basy  a sustein....
dalši postreh bol ke dosm si doma nahrával nejake nápady cez kombo beringer gm108 mikrofón no name PC tak to v nahrávacom programe dosť dobre nahralo žiaden fuzz škrekot , vysávačový zvuk

výstup to má silnejši než singel čo tam mám z nejakejo fender štandardu a pri tej sile do lampači pri sresleni to neškrieka harmonicky ej strašne ten snimač , dalšia evc čo mi na nom vadila ale len men osobne je že ked hrám plazolety na prazdnych strunach an 3tom pržci tak moc nevynikli naskuške ani na koncerte ked som hral an tom som tažko počul z pomedzi nástrojov ten flažolet , ale možno to je len vec zvyku si to všimat viacej ked lacnáky zase škriekaju  cez celu kapelu  . ide len o tne zvuk  nič to nemeni na tom že sustejn flažoletu je zase dlhy čistý a nenapiskava,

a ešte k tej konkrétnosti , ked som si nerpepol na klean a ostal na skreslenom a hral vybrnkávačky vobec to nevadilo sprvaalo sa to neuveritelne čisto konkretne ...inokedy vznikol trapas že mi to začalo piskat s delazom a chorusom šumet bordelovat ... uplne som bol očareny že wtf  Zdravíčko

inak skušal som to na ladenie drop C#  ale tam to nehralo podla mojich očakávani lepšie to je na klasika E ladenie


snimač ešte obohrám nejaky mesiac a asi ho posunem dalej a skusim niečo ine od kevina ak sa bude dat , chcem mat dobru kombináciu singel ala rage against the machine  a humbuker ala moderneho emo metalu čistych draivov :D
« Posledná zmena: 15. Október , 2011, 13:38:15 od tipek » Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #31 kedy: 15. Október , 2011, 18:23:33 »

dalsi tyzden robim objednavku od Kevina, tak ak ma niekto zaujem volat 0908997757 alebo spravou sem.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #32 kedy: 15. Október , 2011, 18:23:48 »

dalsi tyzden robim objednavku od Kevina, tak ak ma niekto zaujem spravou sem.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #33 kedy: 26. Október , 2011, 11:17:12 »


posledna vyzva, zajtra posielam objednavku Kevinovi.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Adept
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #34 kedy: 08. December , 2011, 09:36:22 »

V akej cene sa pohybuje sada Bravo 5/3?? Nevie niekto? Aj ss.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #35 kedy: 14. Február , 2012, 09:14:27 »

V akej cene sa pohybuje sada Bravo 5/3?? Nevie niekto? Aj ss.
ak budeme mat aspon tri sady, tak to budes mat lacnejsie asi o 30$.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #36 kedy: 14. Február , 2012, 09:24:24 »

Robko, budem potrebovat nejake snimace od Kevina :)
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #37 kedy: 02. Marec , 2012, 21:55:54 »

Robko, budem potrebovat nejake snimace od Kevina :)
priatelia, idem robit asi na dlhsiu dobu poslednu objednavku od kevina smitha. prihlaste sa ked chcete nieco objednat.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #38 kedy: 02. Marec , 2012, 22:22:49 »

ja beriem isto jednu sadu
este pockam na kamaratov, ci ktosi nieco nepotrebuje
Zaznamenané
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 04. Marec , 2012, 12:45:29 »

priatelia, idem robit asi na dlhsiu dobu poslednu objednavku od kevina smitha. prihlaste sa ked chcete nieco objednat.

Robo, ja chcem ten CC4 set do LP s chrom krytkami a voskovanim
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #40 kedy: 22. Apríl , 2012, 13:37:06 »

priatelia, idem robit asi na dlhsiu dobu poslednu objednavku od kevina smitha. prihlaste sa ked chcete nieco objednat.

je to este stale aktualne? Ak ano rad by som 1 strat set.
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #41 kedy: 22. Apríl , 2012, 19:27:37 »

je to este stale aktualne? Ak ano rad by som 1 strat set.
je to aktualne, pisem z mobilu tak zajtra rozposlem obeznik zaujemcom. sorry za delay.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
tibor7
stály hosť
*****
Príspevkov: 962


« Odpoveď #42 kedy: 23. Apríl , 2012, 11:23:45 »

Špekulujem že by som vymenil kobylkový  snímač Gibson 498T na mojom Custome za nejaký  zavoskovaný  so zlatou krytkou. Ktorý by ste odporúčali a koľko by stál?  Ked tak, tak by som ho potreboval tak do mesiaca.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #43 kedy: 23. Apríl , 2012, 16:04:50 »

Špekulujem že by som vymenil kobylkový  snímač Gibson 498T na mojom Custome za nejaký  zavoskovaný  so zlatou krytkou. Ktorý by ste odporúčali a koľko by stál?  Ked tak, tak by som ho potreboval tak do mesiaca.
ak sa to objedna v jednej objednavke usetris cca 20 eur, cenu by som ti vedel upresnit o 2 dni priamo od vyrobcu. ja by som doporucoval cosi s alnico 5 do 12k odpor aby to znelo rozumne aj na cistom zvuku aj skresleni.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #44 kedy: 23. Apríl , 2012, 16:15:59 »

Špekulujem že by som vymenil kobylkový  snímač Gibson 498T na mojom Custome za nejaký  zavoskovaný  so zlatou krytkou. Ktorý by ste odporúčali a koľko by stál?  Ked tak, tak by som ho potreboval tak do mesiaca.
Gibson 498T ma Alnico5 magnet a 12.32-13.46kOhm cievku. Daj si spravit to iste od Kevina plus zlata krytka (wax-potted je aicky). MT12-5 je toto oznacenie u Kevina, inak tento snimac som mal, pekne to hralo :)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.